גאווה ישראלית

כרמל סער, לסבית גאה, מונה לנו עשר סיבות מדוע שווה להיות להט"ב בישראל 2012, הסיבות שבגללן תצעד בשמחה במצעד הגאווה מחר

07/06/2012
כרמל סער קבלו עדכונים מכרמל
 • RSS
» לפני שנתיים צעדת לבד, השנה עם משפחה
 1. רק בישראל תקבלי בדואר רשום דגל גאווה גדול ומרהיב מעיריית ת"א, לתלייה במרפסת, בצירוף איגרת איחולי חג גאווה שמח ואני בכלל מהרצליה (ותודה ליניב וייצמן).
 2. רק בישראל תוכלו למצוא כמות ליינים לקהל הגאה, גדולה יותר מכמות הבליינים הגאים בארץ כולה - מי אמר שמבחר זה רע.
 3. רק בישראל את יודעת שהלסבית הנשכחת שיצאת איתה לפני שנים, תהיה הראשונה שתפגשי במצעד הגאווה הראשון אליו את באה עם אהבת חייך.
 4. רק בישראל, הדייט שלך מאתמול בלילה, שהכרת דרך אטרף, יהיה זה שימזוג לך בירה הערב בפאב וזו שדחית אתמול במסיבה היא זו שתפגשי בפסטיבל הקולנוע הגאה, ממש בשורה שלך. מדינת ת"א הקטנה.
 5. רק בישראל, סטטוס מתלהם בפייסבוק של אומן שמזמן נס ליחו, היוצא נגד הקהילה הגאה, יהפוך להיות בתוך שעה מאות סטטוסים זועמים, ציניים וישירים, שיהפכו תוך שעות לכתבה במאקו גאווה ובתוך יממה יהיו לא יותר מהתנצלות ארוכה וחסרת תקדים של האומן בכל מקום אפשרי. הצלחנו וסלחנו, כמו תמיד.
 6. רק בישראל, אם תרצה מידע על פונדקאות, תרצי מידע על בנק הזרע, רגע לפני הקמת משפחה גאה -  תוכלי למצוא אין ספור תומכים, כאלה שעברו את זה, מידע, קבוצות תמיכה בפייסבוק ואף טלפונים ומיילים של מי שישמחו לעזור, הרבה יותר מכפי שתצטרכי אי פעם.
 7. רק בישראל יבקרו אותך אם תתראיין לעיתון ולא תייצג את כל הקהילה, יכעסו אם לא תתראיין, לא יבינו אם תבחר לא לבוא למצעד והכי יחבקו אם תבוא, ינסו לגייס אותך להתנדב בארגון כזה או אחר וישר אחרי שתתקבל, אתה לא תוכל להפסיק לרצות לגייס אחרים, ירצו שהעסק שלך יהיה גיי פרנדלי, שתתנדב בכל אירועי הקהילה, שלא תשכח מאיפה באת והכי חשוב לאן אתה הולך ואת מי מהקהילה אתה לוקח איתך. ישראל או לא?
 8. רק בישראל, כל הומו שונה מקודמו, כל לסבית אחרת מקודמתה, הטרנס שהכרת אתמול חושב אחרת מזה שאתה פוגש היום, הביסקסואלים/ות חושבים אחרת זה מזו, קהילה קהילה, אבל יש בינינו הרבה מן השונות, אנחנו לא דומים לסטרייטים, אך לעיתים גם מאוד שונים האחד מן השנייה וצריכים לתת מקום לכולם/ן.
 9. רק בישראל, אפשר למצוא כל שנה לפחות שני מצעדי גאווה: העירוני, הרדיקאלי ועוד כאלה ואחרים, כי אפילו ביום האחד הזה בשנה, כל שנה, מתקשים למצוא את עמק השווה ולאחד בין העירוני לקיצוני, בין המיינסטרים לשונה, לא תמיד מצליחים לתת מקום שווה להומואים, לסביות, טרנסים/ות, ביסקסואלים/ות, יהודים, ערבים, חילוניים, דתיים.
 10. רק בישראל, חוף הקהילה/ הילטון נצבע בדגלי גאווה שבוע לפני המצעד, אנחנו בכל מקום בתקשורת באירועי הגאווה וזה הכי לגיטימי לדבר על זה פתאום. רק בישראל לפני שנתיים צעדת לבד, לפני שנה צעדת עם בת זוג והשנה את צועדת עם משפחה גאה וטרייה, רק בישראל כמות התיירים וכמות התיירות באירועי הגאווה גדולה יותר מבחודש יוני כולו, רק בישראל, ההומו שנזרק מהבית אתמול, הוא זה שיהיה פעיל מרכזי בקהילה, רק בישראל, יום המצעד יזכר אצל כולם כיום הכי חם בשנה (על אף שהוא ממש לא).

.

וגם...

רק בישראל שנת 2012, למרות הפילוג, למרות הקושי בפריפריה, למרות שטרם השגנו שיוויון זכויות בנישואים, בהורות ועוד, למרות אלי ישי ולמרות שהומו זו עדיין קללה, אני שמחה שאני לסבית, שמחה על הקהילה המדהימה שלי, עם כל הטוב והרע ובעיקר עם כל השמחה, הגאווה והצבעוניות, שמחה על התרבות הקהילתית, המאבקים הגדולים והנצחונות הקטנים ויודעת עמוק בלב, שרק בישראל בעוד שנה מהיום, אפסע יד ביד עם זוגתי, כלבתנו וילדינו ולא ארצה להיות בשום מקום אחר בעולם, פרט לארצנו הקטנטונת, שאיתנו, קהילה גדולה ובעלת השפעה ואמירה. אין לי ספק שאנו כבר יותר מעשרה אחוז מהאוכלוסיה, ישראל הופכת להיות ללא ספק יותר מעניינת, יותר זוהרת, יותר גמישה ומשתנה, יותר מקבלת והכי חשוב, יותר של כולנו.

חג גאווה שמח לכל גווני הקשת בקהילה, גם השנה, יש על מי ובעיקר יש על מה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה