הזכות לגמור בכל פעם מחדש

נסי לנחש בכמה מהפעמים נשים מגיעות לאורגזמה ביחסי מין? רמז: 30% פחות מגברים. הגיע הזמן לשנות את המאזן ולהביא צדק חברתי גם למיטה

17/01/2018
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

זוכרות את הימים שהיינו מתביישות לספר ש׳עשינו את זה׳ עם מישהו? שאוי ואבוי אם היו מגלים עלינו, או שהחבר היה מספר? זוכרות את הבנים שהיו עושים את זה ורצים לספר לחבר׳ה? ויותר חשוב - את אלה שלא עשו את זה ורצו לספר לחבר׳ה? הימים שרצינו להיות גדולות ולהרגיש ׳כמו כולם׳?

אז הנה גדלנו, הגענו, אנחנו כאן בעולם של המבוגרים. אבל למה לא סיפרו לנו שבעולם הזה נשים שוות שלושים אחוז פחות מגברים? כלומר, בטח ידעתן שנשים מרוויחות שלושים אחוז פחות מגברים כי התקשורת דואגת להציף את הנתון הזה בכתבות תחקיר זועמות פה ושם, אבל קרוב לוודאי שלא ידעתן, כי לא מדברים על זה בחדשות, שנשים גם גומרות שלושים אחוז פחות מגברים. כלומר, בסקר שבו נשאלו גברים ונשים מה תדירות המקרים שהם מגיעים לאורגזמה ביחסי מין, מסתבר שגברים גומרים בקרוב לשבעים אחוז מהפעמים, בעוד שנשים גומרות במעט פחות מארבעים אחוזים. בקיצור, גם במיטה אנחנו שוות שלושים אחוז פחות.

אם בשוק העבודה אפשר איכשהו לתרץ את הפער בכך שנשים עובדות פחות שעות, נעדרות יותר או פשוט לא מבקשות העלאה, הרי שאי אפשר לסבן אותנו ככה במיטה. אנחנו מגיעות לשם באותה תדירות שמגיעים בני זוגנו, כי ככה זה עובד, אנחנו משקיעות לפחות כמוהם אם לא יותר, אבל אולי באמת גם במיטה אנחנו לא מבקשות העלאה?!

מסתבר שהאורגזמה הנשית הפכה במקרים רבים לתוצר לוואי של הסקס הזוגי, שהיא מעין בונוס, אקסטרה, לא חובה, לא מובטחת, על הדרך, אם יוצא. פתאום הנורמה החברתית היא ללמד נשים איך ליהנות מסקס גם אם הן לא מגיעות לאורגזמה, להדריך אישה איך להיות פרטנרית מעולה למין גם בלי להגיע לשיא בעצמה, לפרגן לבן הזוג כדי לשמור על מערכת יחסים. מה קורה פה?

האם היינו מעלות על דעתנו אפשרות שבן הזוג שלנו לא יגיע לפורקן ב-64% מהפעמים שאנחנו מקיימות איתו יחסי מין? האם זו נשמעת דרך הגיונית לשמור על מערכת יחסים תקינה? ברור שלא. אז למה כשנשים לא גומרות בשני שלישים מהפעמים שהן עושות סקס אנחנו מרגיעות אחת את השניה ש׳זה לגמרי נורמלי׳?

ובכן, כי לא לימדו אותנו שזכותנו לגמור בכל פעם מחדש. אם היינו עורכות שיחה עם בן הזוג שלנו ומסבירות לו שבפעמיים מתוך שלוש שקיימנו איתו יחסים בשנה האחרונה לא גמרנו, סביר ל הניח שהוא היה מתבאס עלינו מאוד. אבל, האם מעבר לכך שהגברים לרוב כנראה לא מבחינים במצב, יכול להיות שגם נשים אחראיות לטשטוש העובדה הזו ע״י זיופי אורגזמות ו׳החלקת׳ הנושא?

 

אישה יקרה, האורגזמה שלך היא שלך ובשבילך. היא בריאה לגוף, לנפש ולמערכת היחסים שלך. נכון שכמו הרבה דברים שעושים לנו טוב היא לא תמיד באה בקלות, ושצריך לעבוד בשבילה, אבל אם את לא מוותרת על ספורט בשביל החיטוב, קרמים לטיפוח, תזונה נכונה לבריאות - למה את מוותרת על האורגזמה שלך?

hoemanyorgasm5

אז מה עושות עם המידע הזה?
כל אחת שמרגישה שהנתונים האלה מדברים עליה לוקחת זמן לעצמה להכיר את האורגזמה שלה, להבין מה דרוש לה כדי להגיע לפורקן, מה מביא אותה לשיא, ועם ההבנות האלה מזמינה את בן זוגה לשיחה סקסית ופתוחה לאור נרות, עם כוס יין ושמן ריחני. אנחנו מסבירות להם שאנחנו רוצות לשפר את חוויית המין שלנו כבני זוג, ושלאורגזמה שלנו יש חשיבות גדולה באיכות חיי המין הזוגיים, לא מדי פעם - אלא בכל פעם שאנחנו מקיימים יחסי מין, ומתארות מה נחוץ לנו כדי  לחוות אותה - יותר משחק מקדים, פחות לחץ, איזה סוג של מגע, אילו אביזרים - כל אחת ואורגזמתה שלה.

בסוף השיחה אפשר ורצוי לגלוש לשלב המעשי, אבל לא לפני שנשאל גם את בן הזוג אם יש משהו שיעזור לו לחוות מין טוב יותר ואורגזמות טובות יותר, כי נתון קצת מדכא, אבל לפחות שוויוני יותר, מראה שכ-50% מבני שני המינים (גברים אפילו יותר) לא מרוצים מעוצמת האורגזמה שלהם. ובכן גבירותיי, המספרים קוראים לנו לדגל - זה הזמן שלנו להציל את המצב. זכותנו. והם יודו לנו על כך.

הצטרפו אלינו לקהילת ״החזית לאורגזמה הנשית״ בפייסבוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה