הילטון 2014: אין מערה חשמלית – יש ספא מפנק

ורדית סיני, שהילטון הוא חלק מתבנית נוף מולדתה, חזרה אליו השבוע וגילתה שהמלון הוותיק חזר להיות להיט תיירותי וגם שבקומתו התחתונה ספא באווירה תאילנדית ובסטנדרטים שלא מצויים במקומות אחרים

26/06/2014
ורדית סיני קבלו עדכונים מורדית
  • RSS

הילטון 2014: אין מערה חשמלית – יש ספא מפנק

מלון הילטון. נדמה שהוא היה שם תמיד. גדלנו יחד, באותה שכונה. בתור ילדות ירדנו יחפות דרך גן העצמאות, לחוף שאימץ את שמו של המלון, ובדרך תמיד קיווינו אולי סוף סוף נמצא את הפתח של המערה החשמלית, ותמיד התבדינו. והוא עמד שם למעלה מבודד וזוהר, וקיבע את עצמו כחלק בלתי נפרד מהסקייליין התל אביבי.

היום כבר לא בונים ככה. יעקב רכטר, חתן פרס ישראל (וגם אבא של יוני רכטר ובעלה של השחקנית חנה מרון שנפטרה לאחרונה), ניצל היטב את המיקום ואת השטח העצום של בית הקברות המוסלמי שפונה משם והלך על מבנה כבד, חמור וקלאסי. בעולם הארכיטקטורה קוראים לזה ברוטליסטי אם כי יש הרבה יותר ברוטליות ברבים מהמבנים החדשים הנבנים היום. מעמדו המיוחד בנוף הושג גם בזכות הגן הגדול המשתרע מצד אחד והמשך בית הקברות מהצד השני, שהבטיחו ששכנים קרובים לא יגיעו.

בדרך חזרה מהים, לוהטות ומזיעות, היינו מתפלחות פנימה לשאיפה מרוכזת של אויר קריר וריחות של חו"ל. המסלול שלנו כלל נסיעה הלוך חזור במעליות וביקור בשירותים רחבי המראות. יותר מזה לא היינו צריכות כדי להרגיש נשות העולם הגדול ולהתגלגל משם ישירות לקפה לונדון בבן יהודה פינת ז'בוטינסקי למה הגונה של קדאיף (מנה שנעלמה אגב מהעולם).

עיצוב הפנים התקבע לנו בזיכרון כשיא היוקרה. דורה גד (עוד כלת פרס ישראל) שהופקדה עליו היתה אז פיני לייטרסדורף של עיצוב הפנים והלכה על הרבה בז' חולי, חום חם ועוד מוטיבים ארץ ישראליים שנתנו טעם מקומי מובהק ויוקרתי כראוי למלון מרשת בינלאומית שהעז להגיע לפה למרות החרם הערבי.

שנות ה-90 הביאו איתן אופנות אחרות והמלון עבר מתיחת פנים עיצובית אבל גם היום הוא נראה שונה ממלונות אחרים ומצטיין באלגנטיות יוקרתית מאופקת, בלי נצנוצים והתחנפויות.

ולמרות שהיו לו להילטון שנים פחות טובות, לפחות בדעת הקהל המקומית, תנועת התיירים הערה שנצפתה בשבוע שעבר ב-17 הקומות ממלאת את הנחיריים בניחוחות ים וחופש ולא משאירה מקום לספק. אם אתה תייר זה המקום להיות בו.

ספא שבע. צילום: שרון רביבו

ספא Sheva: תאילנד זה כאן

יורדים לקומה התחתונה. סוואדיקה. הופה, אנחנו בתאילנד. הריח, הצבעוניות, העיצוב - כולם נכונים בספא sheva, המכונה בעברית שבע. העברות הזה משקף גם את הסיפור שעומד מאחורי הקמתו.

נעמי פיטקרקססרי התאילנדית מתאהבת בישראלי, ובעקבותיו בישראל. דרך הידיים, בחקלאות. הבעל כבר הפך להיסטוריה ונעמי גילתה שהיא בעצם יזמית. אחרי גיחה קצרה של התמחות ברזי המסאז' התאילנדי חזרה לכאן כדי לפתוח בקריירה עסקית. במקביל, אגב, היא עסוקה היום בלימודי תואר בממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה בבית הספר הבינלאומי בבין תחומי בהרצליה. רזומה שששווה לפרגן לו.

בחזרה לספא. תאילנד מורגשת כאן בכל הפרטים והגינונים החל מקבלת הפנים המחויכת, דרך רחש השמלות, טקס מזיגת התה וכלה בטיפול עצמו כמובן.

זה מתחיל בטבילת הרגליים בקערת מים. כל כך מדויק ונכון – מנהג ששווה לאמץ במקומות נוספים הרי גם המטפלת וגם המטופלת מרגישים נוח יותר אחרי ריענון הרגליים שהגיעו מהחוץ המפויח.

חדר הטיפולים מצויד במיטות טיפולים רחבות מהסטנדרט. עוד הברקה. זה מאפשר למעסה ממש לטפס עלי וללחוץ עם ברכיים ומרפקים. כן, כואב. כואב נעים. סוחט. בהמשך היא גם מניעה ומותחת את האיברים באופן יצירתי לרוחב המיטה מה שלא היה מתאפשר במיטת טיפולים רגילה.

על הכל חשבו כאן, אפילו על הטבעת הבדרך-כלל-מעצבנת שמניחים בה את הראש: קערת פרחים ריחנית מונחת ממש מתחת לאף. כיף.

הטיפול שקיבלתי כלל שילוב טכניקות מהמזרח ומהמערב, שמנים וגם אבנים חמות אבל היצע הטיפולים מגוון וכל אחד יכול למצוא שם את המנה החביבה עליו. וכמו בכל חוויה מהסוג הזה מגיעה בסופו גם החזרה למציאות.

כאן היא נעשית בחדר המנוחה היפה הממוקם בדיוק מול קו החוף. החלונות הרחבים הצופים אל הכחול אטומים מצדם השני והעוברים ושבים המטיילים שם לא מודעים לכך שצופים בהם.

כמה פעמים ביום יום העמוס שלנו כבר יוצא לנו פשוט להביט באנשים אחרים, מה הם לובשים, איך הם נעים, לנסות להבין מה אומרות מחוות הגוף שלהם. בשעה הקצרה שאני בילתי שם, זכיתי לצפות בילדונת בביקיני, תיירת ככל הנראה, מצוידת במצלמה ענקית, בוחרת, מתלבטת ומתקתקת פריימים למסגרת. באופן בלתי נמנע, מה שסגר את הסדרה - סדרת סלפי הגב לים. כל שמחת החופש והנעורים ממש מול עיני המשתאות. מתוקה.

הכותבת היתה אורחת הספא וכפי שאפשר להבין נהנתה מאד.

ספא שבע, מלון הילטון ת"א. מחירי הטיפולים החל מ-450 שקל.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה