עם הפנים אל העולם

המעצבת מאיה נגרי חושבת שהמיתון לא יפגע במכירות של בגדים, אלא רק יעלה את הרמה וימקם אותנו על מפת האופנה העולמית

30/09/2011
שלחו לחבר
 תגובות 
» חן דגן קבלו עדכונים מחן
  • RSS

» עד 100: סניקרס צבעוניים ותיק בוהו שימושי

שמלת בננה מתוקה, סניקרס בצבעים משגעים, שפתונים עם חתימות של כוכבות ותיק בוהו טרנדי. יצאנו לסיבוב בקניון וחזרנו עם 10 פריטים שעולים רק עד 100 שקל

גלי דודזון סגל, 20/04/2016
maya_featured_assafeiny
>> מאיה נגרי. צילום: אסף עייני

"יש לי תחושה שמשהו טוב הולך לקרות פה בתחום האופנה", מבשרת מעצבת האופנה מאיה נגרי. "שנצא החוצה לעולם ויכירו בנו בזירת האופנה הבינלאומית. מוטי רייף מרים הפקת ענק בתחום האופנה בשיתוף משרד התיירות, אירוע שיתקיים בנמל תל אביב ושיביא לכאן כמאה עיתונאים מהעולם.

אני מאמינה שבעקבות האירוע הזה, תל אביב, שכבר נמצאת במודעות כעיר תיירות תוססת עם בילויים מגניבים ואוכל מעולה, תיכנס לתודעה העולמית גם כמקום שיש בו אופנה שווה, ומעצבים ישראלים יפרצו ויצליחו גם בחו"ל".

לקנות בגדים זה צורך קיומי

האם המצב הכלכלי יפגע בשוק האופנה בארץ?

"המיתון העולמי ישפיע גם עלינו ויביא לסינון בין מעצבים. כוחות השוק ינפו מעצבים לא מיומנים או לא רלוונטיים, ומי שישרדו יהיו מעצבים איכותיים ויחודיים, שמצליחים כבר עכשיו להתבלט בזירה הישראלית, שמאוד קשה להתנהל בה. יש כאן המון כוחות טובים מוכשרים, אבל מעט שורדים את התנאים הקשים. בסופו של דבר, זה יעלה את רמת האופנה בארץ וימקם אותנו על מפת האופנה העולמית.

המיתון לא יפגע במכירות - הצורך של נשים בהתחדשות ובקנייה הוא צורך בסיסי קיומי, וככל שאני מעמיקה בו יותר, ככה אני מוצאת שהוא פחות שטחי.

אני לא צופה ירידת מחירים אבל יהיו פה שינויים של כל מעצב וכל מותג בהתאם ללקוחות שהוא עובד איתם. אני מזהה דווקא געגוע ליצירה העמוקה יותר, לפריטי אספנות. כל אחד יבחר את הנישה שמרגיעה אותו. מעצמות האופנה הגדולות ימשיכו ויגדלו, כי יש משהו משחרר בצורך שלנו לבחור כל בוקר את העור השני שלנו".

איך יראו הבגדים בשנה הבאה?

"אני מקווה ליותר תעוזה יותר וליותר סגנון של הקהל וגם של המעצבים. בעניין הזה יש למעצבים הרבה כוח להכתיב ולהוביל את השינוי כפי שזה קורה בעולם, שם מעצבי העל הם אלו שנותנים את הטון.

שתהיה שנת סדר בארון

מה את מאחלת לעצמך ולנו לשנה הבאה?

"בתור מעצבת אני מאחלת לעצמי להמשיך ולצמוח ולהתפתח כל יום ולהמשיך ליצור, כי יצירה היא סם הנעורים. ללכת בכיוונים הנכונים, למצוא את השקט והשלווה, ולהעמיק את הקשר שלי עם הסביבה.

אני מאחלת לכולן לעשות סדר בארון לקראת השנה החדשה, כפי שעשיתי לאחרונה. שהכל יהיה מגוהץ מסודר ומקוטלג. סדר בארון זה כבר סוג של סדר פנימי, סוג של התרעננות והתחדשות לקראת השנה החדשה.

הלוואי שנהייה כולנו יותר מודעים לעצמנו, לגוף שלנו, לנשמה, לצרכים האמיתיים, ושנהיה יותר אכפתיים וקשובים לסביבה.כתבות נוספות שיעניינו אותך

בחזרה למעלה