"הוא אף פעם לא השלים עם זה שיש לה בן זוג"

ויקטוריה שטיינגרברט ובן זוגה נרצחו אתמול ע"י הגרוש שלה, שנכנס לדירתם בלוד כשהתחזה לטכנאי. ביתה הגיעה למקום זמן קצר לאחר הרצח

02/06/2015
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS

בתה של ויקטוריה שטיינגרברט ז"ל. צילום מתוך יוטיוב

ויקטוריה שטיינגרברט מתה אתמול.

הגרוש שלה רצח אותה. ביתה של ויקטוריה, כך העידה שכנתה בפני כתב טלוויזיה, הגיעה אל ביתה זמן קצר מאוד אחרי הרצח. "היא אמרה לי: 'הוא אף פעם לא השלים עם זה שיש לה בן זוג'".

אותו בן זוג, מוריס שמלשווילי, נרצח איתה כשניסה להגן עליה. הגרוש, שהתחזה ככל הנראה לטכנאי וכך הצליח להכנס אל הדירה למרות צו ההרחקה, שרד כנראה את נסיונו לפצוע את עצמו. כמה שכיח.

הבוקר, על שערו של העיתון השני הנפוץ במדינה הופיעה תמונתה של הבת הבוכייה ובכותרת ציטוט שלה: "אבא, למה עשית את זה לאמא?". נותר לשער בצער כי בהכרה של רבים מדי בארץ הזו תופיע, מיד אחרי הצקצוק, ההנחה כי מדובר בפשע קנאה. אולי ירחמו עליו, יגלו הבנה לסבלו. יהיו מהם שגם יאשימו את ויקטוריה שטיינגרברט במותה, כיוון שבחרה להיות אדם חופשי.

במשטרה טענו כי לא היו שם תלונות על אלימות במשפחה מאז 2001, כשתלונתה של הנרצחת הביאה לישיבתו בכלא למשך 3 חודשים תמימים. עונש שכיח במדינה שלנו לתקיפת נשים (על פי גוגל). בירכתי המוח מהדהדת האמירה של הבת, 'הוא אף פעם לא השלים עם זה שיש לה בן זוג' והמסר העולה ממנה - הרכושנות הגברית הממאירה הממשיכה להשליט טרור ולקטול נשים.

בבועה אחת נשים קוראות להעלמת הפטריארכיה, ואיתן גם גברים נאורים. מחוצה לבועה הזו,  נשים אחרות מסתגלות לחיים בפחד, לציות, לתפקוד כקניין של מישהו. נשים מתות. ויקטוריה היא האחרונה, בינתיים.

בשנת 2014 נרצחו בישראל 10 נשים על ידי בני זוגן. בדו"ח של המשרד לביטחון פנים התגלה כי מאז 2008 יש עלייה ניכרת של רצח נשים גרושות על ידי בני זוגן לשעבר, בעיקר בקרב המוסלמיות והדרוזיות, אבל לא רק.

ויקטוריה שטיינגרברט נרצחה אתמול ואין שום דבר שאנחנו, הנשים, יכולות לעשות כדי  למנוע את הבאה בתור.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה