חדשות האורגזמה: נגמור יותר כשתשנאו אותנו פחות

מחקר חדש שולל את קיומה של האורגזמה הוגינלית ונקודת הג'י ומציע שנתמקד יותר בדגדגן. אבל מתי יתחילו לדבר על מה שנשים באמת צריכות כדי להרגיש משוחררות וחזקות, במיטה ומחוצה לה?

14/10/2014
הדס בשן קבלו עדכונים מהדס
  • RSS
» חדשות מרעישות מאיטליה (צילום: שאטרסטוק)

אורגזמה זה לא מדע מדויק

חדשות טובות לגומרות: הפסיקו לחפש את נקודת הג'י שלכן! היא לא קיימת, מאז ומעולם הייתה מיתוס. פרויד טעה, אורגזמה מחדירה בלבד איננה אפשרית, כי לנשים אין תאי עצבים בתוך הנרתיק. כך לפי מחקר חדש שהתפרסם היום באיטליה ומכה גלים בעולם.

ועל כך אין אלא להגיב ש...ובכן...איך אגדיר זאת...

דהההה!!! אתם רציניים??? עכשיו באים? אולי תגלו לנו גם שהשמש זורחת בבוקר וששוקולד לא מרזה? מדוע המחקר הזה כל כך מדובר, זו צריכה להיות השאלה. הרי אנחנו יודעות שעומק החדירה איננו מה שהריגוש המיני תלוי בו. גם מי שחוות אורגזמה תוך כדי חדירה, הבינו בעצמן שמה שמרגש אותן הוא החיבור, הסיטואציה, הגירוי המוחי. הרי אישה יכולה לחוות אורגזמה גם מנשיקה ואפילו מחלום. במחקר מדובר על כל אלה כעל "מיעוט", והיחס אליו הוא זניח. אני אכן לא ערכתי מחקר משווה - אבל לא יתכן שהמיניות הנשית תוגבל לכאלה קופסאות, "וגינלי" או "דגדגני". האורגזמה הנשית איננה מדע מדויק ולעולם לא הייתה. מדובר בעולם שלם, עולם שצריך להמשיך לחקור, ואם אפשר - להתקדם טיפה יותר מהר, ולא לספר לי ב-2014 מה שכולן כבר יודעות.

אבל הבעיה האמיתית במחקר הזה, או בדרך שבה הוא מתווך למדיה, היא לא במסקנות שלו אלא בגישה. שני חוקרים נכבדים, וינצ'נזו וג'וליה פופו (זוג של גבר ואישה, ככל הנראה) אומרים לי שאין אורגזמה וגינלית, "משחררים" אותי ממנה, שולחים אותי לעבר הדגדגן ואני אמורה להגיד תודה ולהמשיך בדרכי עולצת וטובת לב. לשיטתם, מה שהפריע לנשים להשיג אורגזמה עד היום היה פשוט בלבול בכיוונים. אוף, כמה שהם מתסכלים. הם מזכירים לי בחור שבמיטה מבקש ממך מפת הוראות מפורטת וקלינית, במקום להרגיש, לשמוע, לראות.  

הרי כל הדברים שגורמים לאישה להיות מגורה, רטובה, שמחה - הם לא דברים שמתחבאים באיבר זה או אחר. הם נמצאים בחברה האנושית, בתרבות שמקיפה אותה, במה שהיא שומעת מהרגע שהיא נולדת כנקבה. כל הנשים בעולם, אני חוזרת: כל הנשים בעולם, מתקיימות בחברה שמוקיעה אותן על המיניות שלהן. אנחנו נולדות לתוך סלאט שיימינג, לתרבות אונס ופורנו, לפרדיגמות ה"זונה" וה"קדושה". המיניות שלנו מוגבלת, ממושטרת, מוקעת, והצביעות חוגגת: הרי הרבה לפני שמספרים לנו אילו אורגזמות אנחנו צריכות לחוות, קוראים לנו זונות על עצם הניסיון להשיג אותן.  זוכרים את השכנה של אסי עזר שחוותה אורגזמה קולנית והושפלה ברדיו? כזה בדיוק. השבוע, אגב נודע שאסי היקר עומד לשלם קנס על התעלול המכוער. נו, לפחות זה.

המפתח ליותר אורגזמות הוא חברה ששונאת נשים פחות. מי שיחקור - ורצוי, תחקור - את זה, תהיה הגיבורה האמיתית. לא חבורה של נפוחים שמספרים לי את מה שאני מזמן יודעת. 

 לאכול, להתפלל, לא לעשות ילדים

את הספר האחרון של אליזבת גילברט, "חותמם של הדברים כולם" עוד לא הספקתי לקרוא כי אני קלישאה של אמא לתינוקת שאין לה זמן. לאליזבת אין ילדים. היא החליטה לא להיות אמא, ובגיל 45 נראה שההחלטה די סופית. זה לא גורם לי לאהוב או להעריך אותה פחות, על כל התרומות שתרמה לחיי בספרים שלה שכן קראתי, "לאכול, להתפלל, לאהוב", ו"להתחתן". יש נשים שכשהן מקבלות את מתנת האמהות, הן שוללות לגיטימציה מכל מי שלא מעוניינת ללכת בדרך הזו - זה מין אוטומט שהחברה לימדה אותנו: לרחם, להתנשא, לדבר בשם נשים שלא מגשימות את הייעוד שהפטריארכיה הכתיבה להן - להיות אמהות. עוד לא שכחנו את ההתנפלות של א.ב יהושוע, שהרשה לעצמו להביע דעה על אברי הרבייה של נשים בצורה גסה ונגועה בבורות.

ויש מי שהולכים על ביצים ליד "לא הורים". לא מדברים על הנושא כלל, כאילו מדובר באסון שאסור להתייחס אליו, או שהפוליטיקלי קורקט מכתיב כי נתעלם מכך שבכל זאת, מדובר בבחירה יוצאת דופן. אליזבת, באותנטיות המבריקה שלה - מצליחה לתקוף גם את האוטומט הזה. היא רוצה לדבר על הסיבה שלא הביאה ילדים לעולם, ובדרך היא רוצה לשבור עוד סטיגמה, והיא שנשים שלא רוצות ילדים לא אוהבות ילדים. וכך אמרה בראיון שערכה לאחרונה אצל אופרה וינפרי (עוד אישה שרשימת הישגיה ענקית, מבלי שילדים נמצאים בה):

"יש שלשה סוגי נשים בעולם: יש נשים שנולדו להיות אמהות, יש נשים שנולדו להיות דודות, ויש כאלה שלא צריכות בכלל להתקרב לילדים. חשוב מאוד שתדעי לאיזה מחנה את משתייכת, כי אם תסווגי את עצמך בקטגוריה הלא נכונה, זה יכול להגמר בטרגדיה ועצב רב".

גילברט סיימה את דבריה בכך שהיא חברה גאה במחנה הדודות, ואופרה ציינה שגם היא מאוד מרוצה להיות שם. מסתבר שיש טעם לדבר על הבחירות שנשים עושות, אחרי הכל.

>> צפו בקטע מתוך הראיון:

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה