גדעון סער, תהיה אמיץ!

לאור העובדה שבנימין נתניהו נכשל בניסיון להרכיב ממשלה ואביגדור ליברמן לא ממהר לחבור אליו, יש תרחיש אחד שיכול למנוע בחירות חוזרות והוא ישתלם לכולנו. הוא רק מצריך פוליטיקאי עם ביצים

28/05/2019
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אמש בנימין נתניהו מסר הצהרה שהיה מאוד שמח להימנע ממנה ובקול שהסגיר פאניקה סמויה, בישר שאינו מצליח להרכיב ממשלה. האשם ? לא הוא כמובן אלא אביגדור ליברמן שלא מתמסר ולא מתקפל מעמדותיו. נתניהו קרא לו "לשקול שנית" כדי למנוע מהעם ללכת לבחירות שיעלו למדינה הון (לא פחות ממה שיעלו הסכמי הקואליציה עם החרדים, כן?), הוא ציין שנקודות המחלוקת עם החרדים הן עניין "קוסמטי" בלבד (ליברמן מתעקש שממש לא) ועל הדרך דחף לנאומו את טראמפ כדי להרשים את בוחריו ולהזכיר לכולנו מי נהנה מתמיכתו. הכל קשקוש גמור, כמובן. טראמפ ילמד להסתגל לכל תרחיש אפשרי.

בנימין נתניהו בנאום חנוכה 2018 (צילום מסך)

כעת אנחנו נמצאים בזמן קריטי ומרתק בהיסטוריה הפוליטית של ישראל. נתניהו כבר הבין אמש שחיבור עם ליברמן הוא אבוד ונתן לכאורה אור ירוק למפלגת הליכוד "לתקוף את ליברמן". ושלא יהיו אי הבנות, ליברמן ממש לא משתוקק לשבת בממשלה עם נתניהו ויודע טוב מאוד מי האיש ולמה הוא מסוגל. למעשה, אין בן אדם שמכיר את נתניהו יותר מליברמן ומי כמו ליברמן יודע שנתניהו הוא גדול מאחזי העיניים, חדור במשיחיות מטעם עצמו ועסוק בפולחן אישיות שליברמן כבר אינו יכול לשאת. זו הסיבה שליברמן לא רוצה לאפשר לנתניהו להרכיב את ממשלת הפיגול שהוא מבקש להקים ביחד עם החרדים וסמוטריץ'. נכון להיום ואני מקווה שזה לא ישתנה ב-48 שעות הקרובות, ליברמן עושה חסד לאזרחי מדינת ישראל, גם אם חלקם עדיין לא מבינים זאת ולכן מי שחושב שחוק הגיוס הוא העניין העיקרי שעל הפרק, טועה ומטעה.

אביגדור ליברמן (צילום: Bernat Armangue - Pool/Getty Images)

48 שעות הן הרבה זמן והכל עוד יכול לקרות אבל בכדי שמדינת ישראל תוכל להימנע מבחירות חוזרות מיותרות, שלא נאמר מביכות, שיגררו את המערכת הפוליטית כולה לכאוס שלטוני חסר תקדים, דבר אחד בלבד צריך לקרות:

שאחד ממנהיגי הליכוד בחמישייה הראשונה יקום על רגליו ויצהיר כי על הנשיא להעביר את מלאכת הרכבת הממשלה אל מועמד אחר בליכוד שמוכן לקרוא תגר על ראש הממשלה ולקחת על עצמו את התפקיד ההיסטורי של הדחת נתניהו והרכבת הממשלה. המועמד הזה, אגב, לא יצטרך יותר מ-3 ימים בכדי להצליח להקים ממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן, ליברמן וכחלון: ממשלת 79 מנדטים.

גדעון סער צילום Omer Messinger/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/Corbis via Getty Images

אסור להתבלבל. הליכוד לא הגיע לשיא כוחו בזכות נתניהו. ההיפך הוא הנכון. הליכוד לא הצליח להגיע לשיא כוחו רק ב-ג-ל-ל נתניהו. הליכוד היא מפלגת שלטון אהודה ועל אף שלשמאל יש ויכוח עקרוני עם עמדותיה הוא מכבד אותה ורואה בה מפלגת שלטון לגיטימית לחלוטין.

כאשר אחד ממנהיגי הליכוד יעז לעשות זאת, הוא יגלה מנהיגות ואחריות לאומית שלאורך זמן תשתלם לו ולאזרחים. הוא רק חייב להיות אמיץ מספיק ולהפסיק לפחד מנתניהו. אין זו משימה פשוטה. אנשי הליכוד עדיין סובלים מפוסט טראומה, לאחר שראו במו עיניהם כיצד נתניהו חיסל פוליטית אנשים שלא פעלו בהתאם לרצונו. לסער כרגע אין מה להפסיד. הוא כבר עזב את נתניהו בעבר ואם הוא יקים ממשלה יציבה, עם ישראל רק יודה לו על כך שהשכיל לסלק ממקומו את ראש הממשלה המסית והמפלג, ראש הממשלה היחיד בהיסטוריה שהצליח להוריד את הקטר של המהפכה הציונית מהפסים. קדימה גדעון סער. זה הזמן שלך להוכיח שאתה מסוגל להוביל מהלך אמיץ. ובאשר לטראמפ, נשמח לעזור לו להתמודד עם המציאות החדשה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה