להילחם בעין רעה

איך יכולים המרוקאים לעזור, אם מודיעים לך בחלום שיש עליך עין רעה? הילה אלפרט מתייעצת

26/05/2011
הילה אלפרט קבלו עדכונים מהילה
  • RSS
» מספרת ליותר מדי אנשים על דברים טובים שקורים לה? הילה אלפרט

הלילה חזר אליי השיכור ממרקש. בחלום היה לו ריח רע, קראו לו יעיש והוא דיבר עברית. אמר לי שיש עליי עין הרע, הניח את היד על העורף שלי ולחץ חזק, עשה לי כואב.
....

המרוקאים הם אדוני הכישוף. בשווקים שלהם מוכרים הכל להטלת או הסרת עין הרע. עורות של צבי, עיניי דוכיפת, או קוצים של קיפוד שהשריפה שלהם יפה לטיהור. בין חלזונות חיים הנמכרים למאכל, אפשר למצוא גם כלובי צבים וזיקיות שאין יפים מהם לשמור על בית נקי מקללות, ובחנויות התבלינים בין עשבים לשיפור זיקפתו של הגבר ושורשים היפים להשיב אהבות נכזבות, נמכרים גם קריסטלים ואבנים עם כוחות, וקטורת לשריפה הקוראת לשדים לבוא או ללכת. השיא שמור לקוסקוס שנגעה בו עצם של מת. הוא יביא מוות לטועם ממנו, אבל עלול לחזור ולפגוע במקלל.
...

ברור שהתעוררתי ברעד גדול. ואפילו שאימא אמרה לי מזמן שאצלנו במשפחה לא מתעסקים בדברים בבוקר הרמתי טלפון לנאמי, ההולנדית הכי מרוקאית שיש, מומחית לטיפול במחלות הגוף, הנפש והמחשבות. שאלתי מה פירוש החלום ואם צריך לעשות עם זה משהו, ושמעתי בקול שלה שהיא מבסוטה. שנים היא אומרת לי שאני לא מספיק נזהרת מעין הרע, ושזה מאוד לא טוב שאני מספרת ליותר מדי אנשים על דברים טובים שקורים לי.
....
"את לא יודעת מאיפה זה יבוא לך. אנשים עושים עין גם בלי להתכוון". אחר כך אמרה לי שמדובר באזהרה חמורה. שלא סתם שלחו לי את השיכור שלפני שנתיים בסמטה של המלאח הפחיד אותי עד מוות, וכשסיפרתי לה שיעיש היה השם של סבא שלי היא הודיעה לי שמוכרחים להיכנס לפעולה. דבר ראשון, אם אני רוצה, כבר ביום רביעי הקרוב היא תיקח אותי לרב אלעזר ממושב אדרת. שנים הוא קיבל בירושלים אבל עכשיו, תודה לאל, הוא מקבל יום אחד בתל אביב. הוא יידע להגיד לי תכף ומיד אם יש עליי עין ואם כן, מי שם אותה עלי. אבל אצלי פחד זה כמו כאב שיניים. ברגע שהוא עובר אני כבר לא רצה לטפל ועד רביעי הבא, הרעד כבר יצא לי מהמחשבות. ומה אם באמת יש עין בעולם, אולי היא תגדל ויקרו אסונות. אז שאלתי אם יש לה עוד פתרונות.
...

לשטוף את הבית במי ים

דבר ראשון היא שלחה אותי לבדוק את המזוזות. אחר כך אמרה שאין כמו מי ים לשטוף את הבית. זה טיהור ידוע מאוד. גם שריפה של מרווה מצוינת, רק צריך להבין בדיוק אם מדובר בעין שמכוונת עליי באופן אישי או שעל הבית שלי באופן כללי.

....
אז נזכרתי ברודה, פיגם מצוי בשבילכם, קרוב רחוק של עצי ההדר. השמן שלו נחשב מעולה לטיפול באינספור בעיות. דלקת פרקים, כאב גב, כאב ראש, הרעלת קיבה, שיעול, דלקת-עיניים, דלקת אוזניים וכינים בשיער. למרות ששום תכשיר לא משתווה לתוצאות של RESULTZ. בכל שנות העבדות שנגזרו עליי לטיפול בכינים, הוא היה אליי הכי טוב.

...
חלקים מהצמח הזה מושכים חרקים, חלקים אחרים דוחים אותם והוא מאוד מקובל לתיבול של זיתים כבושים. יש אנשים, בעיקר ממדינות ערב, שמתים על הריח שלו. אשכנזים והשטן, ככה אומרים, לא סובלים אותו, ובגלל זה, מוצאים אותו לא פעם מעל מיטות ילדים ובכניסה לבתים, כדי להגן עליהם מפני עין הרע. הצעתי לה שנלך על משהו סולידי, אולי עציץ קטן של הצמח הזה. "זה לא ילך. זה עובד רק על עיראקים. אין ברירה. את ואני אצל הרב ביום רביעי הזה".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה