"גם אני נפגעתי מנתן זהבי". עדות נוספת נחשפת

כשאסנת עופר סיפרה בבלוג שלה ב"סלונה" על ההטרדה המינית שעברה על ידי "איש תקשורת", היא לא שיערה שיומיים אחר כך יחשפו אודות נתן זהבי תלונות נוספות. היום, לאור המתקפה על הדס שטייף, היא מחליטה לחשוף במי מדובר. "מרגיז אותי שזהבי מציג את עצמו כקורבן"

15/11/2017
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

נתן זהבי צילום מסך מתוך מאקו חדשות 2

יומיים לאחר ששמו של שדר הרדיו נתן זהבי עלה לכותרות לראשונה כמי שמואשם בתקיפה מינית, אישה נוספת מספרת, בשמה ובפניה, על כך שזהבי פגע בה (לכאורה). אסנת עופר, עיתונאית ואשת תוכן, חושפת כי לפני 27 שנה, לאחר ערב חלוקת פרסי הקולנוע במוזיאון תל אביב, חוותה לדבריה מפגש לא נעים, בעל אופי מיני ואלים, איתו. בפוסט שפרסמה עופר בסלונה כבר ביום שישי, ללא אזכור שמו של זהבי, היא כתבה כך:

“הנה את, כל הלילה אני מחפש אותך”, הוא שואג, נוחת עלי ומתחיל להתעסק עם החולצה הצמודה שלבשתי. הבטן נחשפת, כל כולו מרוח עלי, אני די המומה אבל מבינה שהאיש מחופף לחלוטין ועדיף לא לעצבן אותו ולא לנסות להתעמת איתו.

מחשבה מטומטמת, בדיעבד.

אחר כך מגיעה אחת השחקניות, חברה טובה, ואני מצליחה ללחוש לה שתעזור לי להיפטר ממנו. “עזוב אותה”, אומרת לו החברה, “היא בהריון”.

הוא נרתע ממני בבת אחת, תוקע בכוח 2 אצבעות מתחת לצלע השמאלית שלי, מקלל משהו בסגנון “קוס-א-עמק, אחת בהריון והשנייה שומרת עליה”, ונעלם.

חזרתי הביתה עם שני שטפי דם כחולים באזור הסרעפת. מבולבלת ונסערת. היו ימים שחשבתי שאגש ל”שופטים”, כולם ידעו שהוא יושב שם קבוע, ואתעמת איתו. אבל לא עשיתי את זה."

לפני יומיים דווח לראשונה בגלי צה"ל על תלונה נגד זהבי, לפיה נישק אישה בניגוד לרצונה בעת מפגש בפאב, לפני 15 שנה: "הוא דיבר איתי כמה משפטים ופתאום הוא פשוט התנפל עלי, תפס אותי ונישק אותי בכוח", סיפרה. "ממש הצמיד את השפתיים שלו וניסה לדחוף את הלשון, אני התנגדתי. הרגשתי מושפלת וחסרת אונים".

זהבי הגיב בעמוד הפייסבוק שלו, הכחיש את המקרה באופן מוחלט ותקף את שטייף על פרסום הדברים:

הבוקר הוסיף זהבי וכתב בפרופיל הפייסבוק שלו:

עיתונאים ואנשי תקשורת כמו רון קופמן ויגאל סרנה התגייסו להגנת זהבי, תוך שחלקם תוקפים אישית את הדס שטייף שפרסמה את הסיפור, ורמיזות לכך שזו מתקפה פוליטית: Ronkof1511

לאור המתקפה על שטייף, והרמיזות שהועלו כאילו התלונות נגד זהבי נעשות שלא בתום לב, החליטה אסנת עופר להיחשף בשמה ולצרף את סיפורה, ואלו דבריה:

"נתן זהבי, זועק כקוזק נגזל.

ביום שישי האחרון, עוד בטרם הדס שטייף פרסמה את התלונה הראשונה נגדו, כתבתי פוסט בסלונה.

מאחר שלא היתה לי כוונה להתעמת עם מי מהאנשים המוזכרים בפוסט שלי (מה גם שחלקם כבר לא עמנו), לא ציינתי שמות. רציתי רק להוכיח ש

1. גברים מבינים היטב היכן עובר הגבול

2. מי שמטריד פשוט לא רואה נשים ממטר. הן אובייקט מיני עבורו, ושום דבר שתכתבו לא ישכנע אותי אחרת

3. שיש גברים שמבינים, שמכבדים ושיודעים לפנות גם בלי להשפיל, להשתלט, להתעלל, לבזות ולפגוע.

ובכן, לאור התלונות שנפוצו בימים האחרונים, החלטתי להיחשף ולחשוף כי איש התקשורת עליו כתבתי בפוסט שלי, הוא נתן זהבי.

אני לא ערפדית, לא מחפשת פרסום, וזו לא היתה החלטה פשוטה להיחשף. אבל אי אפשר לשתוק יותר, לנוכח העליהום על שטייף - שאיתה לא החלפתי מילה - לנוכח הסנגוריה שזהבי מקבל ולנוכח הכחשותיו הנמרצות. במקום לשתוק, או טוב מזה, להתנצל אם פגעת, להסביר שזו הייתה התקופה, שהיו לילות בהם האלכוהול נשפך כמים ושייתכן שההתנהגות שלך אז, לא מייצגת את מי שאתה כיום - החלטת להתקרבן ולהשמיץ קולגה, שכל מה שהיא עושה - נעשה מתוך אמונה בצדקת הדרך. וזה מה שמוציא אותי מדעתי.

אז מה זהבי, אתה עצבני? גם אנחנו. גם אני."

אסנת עפר

את הדברים עלתה אסנת עופר בעמוד הפייסבוק שלה ואנחנו מעלים אותם כלשונם. תגובתו של זהבי טרם התקבלה ומקורבו, עו"ד ליאור אפשטיין סירב להגיב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה