נינט טייב ומארינה בלומין: להיות רזה לא מבטיח אהבה

מה משותף לנינט טייב ולמרינה מקסימיליאן בלומין. הן השתתפו בתכניות ריאליטי עם משקל עודף, הצליחו, הפכו לסלבריטאיות ומיד ירדו במשקל. ובהמשך, זכו בזוגיות מתוקשרת, וגם בפרידה סנסציונית. האם יש קשר?

05/05/2013
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

נינט: "בסך הכל רציתי להוריד את מה שהעליתי בצבא"

הכותרות לא הותירו ספק: הפרידה של נינט ויהודה לוי היתה אחד האירועים הכי מתוקשרים בישראל, מה שקיבע סופית את מעמדה ככוכבת על. נינט טייב פרצה לחיינו כחיילת מלאה, באודישן בלתי נשכח ל"כוכב נולד". היא שרה את "מקיץ אל חלום" וחודשים ספורים לאחר מכן הקיצה אל חלום מתוק, כשהפכה בן לילה לכוכבת הגדולה ביותר שהייתה כאן אי פעם. עשר שנים אחרי הזכייה ונינט מציגה כבר שנים משקל מאוזן, הקרוי במחוזותינו "רזה". בראיונות שונים לתקשורת היא נשאלה אודות הירידה במשקל, וככל שעברו השנים לא הסתירה (בצדק רב) את מורת רוחה מהעובדה שהנושא מעניין את העיתונאים יותר מאשר הדיסק החדש שלה. אגב, בימים אלה היא מקדמת דיסק חדש בשם "כל החיות ידעו".

"כתבו באינטרנט שרזיתי ושזה מכוער לי, שאני צריכה להשמין בחזרה. לא רזיתי בגלל ההערות האלה או בגלל שבעונה השנייה של השיר שלנו יש בריכה על הסט ונצטרך להופיע בבגד ים. סתם רציתי להרגיש טוב עם עצמי, אז התחלתי לאכול בריא ולעשות ספורט במכון כושר עם מאמן שבונה לי תוכנית. ממש התאהבתי בזה", אמרה בראיון לחן שליטא בידיעות אחרונות לפני כמה שנים.

החרדה הקולקטיבית של התקשורת סביב המשקל של נינט, הייתה נגועה בצביעות רבה. כשהייתה מלאה ריכלו לפני ומאחוריה גבה, וכשרזתה, ביקרו אותה שהיא עושה את זה כדי למצוא חן בעיני הקהל. "התחילו להגיד 'היא נכנעה'. כל מה שרציתי לעשות זה להוריד את המשקל העודף שהעליתי", אמרה בראיון.

אנשי יחסי הציבור של נינט מיהרו להודיע כי "נינט מקפידה בשנים האחרונות על אורח חיים בריא שכולל בין השאר מעבר לצמחונות, התמידה באימוני כושר ופילאטיס, שילוב מנצח ששומר על הבריאות ועל המשקל (ואני מוסיפה - מה שכמובן לא מונע מהתקשורת להציק לה שוב ושוב בנושא)".

דבריה של נינט וצוותה מציבים מראה בעייתית מאוד כלפי החברה בה אנחנו חיים כיום. חברה בה לכל אחד יש מה להגיד, והאמצעים להתבטא רבים: מטוקבקים באתרי אינטרנט ועד הפייסבוק. נדמה כי אנשים ממהרים להביע את דעתם הסובייקטיבית, מבלי לעצור לרגע ולחשוב שגם דמות ציבורית, במקרה זה נינט, קוראת טוקבקים וחשופה לפייסבוק, ואולי רצוי היה שכל אחד ישמור את דעתו בנושא רגיש כמו משקל,  לעצמו.

מארינה מקסימיליאן-בלומין: בעלת ביטחון עצמי בכל מידה

מארינה מקסימיליאן בלומין קרני הספיקה בחמש השנים האחרונות לזכות במקום השלישי בכוכב נולד, לצאת לקריירה עצמאית, להתחתן  - ומהר מאוד להתגרש. וגם לזכות בקמפיין לחברת אופנה שמשווקת את עצמה ל"מידות ביניים" - שם מכובס ל"מידות גדולות", כלומר כל מה שמעל מידה 38.

למרות זאת, היא עצמה הודתה בראיון על סט צילומי קמפיין אופנה שבשנה האחרונה לבדה, הורידה 10 קילוגרמים ממשקלה, מה שהביא אותה למידה 38. היא עשתה זאת באמצעות דיאטה שמתבססת על ניקוי רעלים, תרגול יוגה ופילאטיס. מארינה מתעקשת שהיא רזתה כי רצתה לאמץ אורח חיים בריא, לא בגלל לחצים כאלה ואחרים. כשנשאלה באחרונה מדוע היא ממשיכה לדגמן מידות בינוניות והשיבה שהיא נבחרה לתפקיד לא בגלל המידה, אלא בגלל שהיא מייצגת את האישה העצמאית, השלמה, האופטימית, שופעת נשיות וביטחון עצמי". חברת האופנה גם נענתה לבקשתה לפרסם את תמונותיה ללא פוטושופ. וכן, היא מהממת, בכל מידה.

מעיין חודדה: "רזיתי בגלל בעלי"

מעיין חודדה, בת 25, היא המקרה הקיצוני בין השלוש. בעוד נינט ומרינה חזרו והתעקשו בראיונות שונים לתקשורת שלא ההצלחה ודרישת הקהל או התקשורת, גרמו להן לרזות, חודדה האשימה את בעלה. בראיון למגזין סוף השבוע של מאקו סיפרה על ריב שהיה להם לאחר הריונה השני, בו הגיעה למשקל של 94 ק"ג.  "תראי איך את נראית, אני יכולה להביא מלא כוסיות במקומך", ציטטה את בעלה. המשפט הזה השפיע על מעין, שהפסיקה לאכול, ומסתפקת מאז ועד היום במעט גבינה, מלפפון ולפעמים חזה עוף. חודדה הורידה כ-40 ק"ג ממשקלה, נראית היום דקיקה ושברירית, ויש שיאמרו – חולה. לאחר שדחתה בקשות לעזור לה הודתה חודדה ש"הרעב הוא ממכר, היום אני חיה על 600-700 קלוריות ביום".

"בראש אני תמיד אהיה שמנה", היא אומרת ומודה שהבעל שבגללו התחיל הכל מפרגן לה היום ומתרגשת כשהיא מספרת שהוא אמר לבתם הקטנה "כשתגדלי תהיי יפה כמו אמא שלך".

דנה צלח: אפילו לא חיכתה לסיום העונה

דדנה צלח, אחת מ-4 הפיינליסטיות ב"דה וויס", לא חיכתה לסיומה של העונה כדי לפצוח בדיאטה. בפרק הזמן שחלף מהאודישן שלה ועד תוכנית הגמר היא רזתה יותר מ-40 ק"ג בדיאטה, הודות לניתוח טבעת שעשתה בעבר וגורם למנותח לאכול הכל, אבל בכמויות קטנות מאוד. בתוכנית סיפרה: "עשיתי ניתוח טבעת, מתיחת בטן, הרמת חזה, מתיחת ידיים, אחרי כל הניתוחים, הבנתי שאני צריכה לעשות ניתוח בראש (מצביעה על המוח, ומתכוונת, לשנות את הגישה). כשהגעתי לבמת דה וויס הרגשתי טוב ואם אני ארזה עוד קצת, ארגיש עוד יותר טוב".

צריך להבין כמה שליטה עצמית ולגדלות נפש הזדקקה המתמודדת בתקופת הדיאטה, שכאמור התנהלה בזמן התחרות הצמודה בינה לבין יתר המתמודדים. אבל נדמה שאחרי הדוגמאות של נינט ומרינה, דנה ניסתה להגיע מוכנה ככל האפשר. לא שזה עזר לה במיוחד, במיוחד כשסטייליסט התוכנית אמר לאתר האופנה xnet: "אתה לא יכול להוציא מישהי במידה 46 כוסית".

אגב, דוגמנית העל והמוזה סטלה עמר לא הסכימה איתו וכתבה על כך בשעתו בפייסבוק שלה "חבל שלא אני מלבישה את הבנות המלאות. הייתי מוציאה אותן דיוות סקסיות". וכדאי להקשיב לסטלה, אישה עסיסית וסקסית שיודעת להתלבש.

המתמודדת הגדולה השנייה (קול ענף, גוף עסיסי) היא רודי ביינסין שלעומת דנה, שחלקה עם התקשורת את מאבקה במשקל ורצונה להמשיך ולרזות, רודי התראיינה באחרונה ל"זמנים בריאים" בידיעות אחרונות ואמרה שפשוט לא איכפת לה איך היא נראית. המומחים מהמגזין הזדעזעו מאורח החיים הלא-בריא, מהמאכלים עתירי השומן ומהעובדה שהיא לא מתרגלת שום ספורט, אבל רודי אמרה שזה לא מזיז לה. מה יקרה בעוד שנה או שנתיים? הזמן יגיד. אנחנו, בכל מקרה, נמשיך לעקוב.

אפילוג:

בשלושת הסיפורים שהבאתי כאן מצאתי חוט מקשר בולט: דימוי עצמי. ככל שהקריירה של נינט התקדמה והיא התחילה לעשות את מה שהיא רוצה ולא מה שהציבור רצה ממנה (להיות המאמי הלאומית, בעיקר), היא הפסיקה להיאבק במשקל, שמרה על אורח חיים בריא וספורטיבי, ורזתה. בעיני, אגב, היא יפה בכל מידה, אבל נדמה לי שככל שהיא השלימה עם ההצלחה המטאורית שלה, והתחילה להקשיב לקול הפנימי שלה שהנחה אותה לגבי בחירות אמיצות בקריירה שלה, כך היא גם הגיעה למשקל מאוזן ומציגה מזה שנים מראה בריא, לא שדופה, לא שמנה – פשוט יפה.
המקרה של מארינה מקסימיליאן בלומין דומה. היא מצאה את מקומה מבחינת הקריירה שלה, ייתכן והיא מצאה את השקט שלו נכספה, ועם הביטחון בא הרזון.

המקרה של מעיין – נוגע גם הוא בביטחון ובדימוי עצמי, אבל דווקא מהצד הגרוע שלו. כשהאיש הקרוב לך ביותר, בעלך ואבי ילדיך, "יורד" עליך שאת שמנה, את צריכה להיות בעלת ביטחון ודימוי עצמי גבוה מהממוצע כדי לא להיפגע או לעשות צעדים נואשים. וזה בדיוק מה שהיא עשתה – דיאטה חריפה, מזיקה בריאותית, שלא רק שלא תרמה לביטחון העצמי שלה, אלא דירדרה אותו אף יותר.

אם יש דבר אחד שניתן ללמוד מהסיפורים הללו, הוא שדימוי עצמי הוא המפתח. שאישה צריכה למצוא מה עושה לה טוב, מה מקנה לה ביטחון וכשזה נמצא – מגיע גם שקט פנימי שמאפשר הסתכלות שקולה ומפוכחת על החיים. כי כאשר את עושה דברים שאת אוהבת ומתמלאת בביטחון עצמי - הדימוי העצמי שלך משתפר, את נרגעת, נהיית לך נחת, שלווה, ומהמקום הזה גם קל יותר לרזות, אם את רוצה בכך, וגם קל יותר פשוט לחיות ולאהוב את מה שאת רואה, ולא משנה מה המשקל שמשתקף מולך במראה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה