הגדלת חזה טבעית - יש דבר כזה

אחרי שנים בהן יותר גדול היה גם יותר טוב, הטרנד החדש בהגדלות חזה הוא 'ללכת עם להראות בלי' ולהשיג הגדלת חזה שנראית ומרגישה טבעית לחלוטין איך עושים את זה? הפרטים בכתבה

26/09/2017
שרין לוי קבלו עדכונים משרין
  • RSS

לאחר שנים שבהן הגודל כן קבע: מנותחות ביקשו להגדיל חזה למידות D ומעלה, המגמה בשנים האחרונות היא חזרה למראה טבעי. נטלי דדון הסירה את השתלים שלה מתוך צורך אמנם אך נראית שלמה עם מראה טבעי בפוסט באינסטגרם, ואפילו פמלה אנדרסון שמידות החזה הגדולות שלה (34DD) הפכו לשמה השני, הביעה חרטה על הגדלת חזה מוגזמת והגיעה למסקנה שלפעמים "פחות הוא יותר". למי שתהה, הגדלות החזה עדיין איתנו, אבל הרצונות של נשים שבאות לניתוח השתנו – הן מעוניינות במראה חזה טבעי ופרופורציונאלי למבנה גופן.

 פמלה אנדרסון
פמלה אנדרסון בגיל 50: הקטינה את מידות החזה ומודה ש"פחות הוא יותר" (צילום: שאטרסטוק)

פנינו לד"ר עומר וולף, מומחה לכירורגיה פלסטית, כדי להבין מה באמת עומד מאחורי הטרנד החדש: "המגמה בשנים האחרונות היא שגם ניתוח חזה עם שתל סיליקון אפשר לעשות בצורה נכונה ובטוחה. להשיג תוצאה צפויה, מדויקת, שנראית ומרגישה טבעית לחלוטין ונשמרת לאורך זמן. תוך התחשבות בנתוני הפתיחה הפיזיים, תאום ציפיות נכון, ושמירה על הגוף בתקופת ההחלמה, כל אלו מסייעים להגיע לתוצאה יפה וטובה - כך אפשר להתקרב למה שמכונה הגדלת חזה טבעית".

יש איזושהי מגמה בקרב נשים שפונות לניתוחי הגדלת חזה, להגדלה מינורית יחסית?

"בהחלט. וזה מתקשר להגדלת חזה טבעית - הרעיון הוא לא להרגיש בנוכחות השתל. אנחנו מעודדים שימוש בשתל לא גדול מדי שלא מותח את העור, לא לוחץ על השד ולא גורם לניוון של רקמת השד לאורך זמן - זו אסטרטגיה שיכולה לתמוך בתוצאה טבעית ובשימורה. אנחנו כבר לא בוחרים את גודל השתל, אלא את המראה הסופי של השדיים אשר מותאם לממדים הפיזיים של המטופלת. את צורת השתל ותכונותיו נבחר כחישוב שהוא חיסור של השד הקיים מתוך התוצאה הרצויה, כי בסוף השתל בא בסך הכל לגשר על הפער".

מה השינוי שחל בתחום לאחרונה?

"במרוצת הזמן הטכנולוגיה מאחורי ייצור השתלים השתנתה, השתלים שמוחדרים היום הם שתלים ששייכים לדור החמישי: סיליקון צמיגי ולא נוזלי, עמיד יותר, שומר על צורה וטבעי למגע. אחד הדברים הנוספים שהשתפרו הוא איכות המעטפת של השתל - ולכן גם העמידות של השתלים בפני קרע".

האם עדיין מומלץ להחליף את השתלים כעבור כמה שנים?

"אני מכין כל מטופלת שעוברת ניתוח להגדלת חזה לאפשרות שהיא תצטרך ניתוח נוסף בשל קרע של השתל, אבל אפשרות זו שמורה למצב בו מתגלה קרע מוכח בלבד: כזה שהתגלה בשל שינוי צורה, נפיחות או הופעת כאב, או בגילוי אקראי בבדיקת ממוגרפיה, אולטרסאונד, או MRI שמתבצעות כחלק מבדיקות לזיהוי מוקדם של סרטן השד. שתי הבדיקות האחרונות הן עדינות יותר, ומהוות פחות סכנה לשתל ולכן מומלצות למי שעברה ניתוח להגדלת חזה".

"לגבי תחזוקה ההמלצה התקפה היום של יצרניות השתלים והאיגודים המקצועיים היא להחליף את שתלי הסיליקון באופן מניעתי כעבור 10-15 שנים, היות והובן שיש קצב של בלאי של כשני אחוז לשנה. לפעמים נפנה לניתוח חוזר גם מסיבות אחרות - אם המטופלת מעוניינת לשמר את התוצאה גם לאחר שהשד צנח או שינה את צורתו. באותה הזדמנות, אנחנו בוחנים אפשרות לבצע לא רק הרמה של החזה אלא גם החלפה של השתלים לאותו גודל או לגודל שונה לתוצאה אופטימלית".

 נטלי דדון אינסטגרם
נטלי דדון: נאלצה לחזור לחזה קטן וקיבלה זאת בהשלמה (צילום: אינסטגרם)

מהם הסיכונים שבדליפה?

"בסיליקון שדולף מהשתל אין סכנה בריאותית משמעותית, למעט אי נוחות מסוימת. אם השתל קרוע, אנחנו בהחלט ממליצים להחליף אותו. אם לא ידוע שישנו קרע, אין סיבה לטעמי להיכנס לניתוח, אבל זו לא ההמלצה הרשמית של האיגוד המקצועי. המנותחת הראשונה אי פעם מיוסטון שנותחה ב-1962 מסתובבת עד היום עם אותם שתלים. אם אין קרע או בעיה מסוימת אז הכל תלוי ברצונה של המטופלת, אם היא מעוניינת לתחזק ולשמר את התוצאה האסתטית אז היא יכולה לעבור ניתוח הרמה או החלפה".

מה היה הרעש התקשורתי לפני כחודשיים סביב שתל מסוג מסוים שגרם לסרטן?

"בחודשים האחרונים מדברים לא מעט על הקשר האפשרי בין לימפומה מסוג מסוים (ALCL) לבין שתלי סיליקון עם מעטפת מחוספסת - ככל הנראה זה הגורם שאחראי לגידול הסרטני הנדיר הזה. למעלה מ-20 מיליון הגדלות חזה שנעשו ברחבי העולם, נתגלו 364 מקרים של הגידול. כנראה שיש קשר לדלקת כרונית שנוצרת באזור המפגש של השד עם שתל מחוספס בלבד (לא שתלים חלקים). לכן, העתיד של שתלי הסיליקון היא מגמה שפונה לטכנולוגיית "ננו" חספוס. אני מציע לזכור תמיד אל מול המספרים הזעירים הללו שהגורם העיקרי אליו כדאי להגביר את המודעות ולהיבדק בצורה מסודרת הוא סרטן שד רגיל – התוקף כל אישה שביעית בממוצע".

מה צופן לנו העתיד של ניתוחי הגדלת חזה? מה הטרנד הגדול הבא?

"תחום נוסף, שנמצא עדיין בשוליים של הגדלות החזה אך ילך ויתפתח,הוא הגדלת חזה עם שומן עצמי. מדובר בניתוח לכל דבר, שכן כדי להזריק שומן, אנחנו צריכים לשאוב אותו ואחר כך להשתיל אותו בחזה. לא כל מטופלת מסוגלת לעבור את הניתוח הזה בהרדמה מקומית, אבל זו בהחלט אופציה להגדלה טבעית-טבעית. ניתוח כזה יכול להתאים למי שמעוניינת להגדיל חזה בצורה מתונה - נישה שהולכת ומתפתחת. ניתוח ייחודי יחסית בקרב נשים שחוו ירידה דרסטית במשקל, הוא שניתן לעתים לגייס את עודפי העור המציקים ולקפל אותם בחזרה לתוך השד כחלופה להגדלת החזה. נכון להיום משתמשים בשתלי סיליקון במרבית הגדלות החזה, בעוד שהזרקת שומן והטכניקות האחרות נמצאות בשוליים - מכיוון ששתל הסיליקון החדש עומד בהחלט בסטנדרט של תוצאה טבעית ובטוחה. ישנם גם חומרי מילוי והגדלה ללילה או לקראת אירוע (טיפול מרפאתי שבו מזליפים מי מלח לשד ומשיגים שינוי זמני שחולף עם ספיגת הנוזלים)– אבל זה ממש אזוטרי. היום, בכל העולם, הסיליקון שולט בתחום הגדלות החזה כיוון שמדובר בניתוח בטוח עם תוצאה צפויה שניתנת לחיזוי עם שינוי משמעותי בקרב מטופלת שמחפשת לתקן, או לשפר משהו שמפריע לה בדימוי הגוף שלה".

*********

למידע נוסף היכנסו לאתר האינטרנט או לדף הפייסבוק של ד”ר וולף

להתנסות חינם בסימולציה בתלת מימד - לפני פגישה עם המנתח
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך