האפליקציה שתציל אותך משעמום בכל מקום

כשהכל מסביבנו הופך דיגיטלי, דווקא הספרים נותרו מנייר. עד עכשיו. קבלי לפחות 7 סיטואציות שבהן תשתכנעי שאפליקציית הספרים הדיגיטלית היא רעיון גאוני

26/07/2015
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • בדואר
  • RSS

צילום: shutterstockללא תלות בחנות ספרים

הגיע הזמן שהבשורה תגיע גם לעם הספר היושב בציון: בעוד שבארה"ב כשליש מהספרים הנמכרים מדי שנה הם ספרים דיגיטליים, בארצנו הקטנטונת, שהיא מעצמת הייטק לכל דבר ועניין, רק שישית מהישראלים אי פעם זכו ליהנות מהיתרונות הרבים של חוויית הקריאה בדיגיטל.

אין ספק - עולם הספרות צועד לעבר המהפכה הדיגיטלית הבלתי נגמרת, בטח כאשר לכל אחד מאיתנו יש לפחות סמארטפון אחד בכיס, ולחלקנו גם טאבלט בתיק. אם בכל הזדמנות אנחנו בודקות בהם את המיילים וגולשות בפייסבוק, למה שלא נקרא בהם איזה ספר מעולה?

הסיבה שהמגמה העולמית הזו עוד לא תפסה כאן עד לאחרונה הייתה כי למרות ש-9,000 ספרים יוצאים לאור מדי שנה בישראל, הקריאה הדיגיטלית בעברית לא הייתה נוחהוזמינה ולא היה בה מבחר. עד עכשיו.קבלו במחיאות כפיים את אפליקציית הקריאה הדיגיטלית כחול לבן ששמה בישראל -GetBooks. עכשיו אפשר להתחיל לצרוך ספרות כמו שעושים זאת בגולה: בחנות דיגיטלית מתקדמת, פשוטה, מלאה באפשרויות ונוחה לשימוש.

צילום: shutterstockספרים דיגיטליים לא מחליפים את הספרייה המרשימה שבבית, זה רק פיצ'ר נוסף

רגע, אפשר להירגע, לא צריך עדיין לשרוף את ספרי הנייר, כמו שאנחנו עדיין נפגשות עם חברים למרות שאנחנו בפייסבוק. כשנרצה לקנות ספר מנייר כמו שאנחנו קונים דיסק של מוזיקאי אהוב - יהיה לנו מקום של כבוד לשם כך בספריה. לספרים אחרים - יש את גט בוקס. הינה כמה סיטואציות בהן תודי לאלוהימה על ההמצאה הזאת:

כשתתקעי על פסגת האוורסט

לא משנה היכן את נמצאת, בטיול, באוטובוס או בשירותים - במקום להסתמך על

  1. ספריית שלושת הספרים בבייס קאמפ שעל פסגת ההר
  2. החינמון שהנוסע שלפנייך השאיר על המושב
  3. המגזין שיושב ליד האסלה משנת 1999

אפשר פשוט להוריד ספר מגט בוקס, וכמו בספר מנייר ניתן להתרשם מהפרק הראשון לפני שמחליטים האם לקנות את הספר ולהוריד אותו למכשיר.

כשתשכחי את הטאבלט בזמן הכי לא נכון

נכון שחוויית הקריאה בטאבלט היא מושלמת, אבל אם נתקעת בתור ארוך לרופא בלעדיו, אפשר להוריד את האפליקציה לסמארטפון להמשיך לקרוא את אותו הספר שהתחלת לקרוא בבית. מי יכול היה לדמיין מציאות כזו לפני 10 או 15 שנה?!

כשתחליטי להישאר בתוך התקציב שלך

את, תולעת ספרים שכמוך, מתה לקרוא את כל החדשים שיצאו ברבעון האחרון, אבל שולה מהבנק שוב לוחצת? הדיגיטציה מאפשרת לחסוך בעלויות (הדפסה עולה הון) מבלי להוזיל את ערך הספרות והסופרים עם מבצעי "ארבע במאה". המחירים בגט בוקס נוחים לכל כיס ולא צריך יותר להתקשר לפקיד הבנק שלנו בכל פעם שמתחשק לנו לקנות ספר.

בזמן השקילה לפני העלייה למטוס

יוצאת לשבוע בפריז? לכמה חודשים בדרום אמריקה? במקום להתלבט מה לקחת ומה לא, ואז לארוז כמה ספרים במשקל טון, לשלם עליהם אקסטרה בשדהולסחוב אותם על הגב שלך, תודי ליקום שיש לך את כל הספרים שבעולם בכיס.

צילום: shutterstockכל הספרים בהישג קליק

כשתמותי לדעת מה קורה עם אנסטסיה מחמישים גוונים של

הספרות הדיגיטלית קיבלה זינוק מרשים כשיצא "50 גוונים" לפני מספר שנים, מכיווןשאנשים (טוב נו, בעיקר נשים) התפדחו לקרוא אותו בציבור קבל עם ועדה. שלא לדבר על שאר ספרות אירוטית נעימה אך מפדחת. מצד שני, כשמחזיקים טאבלט בבית הקפה השכונתי, באוטובוס או ליד בריכת המלון, אף אחד לא יודע מה אנחנו קוראות. ווהו!

כשתקלטי שלא כואבות לך העיניים

מבוגרים מאמצים בשמחה את הקריאה הדיגיטלית, כי אפשר להגדיל את הפונט עד אין קץ ולקרוא בנוח, בלי משקפיים לפעמים, ובלי לאמץ את העיניים לעייפה. וגם אם את לא "מבוגרת", מאוד יכול להיות שתברכי על הפיצ'ר.

כשתגיעי לקטע מעולה בספר ותשתוקקי לשתף את העולם

אין כיום אירוע מתסכל יותר מאשר לחוות חוויה מסעירה ושאין עם מי לשתף אותה. כמה פעמים קראת פסקה בספר, חשת התעלות ורצת אחר כך לספר לכל חבר או בן משפחה שלא יהיה. אז עם גט בוקס אפשר לא רק לסמן קטעים שאנחנו אוהבות או רוצות לחזור אליהם, אפשר גם לשתף בו ברגע ברשתות החברתיות את הציטוט המופלא שכל כך אהבת.

אז כשלא מתחשק לך יותר לצאת מהבית ולראות מה יש לחנות הספרים שבקניון להציע, פשוט שלפי את הנייד, הטאבלט או הקינדל, הורידי את האפליקציה, עברי על הספרים שבמלאי, לכי על מה שנראה לך מעניין, תתחילי לקרוא ותשלמי הרבה פחות רק כשתהיי בטוחה שזה הספר בשבילך. והכל מהספה (או מהגסט האוס).
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה