היישר מיפן ליפו: עיסוי חורפי ממסטל

הספא היפני של יוקו קיטהרה ממוקם ברחוב יפואי יפהפה שבו הים מציץ בין הבתים עם חיוך רחב. העיסוי מתמקד בשחרור מתחים בשרירים, הזנה עמוקה של העור ועידוד פעולת בלוטת הלימפה לניקוי רעלים טבעי. בקיצור, חלום

17/01/2016
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

עיסוי יפני. צילום: רונית הבר

האף קצת סתום, הנשימה לא זורמת, הכתף תפוסה ובאופן כללי מותשת. כולם מסביב חולים ואמהות מג'נגלות כמוני מתרוצצות בין רופאים, בתי מרקחת, ילדים מנוזלים וכמובן עבודה תובענית. אבל החורף הישראלי יפהפה כשלא תקועים כל היום במשרד ומציצים עליו מהחלון הסגור, וההזמנה לצאת ממנו ולעשות משהו שבעצם חייב להיות חלק מהשגרה, באה בול בזמן.

הקסם שבניגודיות

נתחיל מזה שהספא היפני של יוקו קיטהרה הוא אחד היפים שראיתי. עיצוב יפני, מינימליסטי, עם הרבה לבן מסביב, פריטים קטנים מדויקים שתופסים את העין והכל נעים, מזמין, כזה שהכי רוצים להתכרבל ולהתערסל בתוכו. הלוקיישן מנצח – הספא ממוקם באחד הרחובות היפואיים היותר יפים שהים מציץ בגדול בין הבתים בו. הקונטרסט הנהדר הזה בין הישן המפואר ומתפורר שבחוץ לבין הנקיון המדויק שבפנים, יוצרים את הקסם. השקט והיופי ניכרים כבר באתר, במקרה הזה האתר והמקום עצמו באמת מסונכרנים ומשלימים אחד את השני.

ספא יפני. צילום: דניה ויינר

יוקו קיטהרה היפנית, מטפלת מקצועית בהכשרתה הגיעה לישראל בעקבות אהבה כמובן והיא גרה עם משפחתה לא רחוק מהמקום בו בחרה למקם את הספא שלה. יפו עושה לה טוב ומרגישים את זה. את הטכניקות שהיא פיתחה במהלך השנים, המבוססות של מסורות יפניות וידע מערבי, העבירה לכל צוות המטפלים, יחד עם האני מאמין שלה.

מסאז' ארומתרפי ארוך ומשכר | צילום: יח"צ

הנעלים נשארות בכניסה, תה קטן מוגש בהמתנה ולפני הכל מונח לפנייך אמבט עץ יפהפה עם מים חמים לשטיפת הרגליים. המסאז' עצמו, במקרה שלי זהו מסאז' ארומתרפי משולב הנקרא הוגושי ארומה והוא משקף את התפיסה היפנית המסורתית של שילוב בין עקרון ההוגושי - נגיעות עמוקות לשחרור מתחים בשרירים, לבין עקרון הנגאשי - הזנה עמוקה של העור, שחרור מתחים ועידוד פעולת בלוטת הלימפה לניקוי רעלים טבעי. בפועל, מדובר במסאז' ארוך במיוחד ודי ממסטל. נדמה לי שממש נרדמתי ורק מגע המגבות החמות הלחות שהונחו לי על הגב, החזיר אותי למציאות בנעימות אין קץ ועם נשימה זורמת. מעבר לטיפול עצמו, הנגיעה הקוסמופוליטית של יוקו מוסיפה ליפו מימד נוסף ומבורך. לא חייבים לבוא אליה רק כדי לאכול חומוס, ממליצה לכם לפנות לעצמכם בוקר של התרגעות שאחריו תוכלו גם להינות מהים היפה.

***

טלפון לתיאומים: 03-6058339
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה