החיים בלעדיו: בכניסה לספא נפרדים מהפלאפון

בספא "כולה" בנמל תל אביב משיקים טיפול חדש בשם "מתנתקת" יחד עם אג'נדה חדשה - הפקדת הפלאפונים בכניסה למתחם. מה זה עושה לנו ולמה כל אחת חייבת את זה לעצמה

20/06/2015
מורן קדוסי קבלו עדכונים ממורן קדוסי
  • RSS

עיסוי "מתנתקת" בספא כולה בנמל תל אביב. צילום: שני סקרלט קגןטיפול מתנתקת ב"כולה" בנמל (צילום: שני סקרלט כגן)

יצא לכם פעם לאבד את הפלאפון שלכם? זו לא אשמתכם, נכון, הוא נגנב באכזריות. קודם מגיעה התהייה, קטנה ומידתית. איפה הוא... הוא היה איתי, מיד אמצא אותו. ואז הבהלה. אני יודעת שהוא היה איתי. רק לפני 54 שניות בדקתי את הנוטיפיקיישנים באינסטה. ובפייסבוק. ואת המייל. רגע, זה היה לפני דקה, או יותר? אני כבר לא יודעת מה השעה. הוא לא כאן. וגם לא שם. וגם לא בשום מקום!!

בסוף נופלת בקור האימה, כמו סדין דק שמפריד בין קודם לעכשיו, בין החיים למתים, בין הקיום עם פלאפון לאוטיזם שבלעדיו. הלך הפלאפון. לא יכול להיות שזה קרה לי. הוא היה איתי לפני כמה דקות. הוא צמוד לי ליד. איך לא שמרתי עליו "באמת". וזה לא הכסף, לא, זה כל החיים שלי היו שם. התמונות. לא גיביתי את השבוע האחרון. וכל הוואטסאפים המצחיקים עם אהובי. כל החיים שלי שם. למי אני אתקשר כדי לבכות עכשיו? אני חייבת לעדכן את כולם בפייסבוק שנגנב לי האייפון, שלא יחשבו שגם אני פרשתי מן העולם.

מי שממשיך להתקיים אחרי הטראומה, יכול לזהות תחושה מוזרה שתוקפה פג במהירות: החיים בלעדיו. זהו החופש.
להיות מבלי להיות מוסח, להתבונן מבלי לצלם, ליהנות מבלי לשתף, להתהלך מבלי להיתקע בעמוד.

כמה יפה הוא החופש. הרבה יותר מהגרסה הכי חדשה של האייפון שתזמינו בעוד 30 שניות.

**

ספא כולה, נמל תל אביב (צילום: יח"צ)

בכולה, הספא של קום איל פו, מוקירות חופש מהיומיום. הן מציעות כבר שנים לוקיישן מושלם שמאפשר ניתוק: בנמל תל אביב ממש מול הים, במתחם שיקי ומטופח שהכניסה אליו מותרת לנשים בלבד, עם טיפולי ביוטי וגוף מפנקים ומרגיעים. רק מה, כשכל אישה שנכנסת למתחם צמודה לפלאפון שלה - היא מכניסה את כל העולם איתה לתוך הספא. הפלאפון נמצא איתנו כל דקה, גם בספא: הוא על שולחן המניקוריסטית, איתנו בפדיקור, בתוך החלוק בחדר הטיפולים ונשלף בכל הזדמנות כדי לצלם את העיצוב או לסמס שמצאנו את צבע הלק המושלם. בשביל מה?

בכולה מבינות היום שנשים צריכות להתנתק באמת - וכדי לתת להן את ההזדמנות הזוהרת הזו לכמה שעות, הן מציעות ללקוחות להפקיד את הפלאפון בכניסה למתחם. עד כמה נשמעת מוזרה הבקשה למסור את הפלאפונים בכניסה? עד מאוד. היא עדיין נחשבת חריגה, גם בעולם שמבין לאט לאט שצריך להגביל את חדירתו של האייפון לכל מרחב. עשו את זה במועדונים (כמו הברגהיין-פנורמה בברלין או הבלוק בתל אביב), עשו את זה בבקסטייג' של שבועות האופנה, אפילו אנה ווינטור התעקשה על כך בגאלה האחרונה במטרופוליטן. עכשיו תורו של הספא.

ספא כולה, נמל תל אביב (צילום: יח"צ)
הספא של כולה בנמל. כאן ניצב פעם דלפק הקבלה (צילום: יח"צ)

יחד עם האג'נדה החדשה, חידשו את החלל של כולה - הוסיפו מקומות ישיבה נוחים וצבעוניים, משחקי יצירה כמו מנדלות ורקמה, כשהשינוי הכי משמעותי במקום הוא הוצאת דלפק הקבלה אל מחוץ לדלתות המתחם. בדלפק תוכלו להשאיר את יקירכן האייפון בתוך נרתיק קטיפה מהודר שיונח בכספת. מכאן אתן חופשיות להיכנס למתחם של כולה, שנראה כמובן יפהפה כתמיד, אבל מרגיש עכשיו הרבה יותר רגוע ומאוורר. את הדחף לצלם ולהעלות לאינסטה תצטרכו לכבוש.

ספא כולה, נמל תל אביב (צילום: יח"צ)הספא של כולה בנמל. ידיים יצירתיות (צילום: יח"צ)

אחרי שבודדו אתכן מהאייפון, היכונו להתנתק מעוד כמה חושים ולהתחבר יותר פנימה, בטיפול הבית החדש - "מתנתקת". זה עיסוי יחסית אנרגטי ועמוק, שבמהלכו תשימו כיסוי עיניים ואוזניות (עם מוזיקה שנעה בין ניו אייג' לקלאסי) - ואין ספק ששני האלמנטים האלו עושים את העבודה, האחד משחרר פיזית, השני - מחשבתית. העיסוי עצמו מתחיל בשכיבה על הגב, מלמטה למעלה: מכפות הרגליים עולה דרך הידיים לצוואר, בליווי שמן אתרי נרולי (ניצת התפוז). בשכיבה על הבטן מתמקדים בגב ובכתפיים, המקומות שבהן נאגרים כל המתח והדאגות. יחד עם המוזיקה, ההוויה מצטמצמת לתוך הגוף ומתרכזת בו. נהדר.

טיפול "מתנתקת" ב"כולה" בנמל (צילום: שני סקרלט קגן) כיסוי העיניים האישי והאוזניות התכולות של טיפול "מתנתקת" (צילום: שני סקרלט כגן)

ספא כולה, נמל תל אביב (צילום: יעל אנגלהרט)טיפול "מתנתקת" בכולה בנמל. מתחיל מהרגליים (צילום: יעל אנגלהארט)

אחרי העיסוי יצאתי החוצה, קיבלתי את האייפון בחזרה בשלמותו וגיליתי שלא קרה בינתיים שום דבר מלהיב או מטריד במיוחד בעולם, רק עוד אמירה מיותרת של חבר/ת כנסת וכמה ווסטאפים יפים מאהובי. נהניתי מהזמן הזה שהיה לי לעצמי, ותכל'ס - נראה לי שהאייפון נהנה לא פחות ממני.

כולה, בית בנמל, האנגר 26, תל-אביב. טלפון: 03-7171540
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה