דיווחה על הטרדה מינית ונשלחה למעצר

איפה עובר הגבול בין חופש הפרט, לפורנוגרפיה והזכות של אישה להתגונן בפני מטרידנים? מסתבר שזה לא כל כך פשוט. הסיפור שיוציא למוטרדות את החשק להתלונן

03/05/2017
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • בדואר
  • RSS

שאטרסטוק

הסיפור ההזוי הזה לקוח מאי-שם במזרח סין, שם עלתה על רכבו של נהג בחברת הסעות פרטית אישה צעירה בשם וונג. כמה דקות לאחר שהחלה הנסיעה הבחינה וונג שהנהג עושה תנועות חשודות בידו הפנויה באזור מכנסיו, וכאשר הבינה שהוא מענג את עצמו בפניה נחרדה וצילמה אותו בטלפון שלה כדי שתהיה לה ראיה למעשיו.

וונג, שלא איבדה תושיה למרות אי הנעימות, שלחה את הסרטון אל חבריה וכן לחברת ההסעות, אבל לא היא ולא אנחנו יכולנו לדמיין את המשך התסריט.
הסרטון, שהופץ על ידי חבריה לחברים נוספים, הפך לויראלי, והגיע גם לידי המשטרה, שראתה בו הפצת תוכן פורנוגרפי.

אמנם הנהג שהודה במעשיו הושעה לשמונה ימים מעבודתו, עונש קל מדי בכל קנה מידה, אך לעומתו דווקא וונג נעצרה למשך שלושה ימים בעוון הפצת חומר פורנוגרפי ברשת, שהיא עבירה על החוק הסיני.

screenshotchina

הסוגיה הזו אולי נראית כלקוחה מעולם רחוק מעבר לאוקיינוס, אבל הטרדות ופגיעות מיניות הן מנת חלקן של נשים בארץ על בסיס יומיומי. כמעט אין אישה שלא חוותה פגיעה או הטרדה כזו או אחרת, גם כאלה שדומות בדיוק לסיטואציה בה מצאה את עצמה וונג הסינית. ונשאלת השאלה מה אמורה בחורה לעשות כאשר היא מוצאת את עצמה סגורה ברכב עם גבר שברור שגבולות וטעם טוב אינם בדיוק מערכי הליבה שלו? האם עליה לשתוק ולעשות כאילו לא הבחינה? אולי לזרוק את עצמה מהרכב? לבקש שיעצור ולקוות שהוא אכן יעשה זאת ולא ינעל את כל הדלתות בפניה?

משטרת סין טענה בתגובה שהיה על הבחורה להעביר את התוכן אל המשטרה ולהגיש תלונה ולא להפיצו ברשתות חברתיות, אך מי יכול לשפוט את בחירותיה ומעשיה של אישה שיושבת במצב כזה סגורה ברכב עם נהג זר? כמו במקרים רבים, גם במקרה זה, נראה שהאשמת הקורבן היא פשוט הדבר הקל ביותר לעשות.

הפצת תוכן בעל אופן מיני ברשת אסורה גם בארץ, וכבר היו לא מעט מקרים בהם תוכן פורסם כאילו בתום לב והגיע אל ידיים ועיניים לא נכונות וגרם להרס חייהם של המופיעים בו, לכן זה מאוד רלוונטי למנוע הפצת תוכן שכזה ברשת ולשמור בכל דרך אפשרית על הפרט ועל מנגנון הרתעה יעיל. אבל כאן טמונה הטעות בתיק הזה - וונג לא הפיצה תוכן מיני או פורנוגרפי, אלא תיעוד של הטרדה מינית בוטה, ועל ׳ההבדל הקטן׳ הזה חשוב לעמוד בכל הזדמנות אפשרית, כי פגיעה מינית איננה פורנוגרפיה או תוכן מיני - היא אלימות וכפיה וזה, מכובדיי משטרת סין, מה שעושה את כל ההבדל.

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

חוק הסרטונים: די לאונס וירטואלי

מדורת השבט: תמונות מופצות כאש בשדה קוצים

גילי מוסינזון עושה סקס, אהבה ורוח. חופשית 

 

מוזמנות ומוזמנים לעקוב אחר דף האקטואליה של סלונה בפייסבוק, סלונה NOW

קאבר סלונה NOW
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה