הדרך הנכונה לחפוף שיער

סובלת מ"יום שיער רע"? יש מצב שאת פשוט לא חופפת אותו נכון במקלחת עם השמפו והמרכך שלך. אז אל תאשימי את מעצב השיער שלך לפני שאת מיישמת את הטיפים הבאים

15/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כמה פעמים קמתן בבוקר, בהיתן במראה ותהיתן כמה זמן ייקח לכן לגזור את כל השיער ולהשליך אותו מהחלון? לי זה קרה כמה וכמה פעמים, כאשר חטפתי עצבים מול קצוות שיער יבשות ופגומות או פריזורה בלגניסטית שלא הסתדרה בשום צורה. נכון, לפעמים מעצב השיער אשם אבל לפעמים השיער שלך נראה לא טוב בגללך. יותר נכון, מה שאת מעוללת לו במקלחת בלי ידיעתך.

לא זכור לי שמישהו ממש לימד אותי מה לעשות עם השמפו והמרכך שלי. כלומר, איש לא לימד אותי כמה לשים, איזה סוג לרכוש ולכמה זמן להשאיר את החומר על השיער. את כל השאלות הללו אנחנו מפנות בגיל מאוחר מדי למעצבי השיער שלנו ונאחזות במה שהוא אומר כתורה מסיני. אבל נדמה לי שלא משנה את מי אשאל ומה הוא יגיד, תמיד השיער יראה פחות טוב כשאני אחראית לו מאשר איך שהוא יראה לאחר החפיפה במספרה.

אז מה עלינו לעשות ולא לעשות כדי שהשיער יראה בריא, מטופל, זוהר, מלא ויפה? מעצב השיער ג'ורג' נורת'ווד, האחראי לשיערן של כוכבות כגון האיט גירל אלכסה צ'אנג, השחקנית אליסיה ויקנדר והסלבריטאית רוזי הנטינגטון- וויטלי, סיפר ל"ווג" שהוא בעד ה"חפיפה הכפולה" והוא מסביר בדיוק למה הוא חסיד השיטה.

אלכסה צ'אנג

"רוב האנשים לא מצליחים באמת לשטוף את שיערם באופן יסודי בפעם אחת ואז הוא נראה עטוף בשכבה של חומר שנשאר בתוך השיער וגורם לו להיראות חסר חיים. כאשר חופפים פעמיים, אז מסלקים בהתחלה את הלכלוך שהצטבר בשיער ובפעם השנייה ממש שוטפים את השיער באופן יסודי - מה שמעניק לו ברק על פני זמן".

1. אחת הטעויות המרכזיות שלנו, לדעת מעצב השיער, הוא שאנחנו מורחות על השיער יותר מדי שמפו. אנחנו נוטות לעשות זאת כאשר הרגשנו שאין מספיק "קצף" וחוששות שבעצם מרחנו מעט מדי אבל זו טעות. יותר מדי שמפו על ראשנו אחראי לכך שבסוף נקבל מראה שיער נפול וחסר ברק. החומר המיותר מכביד על השיער וגורם לנו להצטער על הרגע שהוספנו כמות נוספת של שמפו, איכותי ככל שיהיה.

2. כאשר חופפים פעמיים, צריך להקפיד על כך שלא חורגים מעבר לכמות הנדרשת ומדובר ממש במעט - כמו שתי כפית מלאות. הסוד הוא גם באופן השטיפה. בפעם הראשונה אינך אמורה לצפות לקבלת מראה של מגדל של קצף מעל הראש. הרעיון הוא לנקות את השיער מבחינה "חיצונית" יותר. לשים מעט חומר בכפות הידיים שלך ואז לעסות אותו לתוך השיער - אבל לא להחדיר אותו באופן יסודי מדי. את זה תעשי בפעם השנייה, כאשר את מקפידה לעבור היטב גם על שורשי השיער ולנקות אותם היטב.

אליסיה

3. עבור רוב סוגי השיער מומלץ לחפוף את השיער פעמיים - שלוש בשבוע. אם יש לך שיער עדין במיוחד עם נטייה לשומני, אז אפשר גם יותר. אם יש לך שיער מתולתל או אפרו אז את יכולה לחפוף גם פחות. אם את מקפידה על "חפיפה כפולה" אז תוכלי להרשות לעצמך לחפוף פחות ממה שעשית עד כה כי הניקוי יהיה יסודי מאוד והשיער יראה נפלא למשך יותר זמן.

4. בכל הנוגע למרכך - תבחרי אחד שיתאים לסוג השיער שלך. נשים עם שיער דק ועדין במיוחד יכולות גם לבחור לוותר על מרכך שעלול להעניק לו מראה כבד. אם בחרתן לוותר על מרכך, תדאגו שיהיה לכן חומר שמשחרר קשרים ותמרחו אותו בקצוות. אתן יכולות גם למרוח מרכך רק בקצוות השיער. החוק: אף פעם אל תמרחו מרכך בשורשי השיער כי הם הראשונים לצבור שומניות. למרוח שם חומר ישטיח את השיער ויגרום לו להיראות שומני ואפילו "מלוכלך".

5. אם יש לכן שיער עבה אז מרחו כמות נדיבה של מרכך בקצוות השיער. מומלץ להקפיד על גזירת קצוות מדי כמה חודשים. גם כאן ממליצים על לשחרר קשרים בשיער היטב לפני מריחת המרכך. הרעיון הוא לא להכביד על השיער עם יותר מדי חומר.

רוזי הנטינגטון וויטלי

6. אחרי החפיפה הכפולה קל לאבחן את מצב שיערך ולהבין מה יעזור לו כדי להיראות נפלאץ למשל, אם אתן סובלות משיער שומני אז עדיף להתיז ספריי מרכך לתוכו מאשר למרוח עליו מרכך כבד (ועדיף כאמור, לוותר על מרכך).

7. אחת הטעויות הנפוצות, לדעת גורו השיער, היא שאנשים נוטים לחשוב ששיערם יבש יותר ממה שהוא בפועל והם מורחים על ראשם חומרים שומניים יותר ממה שהם צריכים. מתברר שהרבה סובלים מ"עיוות תפישתי" בכל הנוגע למראה שיערם ולכן חשוב באמת לתת לאיש מקצוע לאבחן אותו ולהעניק לו טיפול הולם במספרה או לצייד אתכן בטיפים שמתאימים לסוג שיערכן. באופן כללי, ממליץ נורת'ווד על שמפו ומרכך קלילים.

8. לא להיבהל אם אתן רואות שיער שנשר לכן בזמן החפיפה. אלא אם אתן מקריחות ממש וגושי שיער אימתניים צנחו מראשכן, הירגעו ותנשמו לרווחה. זנה טבעי לאבד קצת שיער  במקלחת.

צילום: גטי

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה