הדימוי התקשורתי של גילה אדרעי

סתומה, אמא שלה זונה, שפחה שעלתה לגדולה, פריחה: על ההתייחסות הציבורית הסקסיסטית והגזענית לגילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת

14/02/2012
ריקי כהן קבלו עדכונים מריקי
  • RSS
» צילום מסך

הנה כמה ציטוטים שהופיעו הבוקר ברשתות החברתיות על גילה אדרעי:

מטוויטר

"יש לי הרגשה שאם תבקשו מגילה אדרעי להפסיק לצעוק שביתה ובמקום לכתוב שביתה, היא לא תדע איך מאייתים את זה. ובכל זאת הסתומה משתקת את כל המדינה".

"תעצמו את העיניים ותדמיינו את המדינה עם אלפי גילה אדרעיות. נכון שזה עושה צמרמורת נעימה בגב?"

"הבוקר בחסות האמא הזונה של גילה מהרכבת"

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי, היא פורעת חוק אנרכיסטית והיא צריכה לשבת בכלא.

מדובר בכותבים שאינם נמנים על הזן הטוקבקיסטי המצוי, את הציטוט הראשון כתבה אשה שמתבטאת בטוויטר באופן ידעני, שנון ורהוט, וגם היא כמו הציטוטים האחרים שיובאו, מאופיינת במה שמיוחס לה לרוב במדיה, סטריאוטיפיות של המזרחית הנבערת,  הכוחנית והאלימה, וכמובן אופי סקסיסטי לעלבונות, כזה שלא זכה לו עופר עיני למשל, אלא בדמותו ב"ארץ נהדרת" אמש. מעניין כי באותו שבוע שניהם גרמו לשביתות שפגעו בציבור, אבל לאורך כל הדרך בהתייחסות לפרשות האלו יש הבדלים תהומיים בהתייחסות התקשורתית וזו של הגולשים ברשת. נמשיך בפייסבוק ובטוקבקים.

"גילה אדרעי היא פריחה שעלתה לגדולה בעיני עצמה".

"בושה הגילה הזו, אשה אלימה".

"כל זה בגלל שנותנים לערסים ופריחות כוח ארגוני, אסור לתת לעבד/שפחה למלוך".

"בריונות לשמה, לכלא. מצפצפת על הוראות בית המשפט בישראל ונכשלה בכל מו"מ קיים. מישהו חשב שאין לה את היכולת והידע לנהל מו"מ ועוד עם האוצר? העיקר שיש לה את היד על השאלטר".

"כן הגיע הזמן לטהר את הרכבת מהטיפוס הזה. אולי להעמיד אותה לדין על התנהגות המערב הפרוע שלה".

"כל כך מכוערת ששר התחבורה לא רוצה להתעסק עם בעלת הגיבנת !!"

"גילה אדרעי היא הראשונה צריך לפטר אותה. יו"ר ועד עובדים צריך לכבד את רשויות החוק במדינה ולא התנהג בצורה ברברית ובזויה. ברגע שיצאה החלטת בית המשפט הגב' אדרעי היתה צריכה צריכה לשנות את הטקטיקה שלה ולבנות אסטרטגיה חדשה, במקום זה היא הורתה על המשך העיצומים ועל עצירת השקת קו הרכבת החדש. זה לא יעזור שתלכי ותחלקי פליירים אנחנו לא פריירים. אנחנו רוצים את הראש שלך. והפעם הסתדרות העובדים הכללית היא שצריכה לתמוך בפיטוריך אחרי שביזית גם אותם בהמרת צו בית המשפט. אז יאללה ארגזים ולארוז. הביתה תעלי על אוטובוס, כי על הרכבת הבאה את כבר לא עולה!!!

הציטוט האחרון מתוך: רקבת - עמוד המחאה הרשמי נגד התנהלות רכבת ישראל

מבלי להיכנס לויכוח על הסיבות להשבתה ולהפרטת הרכבת, על אף הרתיעה האישית שמעוררת בי התנהלותה של גילה אדרעי, האם גבר בראש ועד עובדים כזה היה זוכה להתייחסות לתכונותיו? למראו הפיסי, למוצאו? למצבו הבין אישי? אין אלא להסיק כי אדרעי מגלמת את הסיוט של כל מיזוגן/ית. אשה בעמדת כוח, ממוצא מזרחי, והיא לא נחמדה, כמובן. היא אימצה את הקודים הנהוגים במקומותינו לניהול מו"מ כוחני, היא לא מתחזה לתרבותית וצבועה בסגנון שאוהבים לחבק. אבל לגבר מותר, מבלי שיקראו לו בכינויי גנאי כאלו, מקסימום יתייחסו אליו כמושחת, מנהל גרוע. נכון, יוצא דופן היה עמיר פרץ, שכן ספג התייחסות גזענית וסטריאוטיפ של אידיוט. אבל אצל אדרעי מתמזגות שתי ה"חולשות" בעיני הסקסיסט המצוי, גם אשה, גם מזרחית, זו הבטן החלשה שלה, לשם מכוונים המקטרגים. גם הדרך שבה היא מצטלמת בתקשורת מלבה, כך יש לחשוד, את השנאה המפעפעת, שנובעת מכל מה שהוזכר לעיל. היא אינה מחויטת ומאופרת, שערה שחור כפחם ומתריס, עיניה יורות גיצים. וכשבתרבות שלנו עדיין דורשים מאשה "לא להיות גברית", ולא לנסות לחקות תרבות גברית בעמדות ניהול, מה הפלא שהיא מעוררת רגשות כאלו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה