גל גדות קיבלה 300 אלף דולר על ''וונדר וומן'' והרשת זועמת

לאחר ש"וונדר וומן" בכיכובה של גל גדות הפך לשובר קופות חסר תקדים גולשים רבים זועמים על שכרה הנמוך אבל הם התעלמו מכמה עובדות

12/06/2017
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • בדואר
  • RSS

הסרט "וונדר וומן" שבר את כל השיאים האפשריים מהרגע שעלה לאקרנים ב-2 ליוני. הוא גרף עד כה יותר מ-570 מיליון דולר בקופות, הפך לסרט הכי מצליח בעולם, שבויים עד היום על ידי אשה ואפילו זכה לחיבוק המבקרים. אך בזמן שבאולפני "האחים וורונר" כבר פתחו בקבוק שמפניה על ההישג, גולשים רבים זועמים על שכרה של גל גדות בסרט (300 אלף דולר).

הטוויטר מפוצץ בציוצים על "הפער המגדרי" בין שכרה לזה שהרוויחו גיבורי-העל הגברים ופורסמו לא מעט כתבות בנושא. אך בעוד שבהוליווד קיימים מקרים רבים בהם שחקניות מרוויחות פחות מהקולגות שלהן ממין זכר, זה לא המקרה. הנה כמה עובדות: כבר ב-2014, נחשף במסגרת כתבה ב"גיא פינס" ואחר כך דווח ב-Variety ו-The Hollywood Reporter שהחוזה שלה כלל 3 סרטים, עליהם הרוויחה כ-300 אלף דולר על כל אחד. שלושת הסרטים היו "וונדר וומן", "ליגת הצדק" ו"ליגת הצדק 2''. גדות הייתה יחסית אנונימית בשעתו והיה ברור לה שזו הזדמנות חד פעמית. מה גם, החוזה נחתם לפני שהסרט "וונדר וומן" הפך לשובר הקופות המטורף שהחזיר את אמון המעריצים (שהתאכזבו מסרטיהם הקודמים) באולפני האחים וורנר.

גל גדות בפרמיירה

טענתם העיקרית של הגולשים (בעיקר הגולשות) שיצאו כעת בקריאות דרמטיות כגון "ניצלו אותה" ו"היא צריכה לפטר את הסוכן שלה" היא שהנרי קאוויל ("סופרמן") קיבל 14 מיליון דולר על תפקידו הראשון. נתון זה אינו מבוסס ומקורות יודעי דבר דיווחו שקאוויל, שהיה יותר מוכר מגדות כשלוהק לתפקיד, הרוויח שכר בסיס נמוך בהרבה ושהכסף הגדול הגיע מהבונוסים. לאור הצלחתו הפנומנלית של "וונדר וומן" גדות צפוייה להרוויח בונוס יפה במיוחד.

מספיק לעקוב גם אחרי החוזים של רוברט דאוני ג'וניור ("איירון מן", "הנוקמים", "קפטן אמריקה") וכריס אוונס ("קפטן אמריקה", "הנוקמים"), כריס אמסוורת' ("תור") כדי להבין ששכרה של גדות לא היה שונה מהם. כיום דאוני ג'וניור מרוויח מיליונים אבל בתחילת דרכו הוא הכניס לבנק כ-500 אלף דולר על תפקיד האקשן הראשון שלו ולהזכירכם, הוא כבר היה שחקן איי ליסט ידוע. שכרו עלה ככל שהוא השתתף בעוד סרטי אקשן שהניבו רווחים עצומים לאולפנים והפכו אותו להימור בטוח. גם אוונס ואמסוורת' הרוויחו דומה לגדות בתחילת דרכם ולאר הצלחתם, שכרם עלה.

וונדר וומן בכיכובה של גל גדות (תמונות באדיבות גלובוס מקס)

"וונדר וומן" היה הימור לא קטן עבור אולפני "האחים וורנר", שהקימו לתחייה את גיבורת העל האהודה לאחר 75 שנה. בזמנו אף אחד לא צפה את הצלחת הסרט במיוחד לאור כך שגיבורות-על קודמות התרסקו בקופות ("בט וומן", "אלקטרה"). כשליהקו שחקנית אלמונית מישראל ובמאית שהרזומה שלה כלל בעיקר את הסרט "מונסטר" (שזיכה את שרליז ת'רון באוסקר) רבים היו בטוחים שזה יהיה פלופ קולוסאלי.

בהנחה והאולפנים ירצו לעשות סרט נוסף (ואין סיבה לא לסחוט את הלימון עד הסוף) הסוכנים של גדות יגיעו לשולחן המשא ומתן מתוך עמדת חוזקה וישדרגו את תנאיה ביג טיים. היא הוכיחה שהיא מסוגלת לסחוב סרט שלם על כתפיה ומספיק להציץ בחשבון האינסטגרם של גדות כדי לראות איך מספר העוקבים גדל מיום ליום (כעת הוא 7.1 מיליון) ומעמדה עולה. עם כל הכבוד לסרט, אין מה לזלזל ממרצ'נדייז בדמותה שיכולים להניב מיליארדי דולרים וסביר להניח, שאם סוכניה חכמים, הם דאגו לכך שגדות תרוויח אחוז כלשהו מכל זה. כמו כן, חברות מסחריות רבות ינסו לסגור איתה חוזים שמנים במיוחד והיא תמנף את תהילתה. בקיצור, אל תדאגו לה, היא בכל זאת וונדר וומן.

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה