בר רפאלי בוכה וזה לא עושה כלום

הדוגמנית המצליחה לוהקה לקליפ החדש של עברי לידר, "נסיכה שלי", אבל חבל שהוא לא בחר נסיכה אחרת, עם מבע עיניים סוחף וכישורי משחק אמינות כי התוצאה לא מעוררת בי שום דבר

01/05/2018
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

דוגמניות לא חייבות להיות מנחות או שחקניות. נכון, רותם סלע וגלית גוטמן הן דוגמאות לכך שהאבולוציה של דוגמנית יפה יכולה להתקדם לכישורים נוספים אבל לא כל אחת יכולה. מי שצפה בשלומית מלכה או בר רפאלי, שהנחו תוכניות ריאליטי, יודה בכך שלפעמים דוגמנית, יפה ומתוקשרת ככל שתהיה, אמורה להישאר דוגמנית, לטובת כל המעורבים ובעיקר הצופים. הקונספט השגוי, בו חייבים לסחוט את לימון התהילה מהר ולדלג בין תחומים שונים במהירות האור, נועד להגדיל את חשבון הבנק של המפורסמות אבל לא היה מזיק אילו קמו פעם בכמה זמן ואמרו בטון נחרץ "לא, עד כאן. אני לא מתאימה".

עברי לידר חושב אחרת. האמן המוכשר הוציא שיר חדש, "נסיכה שלי", וליהק את הנסיכה הלאומית, בר רפאלי. מבחינתו, הוא השיג את השם הנוצץ ביותר בארץ, אחרי גל גדות כמובן. בקליפ, בבימויו של רומן בוצ'אצקי. אנחנו מקבלים את רפאלי בשלל מצבי רוח, בוכה, עצובה, רגשנית, חייכנית, קופצנית ובעיקר, אנושית. בעוד שברגעי הכיף והצחוקים בקליפ היא עוברת בחינניות, דווקא הקטעים, בהם היא בוכה, מצחיקים אותי. במקום לסחוף אותי לתוך ייסורי נפשה, להאמין לכאב שהיא מנסה להפגין, אני בעיקר רוצה לעצום עיניים ולקוות שכל זה לא קרה. כשהיא בוכה היא עדיין יפה, כמובן, אבל זה לא עושה לי כלום. נאדה. גורנישט.

בר רפאלי מסך

אם לידר חשב שנוכחותה של רפאלי תעשה לו יחסי ציבור טובים הוא צדק. מי לא יכתוב על הדוגמנית הנהדרת שמחזיקה אותנו ערים כבר שני עשורים? הקליפ, כצפוי, הפך ויראלי ועורר סקרנות כי כולם חייבים לראות את הדמעות של רפאלי ורבים תהו איך היא התגלגלה לסיפור הזה. "זו הפעם הראשונה שבה אני שר שיר חדש שמישהו אחר כתב והלחין", מסר עברי לידר לאתר וואלה. "החיבור שלי לשיר, לטקסט וללחן היה מיידי. היה לי ברור שאנחנו יוצאים להרפתקה בקליפ שילווה אותו. המחשבה הייתה שאת הקליפ צריכה להוביל דמות נשית. בר רפאלי הייתה הבחירה הכי ברורה לי. בר ואני עובדים יחד כבר שלוש עונות באקס פקטור וידעתי באינטואיציה שלי שהיא יכולה לשחק את דמות המספרת באופן מבריק".

נחמד שלידר מפרגן לקולגה ועדיין, מישהו חייב לקום ולומר: הנסיכה עירומה. כלומר, רפאלי בבגדים אבל כל תצוגת המשחק שלה, אותה היא מדגמנת, ריקה מתוכן ואין מה להאשים אותה בזה. היא דוגמנית, לא שחקנית. לפרקים היא נראית כמי שעושה פרודיה למונח כאב וזה מביך. הבעיה טמונה לא רק בכישורי המשחק החלשים של רפאלי, אלא גם בעובדה שהיא מפורסמת מדי, עשירה מדי ומנהלת למראית עין חיים יפים ונטולי דאגות מכדי שנזדהה עם סבלה. במילים אחרות, את עצובה, דברים לא הלכו כפי שרצית? וולקאם לעולם של רובנו. מעבר לכך, אנחנו יותר מדי בקיאים בכל מעלליה, מסתכלים על התמונות הדביקות שהיא מעלה לאינסטגרם עם בעלה ואב בנותיה, עדי עזרא, קוראים על כל תובנות האימהות שלה ב"לאשה" ומרגישים שאנחנו מכירים אותה כמו חברה.

גם אי אפשר פשוט לבקש מרפאלי, הנשואה באושר, לשכנע אותנו שהיא חושקת עכשיו בגבר אחר, כפי שניסו עם פריימים אדמומיים כאילו היינו במועדון באמסטרדם. רפאלי היא דוגמנית נהדרת אבל יופייה הסטרילי מעולם לא שידר סקס אפיל אפלולי. על מי היא עובדת? הבעיה הזאת לא תקפה רק לגבי רפאלי. היום, יותר מאי פעם, כשמסתכלים על סלבריטאיות מפורסמות אנחנו יודעים יותר מדי עליהן, המסתורין סביבן התפוגג, האמינות התנפצה ולא סתם כוכבי קולנוע רבים מעדיפים לחשוף כמה שפחות על עצמם כדי שנוכל לראות אותם בסרט הבא ולא להרגיש שמה שמתחולל על המסך זו בדיחה. היה עדיף אילו ליהקו מישהי אנונימית, או מישהי שעיניה משדרות כל כך הרבה, תחשבו אודרי הפבורן. בקיצור, שחקנית טובה.

נסיכה שלי / מילים: אורי בן ארי, לחן: אורי בן ארי, איתן דרמון

אהובי אני הולכת רחוק
אני הולכת לשתות
לקרוע את העיר הזאת לאלף חתיכות
אין לי באמת חברות
או איזה סולם אהבות
הכול זה רק זמני
הכול זה רק זמני

אני מבטיחה לנסות לאהוב אותך קצת פחות
ולא לבכות יותר, יותר כבר לא לבכות
יש לך את הצרור מפתחות
ללב שלי - זה לא טוב
זה לא טוב

ולא הפרעת לי פשוט
קצת מוזר לי לדבר איתך
ככה כמו זרים
תמיד אתה חוזר
תמיד אתה אומר
את האהבה שלי

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה