החופש הגדול מחריגה מהמסגרת

לבלות עם הילדים בחופשת הקיץ, ליהנות מכל מה שיש לחופש להציע ולא לחרוג בחשבון הבנק? יש דבר כזה. קבלו את 3 הטיפים שיעשו לכם סדר בחופש הגדול

13/06/2018
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

אם נשאל אתכם מה מזכירות לכם צמד המילים חופש גדול, סביר להניח שמלבד המילים:  ים, קרטיב, ענבים, וחופשה בייוון, תציינו גם חריגה מהמסגרת וחוסר גבולות, וזה ברור, אחרי הכל מדובר בחופשה ארוכה, ובהורים שלא תמיד יודעים להציב גבולות, מול ילדים שחודשיים בלי מסגרת גורמת להם להתנהג כמו אלדין בפעם הראשונה שראה את מערת השודדים.

הבשורה הטובה והמרגיעה היא שאפשר להעביר את החופש הגדול אחרת, ולהגיע אל ה1 בספטמבר, שמחים, מרוצים, ועם חשבון בנק מאוזן.

החופש הגדול מחריגה מהמסגרת ( צילום : By Anna Om shutterstock)

איך לבלות עם הילדים בחופש הגדול בלי לחרוג מהמסגר(ו)ת

.

 1.     הלוח הגדול של החופש הגדול

מה צריך? צילום גדול וצבעוני מלוח שנה של החודשים יולי ואוגוסט, דף, טוש מדבקות צבעוניות, וחיוך גדול.

סמנו את תאריכי הקייטנות והחופשה המשפחתית המשותפת שתכננתם לקיץ.

שתפו את הילדים, אם הם בגיל המתאים, בתכנית הקיץ. תנו לכל ילד לבחור בילוי אחד או שניים שיהיו מיוחדים עבורו. ותנו לו לבחור צבע מדבקות שיסמן את הבחירה שלו.

מלאו את הלוח בתכנית החופש, וליד כל בילוי הדביקו את המדבקה המתאימה.

בא לכם להשקיע טיפה יותר?  סמנו בצד הלוח מקרא מדבקות ושמות הילדים.

את הלוח תלו בחדר הילדים, והשאירו אותו שם עד סוף החופש.

אל תשכחו שבילוי מיוחד ומהנה בקיץ, לא נמדד בגובה העלות שלו, ולא חייב להיות מסע במעבורת חלל לדודה שגרה על המאדים, להיפך,  גם יום של כייף בים, הליכה לקולנוע, או גלידה מיוחדת יהפכו לחגיגיים ומיוחדים עבור הילדים שלכם אם רק תהיו פנויים אליהם במהלך הבילוי והכוונה לפנויים באמת, בלי להושיט יד לטלפון, ועם ליהנות באמת, כי גם בתוך ההורה הרציני והעסוק ביותר, עדיין יש ילד חמוד שאוהב בועות סבון ומעדיף קרטיב אדום על לבן, ומתחשק לו להעביר כמה שעות בלי לחשוב על בעיות של 'גדולים'.

.

2.     לפרוס את מחיר החופש על פני כל השנה

סעיף החופש הגדול הוא היקר ביותר בסעיפי התקציב השנתי של משפחה עם ילדים. לא שגני ילדים, צהרונים ומוסדות חינוך זולים יותר, אבל אותם משלמת כל משפחה בלפחות עשרה תשלומים שווים. החופש הגדול לעומת זאת, הוא חודשיים שמחים ואינטנסיביים של הוצאות שהולכות וגדלות ביחס ישיר לעליית הטמפרטורות של הקיץ הישראלי.

הפתרון הוא הלוואה שאיתה אפשר לשלם את חופש הקיץ על כל סעיפיה, ופריסה של לתשלומים קבועים במהלך השנה כולה, בדיוק כמו כל תשלום קבוע אחר.

איך לבחור את ההלוואה הנוחה והנכונה עבורכם?

-   השוו תנאים ומשמעויות של הלוואות לפני שאתם בוחרים מאיזה גורם אתם רוצים ללוות אותה. ולמה? למה לא, בדיוק כפי שעשיתם לפני כל רכישה גדולה שעשיתם.

-   אם תבחרו לקחת הלוואה מהבנק בו מתנהל החשבון שלך, הריביות תהיינה זולות. אבל ההלוואה עלולה להגביל את האובליגו (מסגרת), ויתכן שתדרשו להציג פיקדון או ערבות.

אם תבחרו בהלוואה חוץ בנקאית מחברת אשראי, תוכלו לנצל את מסגרת האשראי על גבי הכרטיס וגם את מסגרת האשראי מחוץ לכרטיס, שתי המסגרות יחד עשויות להגיע לסכום של יותר מ-100 אלף שקלים. הריבית של הלוואה חוץ בנקאית  עשויה להיות מעט גבוהה יותר מזו של ההלוואה הבנקאית, אבל מצד שני, היא לא תגביל את האובליגו.

ואם כבר מדברים על תנאים נוחים, בדקו גם מה דורש מכם תהליך קבלת ההלוואה עצמו. ואם קיימת הלוואה שכדי לקבל אותה לא צריך לצאת מהבית, מי כמוכם וכמוכן יודע עד כמה כל שעה של 'סידורים' יוצרת תגובת שרשרת של שיבוש סדר יום כשאתם הורים לילדים קטנים.  כדי לקבל הלוואה מלאומי קארד למשל, לא תצטרכו לצאת מהבית, ותוכלו לעשות הכל דרך אתר האינטרנט או בשיחת טלפון אחת.

.

ליהנות, לבלות ולא לחרוג ממסגרת (צילום: shutterstock By TravnikovStudio )

.

3.     ערכים וחיות חשובות אחרות

נצלו את החופש הגדול והתנדבו עם הילדים לפחות פעם אחת במקום בעל ערך. ואם כבר, אז במקום שילדים הכי אוהבים. עמותות שעוסקות בהצלת כלבים וחתולים ישמחו אם תתאמו איתם מראש ותבואו להוציא כלב לטיול, או להאכיל עם בקבוק גור חתולים.

באותה הזדמנות, תוכלו להביא גם שמיכות , מגבות, ומצעים ישנים ולתרום לעמותה כדי לרפד את הכלובים.

אל תתפלאו אם אחרי יום כזה, הילדים יוותרו על כל שאר הבילויים ויבקשו לחזור לימי התנדבות שוב ושוב במהלך הקיץ.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה