הזוועות בסוריה: תנו לצה"ל להצניח!

ילדים נטבחים בגז, בירי ובהפצצות מהאויר והעולם שותק. חייבים להצניח ערכות הומניטריות-אזרחיות מעל הערים והכפרים הסורים

22/08/2013
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS

המצב בסוריה מסריח. אדי עשן רעיל עולים אל מעל לשמי שכנתנו סוריה. ילדים נטבחים בגז, בירי ובהפצצות מהאויר והעולם שותק. מאז ומתמיד היתה סוריה בעלת מעמד מיוחד באיזור. הנציגה הנאמנה של ברית המועצות לשעבר במזרח התיכון - זו שאיש אינו רוצה ואינו יודע להתערב בנעשה בה. מאז פרוץ מלחמת האזרחים, המצב מבלבל עוד יותר. כבר לא ברור מי "הטוב", ומי "הרע". שמן של רוסיה, לבנון, טורקיה ואירן מוזכר כמי שלהן אינטרס ברור ומיידי במדינה.

צילום מסך, ABC

המערב שותק. מדינות ערב שותקות. העולם שותק. השתיקה הזו עולה בחייהם של אלפי ילדים שנטבחים ומופגזים ונורים ומתים על מזבח מלחמה לא-להם. הילדים מאבדים איברים, וחולים ומרוססים בגז קטלני וכולם שותקים. שוב העולם מקריב ילדים שטרם גיבשו זהות, על מזבח העקרונות של המבוגרים. גם למי שלא התערב בזמנו ברצח הילדים היהודיים באירופה היו תירוצים. חלק לא רצו למות בעד ילדים זרים, חלק פחדו להתערב וחלק היה בכלל בצד של הצוררים. אז חוסר הוודאות לגבי הצד "הטוב" בסוריה מונע ממרבית מדינות המערב ומישראל לסייע ולשלוח עזרה. אבל כמה אפשר לשתוק לנוכח גופות-ילדים הנערמות בקברי-אחים?

זה הזמן להצניח ערכות הומניטריות-אזרחיות מעל הערים והכפרים הסורים. תרופות נגד חל"כ. תרופות רגילות, ציוד עזרה-ראשונה, תחבושות, ערכות עירויים וכיוצ"ב. שימוש לרעה אי אפשר לעשות בציוד הזה, ולא חשוב לאיזה ידיים ייפול- יציל חיים לשלוח מסוקי-סיוע אל מעל סוריה- זו הפקודה המוסרית בעליל. כדה"א 2013. זו המשמעות האמתית של "עם סגולה". זו המשמעות האמתית של "מציון תצא תורה". מנהיגי המדינה, צקו תוכן לאמרה "הצבא המוסרי בעולם".

תנו לצה"ל להצניח!

צילום מסך, ABC
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה