האם היחסים בין מלניה טראמפ לאיוונקה עלו על שרטון?

בעולם דווח שחתול שחור חלף בין אשת הנשיא לבתו הבכורה וכי האחרונה ממלאת את מקומה והופכת לדמות המשפיעה ביותר בבית הלבן. אבל נראה כי מלניה רוצה לתקן את הרושם ומהר

25/04/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

מאז שדונלד טראמפ נבחר לנשיא ארצות הברית, התקשורת התמקדה בכל היבט אפשרי הקשור לחייו, העדפותיו והחלטותיו המדיניות. אי אפשר היה גם להתעלם מהגברת הראשונה, שהצליחה לעורר באזז גדול מבלי שהתכוונה. היא שמרה על פרופיל נמוך אבל כעת דווח שהיחסים בין הגברת הראשונה, מלניה לבין בתו הבכורה של טראמפ, איוונקה קרירים.

מקורות שונים סיפרו ל"ואניטי פייר" שהנשים מנהלות קשר מנוכר וקר ביניהן, לאחר שאיוונקה מילאה את החלל שהותירה אשתו של אביה, שלא הביעה הרבה עניין פוליטי או חברתי. מהבית הלבן הכחישו שיש מתיחות בין הנשים ונטען שהן דווקא חברות אבל בפועל, מי שבאמת מינפה את כוחה לאחר כניסת טראמפ לתפקיד הנשיא, היא איוונקה שמשתתפת בישיבות, פוגשת שרים בכירים, מבקרת אירועי צדקה ומקדמת אג'נדות חברתיות.

לא מזמן כתבנו פה שאיוונקה הפכה לאשה המשפיעה בבית הלבן ומפה זה לא קשה להבין כיצד מלניה הייתה עלולה להרגיש לחץ ואפילו קנאה. הרי, גם אם היא לא מעוניינת להידחף לפריים עם ג'סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה, אין זה אומר שהיא רוצה שאיוונקה תיקח פיקוד ותככב באייטמים בתקשורת כמי שמייעצת לאביה ותופסת מעמד של מקבלת החלטות בבית הלבן. כזכור, איוונקה קיבלה הרשאה למסמכים מסווגים, למרות שאינה מחזיקה בתואר כלשהו בבית הלבן.

מלניה טראמפ בשחור

אולי יעניין אתכן לקרוא:

מלניה לוהטת בשמלה אדומה

יש מתח בין מלניה לדונלד טראמפ

אמנם בהתחלה התקשורת הרעיפה על מלניה מחמאות, בעיקר על הופעותיה האציליות, לבושה המסוגנן והעובדה שהיא שומרת על פאסון מאופק מול כל ההתקפות עליה, אך לאט לאט עיתונאים החלו לסקר את היעדר העניין שלה בכל מה שקשור לתפקיד בעלה באופן שלילי. עלו כותרות לא מפרגנות כשהיא הכריזה שתישאר בניו יורק עם בנה בארון, כדי לפקח על לימודיו של הילד בן ה-11 בבית הספר. סדר העדיפויות של מלניה הפתיע רבים, במיוחד לאור העובדה שאיוונקה מיד מיהרה לצעוד בעקבות אביה לוושינגטון עם בעלה ושלושת ילדיהם.

איוונקה ומלניה

המהלך של איוונקה, להיצמד לאביה בכל אשר ילך, הבהיר מי האישה שבאמת עומדת לצד טראמפ. איוונקה אף נסעה לגרמניה כדי לנחם ניצולי שואה, תפקיד ייצוגי שרבים ציפו שתמלא מלניה.

אם מביטים על ההיסטוריה של בתו, אשת עסקים ממולחת שהצליחה עם חברת אופנה משלה,  ניתן לראות שהיא באמת ליוותה כל מהלך חשוב בחייו של הנשיא. היא תמכה בהחלטותיו, ניהלה לא מעט מעסקיו בחברה והייתה זו שעודדה אותו בכלל לרוץ לנשיאות כשכולם סביבה סברו שזו בדיחה ורעיון תלוש מהמציאות. זה עדיין בדיחה אבל כזו שהפכה אותו לאדם החזק בעולם החופשי - ואיש אינו צוחק.

איוונקה ודונלד

ניכר היה על פניה של איוונקה עוד בטקס ההשבעה של בעלה לנשיא ה-45 של ארצות הברית, שהיא לא מעוניינת לנאום, לבלוט או להביע שאיפות פוליטיות כלשהן בפומבי. היא נראתה משועממת ואפילו מבוהלת מהמעמד. מהר מאוד הבנו שהיא לא בדרך להפוך למישל אובמה, שקידמה מטרות נעלות, נאמה באופן כריזמטי ופעלה רבות עבור העם האמריקני. אשת הנשיא עשתה הכל כדי להשאיר את אור הזרקורים בכיוון של בעלה.

באופן טבעי, איוונקה, שכן אוהבת לבלוט תפסה את מקומה. כמובן, אבל הכל ניתן לשינוי ובימים אלה מלניה מנסה לתקן את הרושם של האישה האדישה לפועלו של בעלה והיא מבקרת בוושינגטון בתדירות גבוהה יותר ואף משתתפת באירועים ייצוגיים ומתוקשרים כדי להבהיר לאזרחים, "אני עוד פה". היא אפילו הצטרפה לבעלה לביקור בבית חולים צבאי, כשהוא העניק אות הוקרה לחייל משוחרר, דבר שלא היה עולה על דעתה בעבר. ימים יגידו אבל מה שישמח אותי זה שכל המשפחה הזו תיעלם מהבית הלבן ושטראמפ יחזור לעשות ריאליטי וישאיר את המדינה לאנשים מתאימים יותר.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה