''האישה שרצתה להרוג מישהו'': ייאוש בעיניים

אישה אחת, שמותשת מהאלימות הפושטת בישראל 2015, מחליטה להרוג מישהו שמן, סתם כי היא יכולה. סרט קצר של רוני קידר ע"פ סיפור של אורלי קסטל בלום שם מראה מול החברה הישראלית, ואנחנו לא נראים בה טוב

17/12/2015
רוני קידר קבלו עדכונים מרוני
  • RSS

חן יאני מתוך הסרט "האישה שרצתה להרוג מישהו" של רוני קידר. צילום: זיו ברקוביץ'

אחד הדברים המרתקים בלעשות קולנוע הוא לקחת סיפור של אדם אחר ולנסות למצוא את עצמך בסיפור שלו. במקרה של סרטי הקצר "האישה שרצתה להרוג מישהו" האתגר היה מאתגר במיוחד.

מצד אחד היה לי חופש ויזואלי מוחלט, מצד שני, אסור היה לי לשנות את הטקסט של הסיפור שכתבה אורלי קסטל בלום.

בראש שלי תרגמתי אותו לתמונות, לדמות, לאווירה ובעיקר השתמשתי במה שמגדיר אותי בימים אלו - זמן ומקום.

ישראל 2015: ממשלה שאיני מאמינה בה, שרים שאני בזה להם וחברה שכבר שכחה את המשפט "חיה ותן לחיות". בתוך המדינה שאני והדור שלי צופים בהידרדרותה, יש המון אלימות, המון לקיחת חוק לידיים ובעיקר מנהיג מותש שאוהב את הכסא יותר מאשר את העם שלו.

בתוך כל זה ובסיפור של אורלי קסטל בלום מיקמתי בחורה מותשת שרוצה להרגיש מה זה לקחת את החוק לידיים. הרי אם כל האנשים בחלונות הגבוהים עושים זאת - אז למה לא היא?

היא קונה אקדח ורוצה להרוג אדם שמן. היא רוצה להרגיש את הכוח, את ההחלטה שאי אפשר להתחרט עליה. היא רוצה לירות באקדח. אבל היא לא מסוגלת. כי בניגוד לחזירים במקומות הגבוהים - לה יש מצפון.

היא מסוגלת לירות רק בעצמה, אבל כשהיא עושה זאת - היקום מחליט בשבילה והופך את העולם, אפילו אם זה רק לכמה רגעים - למקום טוב יותר. מקום בו שמיים הם רק שמיים וציפור היא רק ציפור. הכל יפה ורגוע. דקה של חסד בה אין רצון להרוג מישהו ואין רצון למות.

***

סרטה של רוני קידר יוצג במסגרת הפרויקט "ייבוא ייצוא" בסינמטקים ברחבי הארץ.

בפרויקט הופקו תריסר סרטים קצרים  לשישה סיפורים של סופרים ישראלים וגרמנים במסגרת הגראנד פינאלה של אירועי שנת היובל ליחסי גרמניה ישראל, בתמיכת מכון גתה.

בין הסופרים והבמאים המשתתפים: אתגר קרת, אורלי קסטל בלום שלומי אלקבץ והבמאי הגרמני הידוע פיטר נסטלר.

* באירוע תושק בירה חדשה ברוח החגיגה ליחסי ישראל גרמניה - בירת חומוס (!)

ב - 21.12 יתקיים בסינמטק ת"א אירוע השקת הפרויקט >> מידע על ההקרנה

22.12 19:00 סינמטק י-ם

24.12 20:30 סינמטק חולון

29.12 19:00 סינמטק חיפה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה