איך קיבלתי החלטות בחיי

כשהייתי צעיר, ראיתי סרט עם גוונית פלטרו בשם "דלתות מסתובבות". בסרט רואים איך ההחלטות שלנו מייצרות את נתיב חיינו ואיך כמו במציאות מקבילה בהתאם להחלטות השונות הכל יכול להיות שונה

31/01/2019
עומר המעגן-אסף קבלו עדכונים מעומר
  • RSS

שנת 2001, אני בוגר תואר ראשון בתעשייה וניהול, נמצא בזוגיות כבר 3 שנים וחושב מה אני אעשה בחיי, אני כבר גדול. אחותי הכירה את טל בר נוח. הלכתי להציג את עצמי. טל איש עסוק, מאד, מנהל 20 חברות במקביל בערך. הגעתי למשרדי אחד הסטארט אפים שלו ותוך כדי שיחה עולה אפשרות של לעבור ליפן לפרויקט שמכר לסוני. דוגרי התרגשתי.

חזרתי הביתה, סיפרתי לגרושתי שהייתה באותם ימים חברתי על הפגישה וההצעה. אתה תעשה מה שאתה רוצה אבל תדע שאני לא נוסעת. אנחנו חברים כבר 3 שנים, גרים ביחד, עוד לא דברנו על חתונה אבל זה היה ברור. אני בצומת החלטה, הבנתי שזה או יפן או היא. תקראו לי רומנטי, תקראו לי תמים, בחרתי. התקשרתי לטל והודתי על ההזדמנות. חצי שנה אחרי כבר התחתנו ואני הלכתי ללמוד תואר שני במנהל עסקים.

עומר המעגן אסף צילום אלבום פרטי

שנת 2016, אני מתאושש מהניתוח השני ושוב מחפש מה אעשה. אני כבר גדול, נשוי ליעל ויש לי כבר 4 ילדים. בל עדיין לא נולדה. עולם הפרסום כפי שהכרתי אותו שוב השתנה. אני שוב בצומת החלטה. האם להתמקצע בעולם הנוכחי שלי וללכת ללמוד את עולם הדאטה או האם ללכת עם האינטואיציה ולחקור את עולם המוח וה-nlp. (חיווט של המוח החדש. תכנות באמצעות שפה). בפועל אני שמעתי על nlp כבר לפני 5 שנים אבל לא עשיתי עם זה דבר. התקשרתי למאשה, בכל זאת חברים כבר המון המון שנים, ואני מכיר את דיגיטאלנט עוד כשהיתה ברחם. במקביל התחלתי לחקור על הפרקטישינר ובתי הספר המקצועיים באמת ל-nlp.

העולם הידוע מול העולם הלא ידוע. לא ידעתי מה לבחור, באיזה נתיב לנוע. בסופו של דבר בחרתי בלא ידוע. והתחלתי במסע מופלא ששינה ומשנה את חיי. היום במבט לאחור הבחירה שלי ברורה. בין המוכר והידוע, ללא ידוע אני תמיד אבחר בלא ידוע. אני מסביר בהרצאה "איך להתמודד עם הלא נודע" שאת המוכר והידוע אנחנו מכירים, הוא צפוי ובינינו ברוב המקרים אנו לא ממש מרוצים מהתוצאות. לעומת זאת הלא ידוע הוא בדיוק כשמו, לא ידוע וככזה הוא מלא פוטנציאל. הכל יכול לקרות בלא ידוע אם רק נהיה פתוחים להזדמנויות ונפעל בהתאם.

גווינת' פאלטרו צילום מסך

כשהייתי צעיר, ראיתי סרט עם גוונית פלטרו בשם "דלתות מסתובבות". בסרט רואים איך ההחלטות שלנו מייצרות את נתיב חיינו ואיך כמו במציאות מקבילה בהתאם להחלטות השונות הכל יכול להיות שונה. מחקרים מלמדים אותנו, שאנו מקבלים בבגרותנו מדי יום  כ-35,000  החלטות קטנות וגדולות. שיתפתי אתכם היום בשתי החלטות מהותיות שקיבלתי בחיי אבל האמת היא שכל החלטה שנקבל משנה במידה כזו או אחרת את המציאות שלנו.

ג'ים רוהם אמר בעבר שלא משנה מה ההחלטה שנקבל העיקר שקבלנו אותה ופעלנו בהתאם. ואם גילינו שהיא שגויה אז פשוט לשנות כיוון. העיקר הוא לפעול ולא לעמוד במקום. אני כבר שנים מסביר ללקוחות שלי שגם אי קבלת החלטה היא בפועל קבלת החלטה. העניין הוא שכמעט תמיד זאת ההחלטה הלא נכונה.

עשיתי לי חשק לצפות שוב בסרט. נוסטלגיה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה