גירושין דרך הפייסבוק ומקומות עבודה בלי בוס

על מקומות עבודה בלי בוס, כוכבת קולנוע שחיה על תלושי מזון, מעסיקים שמתנכלים לעובדות בהריון ונהגת האוטובוס המוסלמית הראשונה בישראל - כלכלה בקטנה

15/04/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

גווינת פאלטרו. צילום מתוך יוטיוב

נפתח בחדשות הטובות:

ההשתתפות של הילרי קלינטון במרוץ לנשיאות היא בשורה משמעותית לנשים באשר הן. ועוד אישה עם קריירה מעניינת: נהגת האוטובוס המוסלמית הראשונה בישראל, סוהילה פדילה, בת 44, אם לארבעה, נוהגת באוטובוס של חברת מטרופולין בכפר סבא.

ובחזרה למציאות הפחות נעימה:

התנועה לחופש המידע חשפה כי מספר התלונות על הטרדות מיניות בצה"ל עולה. עם זאת, מספר התלונות במשטרה ובשב"ס ירד. צרה נוספת: פילוח הפניות לקו הפתוח של שדולת הנשים מגלה עלייה בהתנכלות לנשים בהריון, תופעה שאין מפניה הגנה בחוק עדיין. כך, למשל, מספרת מ', שעבדה כיועצת לזכויות רפואיות. "אהבתי את התפקיד וסיפרתי על ההריון ברגע שגיליתי עליו במקום לחכות עד לחודש החמישי, כפי שמחייב החוק. החל מרגע זה, המנהלת האישית שלי החלה לשטוף את המוח למנכ"ל החברה, ויחד הם החלו לעשות לי מסע טרור".

עסקים

דמיינו לעצמכם שאפשר לקום בבוקר, להגיע לעבודה במשרד ברוגע ולעבוד יום שלם בלי בוס שיושב על הראש. נשמע טוב אבל לא מציאותי? תתפלאו. מסתבר שחברות הסטארט אפ, בעיקר הצעירות, מציגות מודלים חדשניים לניהול החברה בלי אף אחד שעומד בראש הפירמידה. במגזין פורבס תוכלו לקרוא על חברות שונות שעובדות באופן הזה ועל הביצועים שלהן. 

קריירה

עבור אלה שרוצות 'לתת גז' במסגרת העבודה לקראת הקיץ, הנה שתי כתבות מלאות בטיפים שיקדמו אתכן לעבר האופק הנכסף. הראשונה, איך להתבלט בעבודה בלי לדרוך על אחרים. מסתבר שזה אפשרי. השנייה מתמקדת בדרך הכי טובה לבקש העלאת שכר.

טכנולוגיה

בתכל'ס, היום אנחנו עושות כמעט כל דבר בפייסבוק -  מתעדכנות, משווקות, מציתות מחאות, מקדמות את עצמנו מקצועית ועכשיו מסתמן שיש לרשת עוד יישום אפשרי: גירושין. בית דין אמריקאי יאפשר לראשונה להעביר אישור גט בהודעת פייסבוק. זאת בעקבות פנייתה של אישה שנישאה לגבר ללא כתובת או מקום עבודה ולא יכלה להעביר לו את המסמכים הנדרשים. אפשר להניח שמרק צוקרברג לא מתנגד לפסיקה.

צרכנות פיננסית

כדאי לדעת: אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר השיק השבוע מחשבון להשוואה בין חברות הביטוח ברכישת ביטוח דירה. המחשבון החדש מאפשר השוואה בין החברות השונות לפי מחיר הביטוח ולפי איכות טיפול חברת הביטוח בתביעות. שווה להכנס ולהתעדכן, ידע הוא כח.

יוקר המחייה

על בנק המזון של ניו-יורק שמעתם? כוכבת הקולנוע גווינת' פאלטרו התנדבה לאחרונה לקצץ את תקציב המזון שלה ולא בגלל דיאטה חדשה אלא למען מטרה טובה. השחקנית זוכת האוסקר הכריזה בתקשורת כי קיבלה על עצמה את אתגר בנק המזון של ניו יורק -  #FoodBankNYCChallenge , במסגרתו היא תחייה במשך שבוע אחד על תלושי מזון, כך שתקציב הקניות שלה יעמוד על 29 דולר בלבד, שהם 1.38 דולר לארוחה. יוזמה מצוינת של העיר ואחלה יחסי ציבור לפאלטרו על הדרך.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה