הדוגמנית מעין קרת: ''גם אני נאנסתי''

קרת העלתה לפייסבוק פוסט חושפני שנועד לעודד נשים לדבר על התקיפות המיניות שחוו וכתבה על הפעמים שבהם הוטרדה ונאנסה. "קריאות עזרה וצעקות לא עזרו, אף אחד לא שמע"

17/10/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אחת היוזמות המבורכות ביותר, שסחפו את הרשת, היא זו שיזמה השחקנית אליסה מילנו, בעקבות פרשת התקיפות המיניות של מפיק העל הארווי וינשטיין, שקראה לנשים לספר על הפעמים בהן הוטרדו או הותקפו מינית בהאשטאג metoo#. מאות אלפי נשים העלו לרשתות החברתיות את הסיפורים האישיים שלהן, ביניהן הזמרת האיסלנדית ביורק. חלקן נכנסו לפרטים ואחרות הסתפקו במשפט וחצי שסיכם את החוויה שלהן.

גם בארץ הקמפיין לכד את תשומת ליבן של נשים וביניהן הדוגמנית לשעבר מעין קרת, שקטפה בשיא תהילתה בניינטיז קמפיינים נחשבים ודיגמנה על המסלולים בפריז אצל מיטב המעצבים. בשנים האחרונות קרת מזוהה עם עידוד דימוי גוף חיובי בקרב נערות, לאחר שחשפה בעבר כיצד סבלה מאנורקסיה. היא הייתה אחת הדוגמניות הראשונות בארץ שניפצו את אשליית הגלאם והעניקה הצצה אמיתית לאמת מאחורי הקלעים האפלים של תעשיית היופי.

מעיין בימי הזוהר

קרת חשפה בפייסבוק שהוטרדה ונאנסה מספר פעמים:

"גם אני הוטרדתי מינית. גם אני נאנסתי. לא פעם אחת, לא שתיים, לא שלוש. הפסקתי לספור", פתחה קרת את הווידוי שלה. "פעם אחת בגיל שש בגינה ציבורית - הוטרדתי קשות. פעם אחרת בגיל 12 - נאנסתי, כלומר, נקלעתי לסוג של יחסי מין כשאני אומרת 'לא, לא, לא' ובאיזשהו שלב משתתקת כי מבינה שאין בזה טעם. עוד אחת - בטסט הדוגמנות השני שלי על ידי צלם לא מוכר, כשעוד לא הגעתי לאנשים 'מביני עניין' - הוטרדתי מינית קשות. לא מעוניינת לפרט.

"הבא היה עם איזשהו דרינק במילאנו, משהו כמו סם אונס. הנהג, שלוקח את כל הדוגמניות, לוקח אותי לדירה וכשאני מטושטשת לגמרי שולח ידיים. אין לי מושג איך, חתכתי אותו ועליתי לדירה", המשיכה קרת לפרט. "סוכן דוגמנות שאימץ אותי כמו אבא במילאנו היה הבא בתור, כשביקש תמורה עבור הארוחה שבישל לי והליווי התומך, ואני סירבתי בכל תוקף, אז הטריד. מי עוד? חבר טוב, מאוד טוב, גם במילאנו, שהיה דמות אב בשבילי. כמה שנים מאוחר יותר כשבאתי לעבודה במילאנו אחרי שגרתי שם, אנס אותי במלון, קריאות עזרה וצעקות לא עזרו, אף אחד לא שמע. בחור שהיה לי איתו רומן, הרבה שנים אחרי שזה נגמר הוא בא לבקר בתל אביב, אנס אותי, צעקות לא עזרו".

מעין קרת

 

בימים אלה מורגש שינוי באוויר ופרשת הארווי ויינשטיין פתחה תיבת פנדורה חובקת עולם. יותר ויותר נשים מרגישות שהן מאסו בתרבות ההשתקה וכי הגיע זמן לבשר לכל אותם גברים שנגמרו הימים בהם הם הכתיבו את כללי המשחק. הטרדות מיניות הן הרבה יותר נפוצות ממה שהיה נדמה לרבים ומטרתה של אליסה מילנו ושל נשים אחרות היא להראות עד כמה אלימות מינית היא תופעה חברתית רחבה ומסוכנת.  תקיפות מיניות לא מתרחשות רק בתעשיית הבידור אלא בכל מקום וככל שנשים ידברו על זה, תחלחל לתודעה הציבורית ההבנה שזה לא מקובל בשום צורה ושעל גברים שתוקפים, אונסים ורואים בנשים אובייקט לסיפוק צרכיהם לקחת בחשבון שהם עלולים לאבד את הקריירה, את האשה ואת כוח וההשפעה שלהם.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה