היופי נמצא בחוסר השלמות

המותג הישראלי הצעיר 'בלינקי' העלה למסלול בשבוע האופנה קולקציה מהודקת ובעלת נוכחות מרשימה

20/10/2015
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

ATT00287רננה רז בפתיחת התצוגה של בלינקי

על קצות האצבעות צעדו הדוגמניות שהציגו את קולקציית החורף של BELLINKY לאורך כל התצוגה. כפות רגליהן היו מלופפות בחותלות עור שחורות והן היו עטופות מכף רגל ועד ראש –בשכבות של בגדים בעלי גזרה רחבה ורחוקה מהגוף. ביחד עם צבעוניות מונוכרמטית אחידה בגוונים של שחור, מוקה, אפור ולבן, נוצר מראה רב רושם וחזק.

פריטים פיסוליים לצד פריטים בגזרה בסיסית מחויטת, בשילוב עם אלמנטים השאולים בין השאר משבטים מדבריים ונגיעות אסייתיות, יצרו מראות אקלקטיים מסקרנים דוגמת וסט ארוך מחויט, ללא שרוולים, עם חגורת עור בסגנון אובי יפני, מעל לשכבות של חצאית רחבה, מתחתיה מציצה תחתית עשויה טול. את המראות הדרמטיים, העצימו אביזרים כגון צווארוני גולף דומיננטיים וכמעט חונקים מעור, כפפות עור וצמר וחיתוכים ופתחים אסימטריים בחלקים השונים של הבגד.

למרות ההומוגניות הצבעונית, ריבוי טקסטורות ובדים במרקמים שונים בלטו בקולקציה, כמו גם אלמנט גס ופרום בקצוות (שבלט במיוחד על הפריטים בגזרות המחויטות יותר) שחזר על עצמו כמעט בכל הפריטים.

גישה זו מתיישבת עם תפישת עולמם של שלושת המעצבים למותג BELLINKY: עידית ואור בלינקי וקרן אטון, שאמרו כי "הם מאמינים ביופי שבחוסר השלמות, בזמן כאלמנט מעצב ובטבע כמעצב ראשי". השלושה החלו את דרכם בעולם האופנה הישראלי לפני כעשור בתחום עיצוב האביזרים: תיקים ונעליים והסגנון שלהם מחבר ישן אל חדש, עם טאץ' אדג'י ומובחן משלהם. התוצאה - סטיילינג של פריטי לבוש המחוברים יחד, באופן שנראה מגובב במכוון ויחד עם זאת יצר איזו שלמות.

הפן האישי של מעצבי הבית, בא לידי ביטוי גם בבחירה לפתוח את התצוגה עם הרקדנית  - שהיא גם הפרזנטורית של המותג - רננה רז, המשדרת עוצמה ועדינות בעת ובעונה אחת.

למעשה ברגע מסוים בתצוגה, הנוכחות הדרמטית המהודקת של הקולקציה ושל קבוצת הדוגמניות, שידרה לפתע גם משהו אחר. רגש נוסף שעלה מתוך האסופה הכמו מאולתרת של חלק מהמראות המחוספסים והדהויים למראה, עם שילובי פריטים מבדי לבד, חלקם קרועים במכוון. כל אלה העבירו תחושת חמלה נוגעת ללב, קצת כמו אל קלושרים (קבצנים) המלקטים בגדים בחנות יד שנייה ולובשים תמהיל מעורבב ואקראי ממה שיש. הדימוי אולי תיאטרלי כיאה למה שהוצג על במה, אך הפריטים עצמם שידרו גם את אותו משהו עדין ומושך בעת ובעונה אחת, שניתן למצוא גם במקומות המחוספסים ביותר.

Gindi TLV fashion week by TLV fashion mall תצוגה BELLINKY צילום אבי ולדמן (27)

Gindi TLV fashion week by TLV fashion mall תצוגה BELLINKY צילום אבי ולדמן (173)

*

Gindi TLV fashion week by TLV fashion mall תצוגה BELLINKY צילום אבי ולדמן (122)

*

ATT00269*

ATT00263

צילומים: אבי ולדמן

*

שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה