בשיבה יפה

11 נשים המתהדרות בשיער כסוף טבעי הצטלמו להפקת אופנה ייחודית באחד המקומות היפים בארץ. התוצאה מרהיבה ומעוררת השראה

21/01/2016
קרן שביט קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

true colors are beautiful

צילום: עמרי אילת

לפני 8 שנים הפסקתי לצבוע את השיער. הייתי אחרי לידה ראשונה והרגשתי שהשיער שלי השתנה והתעייף והוא זקוק לרענון. להתנזר מכימיקלים נשמע כמו התחלה טובה לשיקום והבראה של השיער שלי. נשמע פשוט על פניו. ובכן, לא למי שכל גווני הקשת עברו בשיערה.

הפעם הראשונה שבה גיוונתי את השיער היתה בגיל 12 כשמרחתי על השיער לימון בשמש. משם עברתי לסאן-אין, אדי חמצן ועוד. נהניתי להיות זיקית להמציא את עצמי תחת גוון ומסכה חדשים. כל זה נגמר בגיל 35, כשהפכתי לאמא וגיליתי את הצבע הטבעי שלי.

צבע טבעי הוא כמו טביעת אצבע צבעונית שיחודית רק לך. אי אפשר לזייף אותו. לא תמיד תאהבי את הצבע שלך ולפעמים לצבוע זה הדבר הנכון עבורך, ועם זאת, לבחור בצבע הטבעי זו אפשרות למסע עמוק פנימה.

צילום: עמרי אילת

את קולקצית החורף שלי עיצבתי השנה בהשראת נשים אפורות שיער מרשימות וקלאסיות, המקיפות אותי. הדוגמניות בצילומי הקטלוג הן נשים אפורות שיער טבעיות המשדרות יופי טבעי ובשל, שאני מוקסמת ממנו.

SHAVIT21111

אל הנשים-דוגמניות המדהימות האלו הגעתי דרך מודעה שפרסמתי בפייסבוק ובה הזמנתי נשים במראה מעניין עם שיער טבעי בגוונים כסופים ולבנים, בכל גיל ומידה להצטלם להפקת אופנת החורף שלי. למודעה צרפתי קולאז' מתמונות השראה של נשים כסופות מרשימות, שאספתי בתיקיה בפינטרסט שלי.

התגובות לא איחרו להגיע. אלפי שיתופים, תגובות ומיילים אישיים. הוצפתי בתמונות של מאות אפורות שיער יפיפיות שמתוכן נאלצתי לבחור רק 11 נשים בנות 36-76.

את צילומי הקולקציה ערכנו במשך יומיים במשכן לאמנויות בעין חרוד, מבנה ייחודי שתוכנן על-ידי האדריכל שמואל ביקלס והוקם בשנת 1948. המבנה מואר בתאורת השמש בלבד, שהיא התאורה האהובה עלי. הכל תחת העדשה של הצלם עמרי אילת .

צילום: עמרי אילת

ממאות הפניות שהגיעו אלי, נחשפתי לתופעה חברתית מדהימה, שלא הייתי מודעת לקיומה. מסתבר ששיער אפור אצל נשים מושך תגובות רבות. הוא לא פוליטקלי קורקט והבחירה בו אינה מובנית מאליה. בשונה מגברים, נשים מתקשות להאפיר בשקט וזוכות למבול של תגובות. להאפיר בכיף אפשר, אבל להאפיר בשקט? תשכחי מזה.

נשים חלקו בפני איך זרים מוחלטים יעצרו אותך ברחוב, ישאלו שאלות אינטימיות, ישפטו אותך על שיערך המכסיף וייעצו לך לצבוע אותו. יעירו לך ש"יוצא לך" הלבן/האפור, ה"שורשים" ויפנו למספרה הקרובה.

גם על תיוג כמוזנחת, מוזרה, מזדקנת שמעתי מנשים אלו. מעין צייד מכשפות מודרני המעודד נשים להילחם במה שנתפס ככניעה לבלות וזקנה.

צילום: עמרי אילת

כמי שנמשכת לכל מה שישן, נותרתי המומה. כל חיי אני מזהה את הישן והיפה בכל מקום, מוקירה אותו וגם מנציחה במצלמתי ומשתפת. כמו הבית בן ה-130 שגרנו בו במזכרת בתיה, שהזמן רק מיפה אותו. כך אני גם מרגישה על עצמי. אני משתבחת עם הזמן, מתעצמת ומחכימה. חומר טבעי שמשתנה עם הזמן זה שיא היופי לטעמי. קבלת השינויים והיופי הגלום בהם, טומנת בתוכה אושר גדול.

ונקודה למחשבה: שוק תכשירי השיער מגלגל מיליארדי שקלים בשנה. תאגידים מתפרנסים מהנצחת הנורמה החברתית הזו ומלבים אותה. כמה כסף היית חוסכת אם לא היית צובעת את השיער?

צילומים נבחרים מהקטלוג קובצו לכדי תערוכה נודדת של עמרי אילת ושלי. התערוכה מוצגת כחלק ממסעות החורף שלי בין בתים. אני מזמינה אתכן לבוא ולראות נשים יפות שבחרו בצבעי האמת שלהן.

צילום: עמרי אילת צילום: עמרי אילת SHAVIT2118SHAVIT2119צילום: עמרי אילת צילום: עמרי אילת

***

טוב ויפה - קרן שביט בפיסבוק

הכותבת היא קרן שביט, יזמית לייף סטייל, מעצבת רב תחומית. מתגוררת בעמק יזרעאל וחיה חלום של חיי משפחה בטבע ובכפר. כותבת מזה שבע שנים את הבלוג "טוב ויפה".

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה