ההצלחה שלהן היא ההצלחה של כולנו

דניאלה בן-שושן החליטה להקדיש את הפרק החדש בחייה לעזרה לזולת. היא מסייעת לנשים שיש להן חלום להקים עסק קטן שיאפשר להן להתפרנס בכבוד וללא תלות באחרים

29/09/2016
כסף וקריירה קבלו עדכונים מכסף
  • בדואר
  • RSS

פוסעת אל תוך החדר אישה בעלת פנים מחייכות, צנומה, עדינה ונמוכת קומה. אני מיישרת מבטי אליה ומרגישה שעול החיים מונח על כתפיה. היא מתיישבת מולי בחוסר בטחון ובהיסוס מעלה חיוך קטן כבוש בין שפתיה. "רונית, שבי נא, הרגישי בנוח", הפצרתי בה. רונית נחשון ממודיעין בשנות החמישים לחייה הציגה את עצמה: "אני אם ל-5 ילדים וסבתא לנכדה, הבת הקטנה שלי בת 10 עם צרכים מיוחדים, וחיי המשפחה שלנו השתנו לחלוטין. נאלצנו לחלק את המשאבים בצורה שונה ונקלענו למצוקה כלכלית בעל כורחנו".

לאחר כמה רגעים של שתיקה, אני שואלת אותה: "למה את כאן רונית? מה החלום שלך? רונית בהתרגשות קלה ובקול מהסס עונה: "אני רוצה להיות עצמאית. יש לי ידיים טובות שיודעת להעניק עיסוי מרגיע בשיטה ייחודית שפיתחתי במהלך השנים. אני יודעת שאני טובה כי הלקוחות שבאים אליי במקום שבו אני עובדת אומרים לי את זה. אני רוצה לפרוץ החוצה ולהקים עסק קטן לנשים בלבד, ולהתפרנס בכבוד".

"למה דווקא לנשים?" שאלתי. "כאישה שמתמודדת עם חיים לא קלים בלשון המעטה, הכוללים התמודדות עם האתגרים בבית והמרוץ המטורף להתפרנס- אין לי רגע לעצמי של שקט ורוגע. אני מבינה לליבן של הנשים העובדות מכל השכבות כיצד עול החיים המודרניים מכביד על כתפיהן. אוכל להעניק להן 60 דקות של שחרור מהמתחים, רוגע, וטעינה באנרגיה מחודשת. במהלך הטיפול אאפשר להן לגעת בחלום שלהן- כל אחת ושאיפותיה. חשוב לי שיפנו זמן לעצמן, כי מגיע להן!"

הסתכלתי על רונית והתחברתי אליה מידית. אהבתי את הנחישות שלה, את הרעב שלה להגשים את חלומה ולהצליח. "רונית היקרה", אמרתי לה, " אני כאן בשבילך. עליך להיות מוכנה לעבודה והשקעה מאומצת. להקים עסק זה תהליך לא פשוט, אך אפשרי. אני לא קוסמת, אך בואי נתחיל את המסע יחד". רונית חייכה ושאלה "אפשר להוסיף משהו? אני לא כל כך יודעת להשתמש במחשב, אקסל וכדומה". השבתי לה שלא תדאג. אט-אט היא תלמד את כל מה שצריך ויש לנו עבודה רבה יחדיו. אחרי הכל, "רומא לא נבנתה ביום אחד". חייכנו שתינו ולחצנו יד. אני התמלאתי בתחושה של סיפוק אדיר ואתגר. הקול הפנימי שלי דיבר אליי בשקט: "דניאלה, את אוהבת לעזור ובמיוחד לנשים... את אוהבת אתגרים, זה הזמן לצאת לדרך".

 דניאלה בן שושן (אלבום משפחתי)

תמיד עסקתי בעשייה חברתית למען הזולת. בנוסף, כאם לילדים בוגרים, הייתי פעילה בוועדי הורים ובפעילות שונות בקהילה. במסגרת סוף ההכשרה שלי כיועצת עסקית ב"תות תקשורת", לפני הפרקטיקום, פנתה אלינו דקלה אבוטבול, מנהלת הקורס ויו"ר התאגדות העסקים הקטנים בשאלה: "מי רוצה פרקטיקום משמעותי עם נתינה ותחושה של שליחות? שירים את היד!" הרמתי מייד. ידעתי שזה מה שנכון עבורי.

כמגיעה עם למעלה מ-20 שנות ניסיון בתחום הכלכלי במסגרות בריאות, החלטתי שאת הפרק החדש בחיי אקדיש לטובת השפעה על האדם הקטן. כך אוכל לבחור את הלקוח או האדם המתאים לליווי העסקי. כלל לא חשבתי על התנדבות בתחום הייעוץ העסקי. התמזל מזלי והגעתי לעמותת "לתת עתיד", המסייעת לנשים יזמיות כמו רונית להקים עסק שחלמו עליו זמן כה רב ולהצליח כלכלית. הרגשתי שהעמותה המדהימה הזו היא המקום שמתאים לי בדיוק, ממש כמו כפפה ליד.

ההתנדבות ב"לתת עתיד" הרגישה לי כסגירת מעגל מרוממת נפש. גדלתי בבית בו אבי ז"ל תמיד עזר לאנשים בכל התחומים. לא היה יום שלא דפק על דלתנו אדם שזקוק לעזרה מכל סוג. ראיתי איך אבי היה מתמלא בשמחה, סיפוק והתלהבות כאשר הצליח לחלץ אנשים ממצוקה. מבחינתי, העשייה והנתינה לזולת היא ערך עליון הנותן משמעות לחיים. הקניית ערך זה לדור ההמשך יכולה להתבצע רק על ידי מתן דוגמא אישית לילדינו, אשר ימשיכו בתקווה בדרכנו.

אני קוראת לכן- נשים חזקות בעלות ניסיון עשיר, לסייע לנשים להגיע לעצמאות כלכלית. אני מודעות להיותכן נשים עסוקות ביותר, אך מי כמוכן יודעות שככל שאנו עסוקות יותר, אנו מספיקות יותר... עשייה  למען נשים חלשות חשובה מאין כמותה להקטנת הפערים הכלכליים והחברתיים במדינתנו.

זה הזמן, בפרוס השנה החדשה, להתנדב לעמותת "לתת עתיד" ולתת עתיד טוב יותר לנשים שמאד זקוקות לכן. העשייה וההתנדבות תמלא את חייכן בסיפוק ובמשמעות.

שנה טובה ומבורכת.

 .

** הכותבת היא דניאלה בן שושן, מנטורית מתנדבת בעמותת "לתת עתיד" ויועצת עסקית (חטיבת היועצים העסקיים, התאגדות העסקים הקטנים בארץ)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה