הגושרים מלון בטבע: כי טבעי לנו לנוח

בגליל העליון, בתוך עמק ירוק שמרחיב את הלב - מחכה "מלון בטבע" של קיבוץ גושרים. בימים אלו הוא משיק את ספא "פיורינה", כי אם כבר להתפנק, כדאי גם עם מסאז'

02/11/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS

זה היה שבוע שדורש המלטות.

כל מיני איכסות קטנות הצטברו להן בין יום ראשון לחמישי, אכזבות קטנות אך משמעותיות מהמין האנושי, סידורים לא מוצלחים, ויכוחים חסרי תוחלת. בדרך נס הצלחנו לא להוציא את הארועים אחד על השנייה - במקום זאת, חתמנו על הסכם בלתי כתוב, להתייחס לנסיעה הזו כאל מצילת חיים ומורל. וכך היא הייתה. ביום שישי בבוקר הוא חיכה לי במכונית כמו נהג שודים מיומן, ורצתי פנימה כנמלטת מכל הנדנודים שהציקו בחוץ. והיופי בנסיעה לצפון, הוא שהיא תמיד בעלייה.

אז עלינו. כרמל, טבריה, צומת גולני, למעלה והלאה עד לקריית שמונה - טוב, אני לא באמת יודעת את המסלול, אבל הבחור נראה סמכותי כשהוא מספר לי על הקיבוצים שעברנו והצמתים שפספסנו ואיפה החומוס הטוב ביותר בכל מחוז. הארץ פתאום נראית גדולה יותר, מלאת אפשרות וכשמגיעים ל"מלון בטבע" בקיבוץ הגושרים שבגליל העליון - הלב כבר מוכן להרגע,  והגוף מסכים איתו בכל מובן. וממשיכים לעלות - כי קומת הקרקע של המלון היא בעצם הרבה מעל הקרקע, וכי החדר שלנו מסתמן כדבר הכי גבוה שאפשר להגיע אליו מכל כך נמוך. והנה אנחנו. עומדים במרפסת, מנחשים איפה בדיוק נהרות החצבאני והדן שעוברים כאן בסביבה, אבל בעיקר נושמים באושר גדול את כל הירוק הזה שמקיף אותנו מכל עבר.

goshcar3010

אחרי שהבנו איפה אנחנו, הסתובבנו במרחב של מלון בטבע, ודמיינו שאנחנו בני 80. זוגות שקטים, מחובקים, מפוהקים מסתובבים ביננו, מסתכלים על הפסלים שנטועים בצורה זורמת לגמרי בירוק שמסביב, מצטלמים ליד מפל המים המקסים. אף אחד לא צועק לתוך האייפון או ממהר לאגדו בבריכה. האם אנחנו בעצם אחד מהזוגות האלה? כשנגיע לחדר, רצוצים ועייפים אחרי ארוחת הערב (הבחור התלהב מהפטיפורים בוורוד זרחני, אני בעיקר מסלט הסלק עם טעם של אדמה) - נגלה שהשעה רק 20:00. כיף להיות זקנים בצפון.

בבוקר המחרת אני מתייצבת בסיבה שלשמה התכנסנו: ספא "פיורינה" שנפתח לפני מספר חודשים במלון הגושרים. פיורינה החליף את הספא החיצוני שפעל כאן עד כה, בכזה שמנסה לתת פייט ל"יערות הכרמל" ו"בראשית", ובפירוש נמצא בדרך הנכונה. הספא מעוצב לעילא, בצבעי אפור מרגיעים, הוא משתרע על פני 600 מ"ר, וכולל חמאם טורקי, סאונה, 10 חדרי טיפול, חדרי פדיקור ומניקור, אזור קבלת פנים,  וחללים מרווחים למנוחה והירגעות. הקמתו עלתה כ-4 מיליון שקל, ובמבט בחמאם המיוחד אפשר להאמין - מדובר במשטח רחב ויפהפה, שביציאה ממנו בריכה של כדורי קרח קטנים ונעימים מאוד למגע על הגוף.

spa3110צילום: יח"צ

אבל הכיף הגדול שלי הוא טיפול אישי, וכזה אני מקבלת מראידה, המסאז'יסטית הנעימה שבוחרת לתת לי "טיפול משולב" המשלב טכניקות שונות ובעיקר מזמין את המטפל לתת את המומחיות שלו. במקרה של ראידה מדובר באזור הכתפיים והצוואר, שעליהן היא למדה וממשיכה ללמוד, ומאבחנת אותי כסובלת מסטרס באזורים אלה. "אז לא להתעצבן?", אני מרימה לעצמי להנחתה אך מופתעת מהתשובה: "גם אם תנסי, לא תצליחי. בחיים אנחנו מתעצבנים, אין מה לעשות". והנה, קיבלתי גם קצת פילוסופיית חיים ועצות מעשיות: לסובב את הזרועות והראש בכל פעם שאני מרגישה שהמתח מגיע, לצאת להליכות תוך כדי הנפת הזרועות ולקוות לטוב.

מה שבטוח, אחרי שאני יוצאת מידיה המיומנות של ראידה, שוכבת לי באזור ההתרגעות עם חלוק וצופה בנוף המרהיב, הסטרס שלי נראה כמו שמועה רחוקה. ארוחת הבוקר הטעימה שמחכה לי בחדר האוכל, רק מחזקת את הגישה הזו. על בטן שבעה אני שואלת את הבחור אם כדאי לצאת לטיול "בעקבות העמק הנעלם" שהמלון מספק בשעה זו, כדי לתרגל קצת את העצות של ראידה ולהזיז את העצמות. "בואי אספר לך סוד", הוא אומר לי, "בכל הקיבוצים בארץ יש איזה נחל נעלם או נהר נעלם או עמק נעלם. את אף פעם לא תמצאי אותו".

הוא נשמע לי צודק. מזל שלא הבאתי נעליים נוחות.

gosh2

 להזמנות: 04-6816001, קיבוץ הגושרים ד.נ. גליל עליון. לאתר המלון

 ***

הכותבת הייתה אורחת המלון
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה