גילי קצנלנבוגן והדוגמניות

סלונה שלחה את גילי קצנלנבוגן, גבר-גבר עם קרוקס, לשבוע האופנה. סידרנו שישב בשורה ראשונה, יפגוש דוגמניות וסלביות ויתיידד עם ארז עמירן. ומה קיבלנו? פוסט שנון עם מסקנות נחרצות

16/03/2014
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

דוגמניות רזות מדי בשבוע האופנה (צילום: אבי ולדמן)

בחיי שאין לי מושג איך דווקא אני מכולם ועוד כנציג סלונה הגעתי כמבקר לתצוגת האופנה של האפקומינג דיזיינרס בשבוע האופנה של גינדי ומוטי. שהרי מה לי ולעיצוב אופנה?

בתור אחד שמתהלך בבית בנוחות בנעלי  קרוקס חאקי דהויות מודל 2008 ובפיגמת פסים כחול לבן 100% כותנה עירקית, שאפילו סדאם עליו השלום היה אומר שזה פאסה קומפאזה... אין לי לדעתי בכלל זכות להתקרב למתחם שנקרא משהו שמזכיר אופנה או סטייל. ועוד לבוא כמבקר?

 נו, טוב. ביקשו, אז באתי. ולא סתם ביקשו אלא חידדו לי אפילו שאני יושב בשורה ראשונה,  שזה במושגים של שבועות ואופנות נחשב  בכלל משו משו... ובאמת לידי ישבה תמר קראוון שנחשבת למשו משו ומולי ישב מרסלו חבר של מוטי שזיהיתי אותו מהאינסטגראם שלי, גם בשורה ראשונה כמוני. ועל השטיח האדום קיבל את פני בכניסה לא אחר מאשר ארז עמירן, שמלמד בשנקר כבר 20 שנה וכותב טור נחשב בהארץ על אופנה כמובן בלוג בסלונה ומה לא...

היציאות של נעם פרוסט

לפני שאני ממש נכנס לתוך המתחם, אני מעיף מבט פנוראמי סביבי. כולם לבושים פורימי כזה. בודק דבר ראשון שהאוהל מחוזק כהלכה ושיש חיזוקים בזויות - בכל זאת מדובר בגינדי אתם יודעים... והופ...מדלג לי ונטמע בתוך החלל עצמו-שבוע האופנה הישראלי.טא טא טאםםםם...

ארז ניסה, באדיבותו, להכניס אותי תוך כמה דקות למה שמבחינתי מעולם לא התקרבתי, אפילו לגלות איזשהו עניין בו. כך, למשל, הוא סיפר לי שלנעם פרוסט המהממת, הבת של עדי וענת חבריי הטובים, יש המון יציאות בתצוגה הזו...

הבטתי בו בפליאה ושאלתי אותו: יציאות? כי במושגים שלי  זה משהו אחר ממה שהוא התכוון.

מתברר שיציאות כמושג באופנה זה דוגמנית שנכנסת ויוצאת מהמסלול ואני כמעט והתקשרתי להוריה לדרוש שיביאו לה מהר משהו נגד היציאות שלה - סדיסטאל או משהו דומה.

תחתונים צהבהבים? זה יפה

 אז זהו כפי שהבנתם, אני ממש לא בא לבקר כאן גיזרה כזו או אחרת. רק יכול לומר שמבין מי שראיתי אהבתי מאוד מעצבת אחת ששמה צימרמן... היה לה משהו צבעוני כזה ואחר במושגים שלי. בד הטוניקה השתלשל לו בדיוק במקומות הנכונים, משקפי השמש ישבו יפה על הדוגמניות, והיה בה משהו שמח וקייצי כזה. באופן אישי, אם אתם שואלים אותי, התחברתי גם לכל המלמלה - הינומה הזו שהן עוטות. ושרואים להם את התחתונים הפרחוניים צהבהבים כאלה? זה יפה.

דגם של שני צימרמן (צילום: אבי ולדמן)דגם של שני צימרמן (צילום: אבי ולדמן)

הדוגמניות ככלל, ואין לי כל כך למה להשוות את זה, נראות נורא משועממות. לי באופן אישי  צרב קצת שכולן ללא יוצא מן הכלל פסעו ממש לידי ואפילו לא העיפו מבט או קריצה. לשמור קשר עין זה דבר מאוד חשוב. אני באופן אישי הייתי מקפיד להדריך אותן לתת יותר יחס, לא להתעלם מהקהל ולהיות קשובות יותר למתרחש מסביב.

אם ככה נהוג מן מבט כזה של פוסעת אל האופק ואל תפריעו לי בכלל אז אני חוזר בי.

הסלפי של איתי תורג'מן 

לא זוכר בתצוגה של מי פסע פתאום איתי תורג'מן בין עוד כל מיני גברים שהתלבשו כאילו מצדה נפלה בשנית עם כל מיני חולצות שחורות ומוזהבות כאלה משלמה המלך ושלמי הסנדלר. והכי מצחיק היה לראות גם תורג'מן לבוש בלוק של ננסי ברנדיס ומפתח מן מבט כזה של מטר תשעים ארוך רגליים  ואדישות של גמל בדואי משועמם. ואז ככה נעצר ודופק סלפי לעצמו. וממשיך הלאה ... כאילו מה נהיה כאן.

התצוגה הראשונה גם התחילה במן צרחות של שתולות מהקהל ,עם המזל שלי השתולה עמדה בדיוק שני מושבים מאחורי. אני ככה מתבונן במסלול ובמרסלו וצוות השופטים ופתאום צרחה של אחת שנופלת ממרפסת של גינדי ממש מאחורי.

שומו שמיים מלח מים מלח מים.... כמה שאני נבהלתי.

יצאתי החוצה להתאושש מהצווחה עוד  לפני שהתצוגה התחילה. היה חסר לי אויר. כמעט והתקשרתי לאבא שלי שיבוא לקחת אותי הביתה.

איתי תורג'מן בשבוע האופנה (צילום: יח"צ)איתי תורג'מן על המסלול בשבוע האופנה (צילום: יח"צ)

שוגר דדי של דוגמניות

מחוץ לאולם פגשה אותי מיכל שפירא הזמרת ששאלה אותי במי באתי לתמוך, כאילו אני שוגר דדי של אחת הדוגמניות או משהו.  כשאמרתי לה שבאתי לסקר את הארוע מטעם סלונה היא התגלגלה מצחוק ובצדק, ונעלמה.  קצת נעלבתי וחזרתי מיד לתצוגה. ואז רימה רומנו, שאגב זכתה בפרס, התחילה את התצוגה עם דוגמנית כהת עור יפייפיה, שככה הלכה הלכה הלכה הלכה, לאט,  חשופת חזה, חוטיני וגלימה כזו לבנה, ופתאום  טראחחחחח התכופפה ולא זזה...

זה היה השיא מבחינתי. שהכל נעצר ולא זז. מאוד אהבתי את העניין הזה שהכל נעצר. חשבתי שנסתיימה התצוגה וקמתי למחוא כפיים. ואז היתה לעוד דוגמנית יציאה אז הבנתי שזה ממשיך... והתיישבתי.

מצב התזונה באופן כללי מדאיג שם. יש שם כמה דוגמניות רזות מידי לטעמי. עכשיו ברצינות? מדאיג מאוד... יותר מידי רזות. זה לא טוב!!!

גבר עם שפם וחצאית?!?

כשיצאתי שוב לאגף העיתונאים, לפגוש את ארז, נתקלתי בבחור משופם שחרחר עם חצאית נעלי עקב שחורות ומבריקות... דווקא נחמד שפורים היום אמרתי וארז חידד לי שככה הוא תמיד הולך. ואני אומר לעצמי נו טוב. לך תבין אם כבר החלטת בתור גבר להתלבש כמו אישה. אז למה השפם? יש כאן אמירה או מה?

וכמה מילים באמת מהלב. מוטי רייף אלוף אין מה לדבר. גינדי אלופי שיווק ולמרות תרחישי המרפסות הקורסות ואריחי י הבניינים שמתנתקים להם פה ושם ופרשיות שוחד כאלה ואחרות בראשון לציון, הם מיטיבים לשמר כאן הפקה איכותית ומרהיבה שקצת מנותקת לטעמי מהמציאות היומיומית של חיינו.

יש פער עצום בין מה שנראה ומרגיש לך באותו הרגע בתוך האוהל ובין המצב הקטסטרופלי של עולם האופנה והעיצוב הישראלי מחוץ לאוהל,  כש98% מהמשתתפים-המעצבים-המציגים  לא שורדים את היומיום  וקורסים כלכלית. חוץ מרנואר וקסטרו שמצליחות - כך הבנתי מארז.

גבר עם שפם ושמלה? אוריאל יקותיאל בשבוע האופנה (צילום: יח"צ)גבר עם שפם ושמלה? אוריאל יקותיאל בשבוע האופנה (צילום: יח"צ)

צרם לי במיוחד אחד המברכים, שהבטיח כמו כל פוליטיקאי, שמכון הייצוא המסחר או השד יודע מי לוקח על עצמו להרים לתמוך ולהוביל את עולם האופנה הישראלי לכבוש נתח של כבוד בעולם כולו, כך שייהפך לאבן שואבת ולמוקד עליה לרגל מכל העולם. אלינו. לכאן. בדיוק כפי שנהפכנו למעצמת היי טק.

אז אמר כמו כל פוליטקאי. בלה בלה בלה  ובטח נשמע אותו חוזר על זה  גם בשנה הבאה.

באופן כללי נהניתי מאוד. במיוחד מהחברה של ארז מהמוסיקה ומההפקה שהיתה יפה מאוד ומיוחצנת כהלכה ע"יהילה ורני רהב וצוותם המופלא.

 רק עצוב היה לי לדעת את כל מה שכולנו יודעים: שהמלך הוא די ערום. ושדווקא כאן בשבוע האופנה כדאי שילבישו אותו. שיקום אותו הילד, שיצעק את זה לשמיים שוב ושוב  כדי שמשהו באמת יקרה לטובה לעולם האופנה הישאלי כאן ולאנשים המוכשרים שבקושי מתקיימים בו וממנו.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה