שנה חדשה, אמונה חדשה

בשנה הזאת סיון אסקיו החליטה שהיא רוצה אהבה. אז היא מצאה מורה רוחנית, ויתרה על הסקפטיות והציניות והתחילה לחשוב חיובי

02/10/2011
שלחו לחבר
 תגובות 
» סיון אסקיו קבלו עדכונים מסיון
  • RSS

» איך להתמודד עם הטרדה מינית בעבודה?

החוק למניעת הטרדה מינית במקום העבודה מחייב את המעסיקים לנקוט בצעדים ליישומו, אבל לעיתים המתלוננות נתקלות בקשיים ואפילו בסכנת פיטורין. איך מתמודדים וכיצד מטמיעים את ערכי החוק?

קרן רובין, 31/07/2016
Sivan-Askayo-featured
>> סיון אסקיו. האמונה הנכונה לתחילת השנה

לפני כמה שבועות, בסוף עונת הקיץ וקצת לפני עונת טרום החגים, הרגשתי קצת תקועה בחיי. דברים לא ממש התקדמו בקצב שרציתי, שוב שאלתי את עצמי אם לא הגיע הזמן לעזוב את ניו יורק ולחזור לתל אביב, וכמובן הספקות החוזרים ונשנים אם אי פעם אוכל להתאהב במישהו ומתי אהיה במערכת זוגית יציבה ואוהבת, שתוביל אותי לאן שאני רוצה להיות.

בקיצור, זה היה הנוהל הקבוע שלי לתקופה מבלבלת, שקורית אצלי בדרך כלל בימי טרום/פוסט יומולדת, ימי סוף הקיץ/תחילת ספטמבר או בסוף דצמבר, קצת לפני תחילת השנה האזרחית החדשה.

ימים מבלבלים.

ואז, יום אחד בשלהי אוגוסט, כמו שאומר המשפט הידוע "כשהתלמיד מוכן, המורה הנכון מופיע", כך היא הופיעה אצלי - קריסטינה בר סלע.

קריסטינה, אישה ממוצא ארגנטינאי, היא כולה אנרגיה חיובית וקורנת. היא מורה רוחנית שמאמנת להעצמה וליצירת מציאות, בשיטת ההונה, שיטה שאמנית עתיקה עם פרשנות עכשווית, שעוסקת בהגשמת משאלות הלב, כל אחד ומשאלתו הוא. כל זה נשמע טוב ויפה, אבל אם אפשט את הדברים ואהיה יותר קונקרטית, קריסטינה מתמקדת בנשים ומובילה ומאמנת אותן איך למצוא ולהגשים את הזוגיות שהן רוצות.

ברור שבפעם הראשונה ששמעתי על קריסטינה ועל שיטת ההונה, התגובה שלי היתה סקפטית וצינית. הרי זה מה שאני עושה תמיד. אבל ככל שחשבתי על זה, הבנתי שאותו צמד מילים, "סקפטיות וציניות", הוא גם מה שמונע ממני להגשים את הזוגיות שאני רוצה. ועוד הרבה דברים אחרים.

מה שההונה למעשה אומרת היא שאם את לא נמצאת בזוגיות, או בזוגיות מוצלחת, זה בגלל שחסרות לך האמונות הנכונות ליצור את המציאות הזו. אחרת, זה כנראה כבר היה קורה.

אבל, וזה אבל גדול, האמונות שלנו הן לא אמת אבסולוטית. זה משהו שאנחנו מאמינות על עצמנו כרגע, על פי חוויות שעברנו בחיים וזכרונות שצברנו.

וזה משהו שיכול להשתנות!

אמונות הן כמו תוכנה במחשב, ועם ההדרכה הנכונה אנחנו יכולות לשנות אותן באופן כזה שכל ההוויה שלנו תשתנה בהתאם. למי מאיתנו לא היתה פעם אמונה מסויימת לגבי נושא ספציפי שהשתנתה במהלך החיים? הרי אמונות הן לא דבר קבוע, וכל אמונה יכולה להפוך לאמונה אחרת, אם נבחר בכך.

ברגע שנשנה את האמונות המעכבות (השליליות) לאמונות תומכות (חיוביות), המציאות שלנו תשתנה בהתאם. יש מי שתגיד שזו פסיכולוגיה בגרוש, יש מי שתגיד לעצמה "כבר ניסיתי וזה לא עבד...", ויש גם כמוני שישתמשו בציניות שלהן כחומת הגנה. עד שפגשתי את קריסטינה ועד שהחלטתי באמת לתת להונה צ'אנס ולשנות את דפוסי המחשבה שלי.

לא היה לי מה להפסיד.

אז נכון, עדיין עוד לא מצאתי את האחד, אבל חומות ההגנה שבניתי לעצמי בשנים האחרונות מתחילות לאט לאט להסדק. אז לכבוד השנה החדשה, הנה דפוסי מחשבה ואמונות חיוביות שאני רוצה לאמץ:

אני יודעת שהשנה אהיה פחות צינית וסקרסטית ואהיה יותר רכה ומאמינה.

אני יודעת שהשנה אפרגן לעצמי יותר ואוהב את מה שאני רואה במראה.

אני יודעת שהשנה אהיה שלמה עם הבחירות שלי, ובמקום ביקורת עצמית אתן יותר מקום לפרגון.

אני יודעת שהשנה אני יכולה למשוך אל חיי בדיוק את בן הזוג אותו אני רוצה ומחפשת.

אני יודעת שהשנה אני יכולה להיות בקשר מעצים וחזק, כי מגיע לי.

אני יודעת שהשנה אני יכולה לעשות הרבה פריצות דרך, כי אני מסוגלת.

אני יודעת שהשנה הולכת להיות שנה טובה.

לבלוג של סיון אסקיוכתבות נוספות שיעניינו אותך

בחזרה למעלה