אהוד ברק ויהודה וינשטיין: יצאתם סמרטוט

נשותיהן של שר הבטחון והיועץ המשפטי מסתבכות על העסקת עובדות נקיון זרות, בזמן שהגברים נשארים נקיים. ניר גונטז' מחפש אחריות, או לפחות ג'נטלמניות

17/05/2012
ניר גונטז קבלו עדכונים מניר
  • RSS

על אהוד ברק אומרים שהוא אינו יודע פחד. אומרים שראה למחבלים אין ספור את הלבן של העין.

על יהודה וינשטיין אומרים שאינו חושש מעימות עם בכירי המערכת הפוליטית בישראל במידה וידרש לסוגיות משפטיות בעיניינם.

אותי זה מצחיק.

מצחיק אותי לשמוע אודות חוסר המורא שלהם, ועל האומץ הרב בו הם ניחנו. זה מצחיק אותי משום שכל אחד מהם מתחבא בימים אלו תחת שמלת המעצבים של בת הזוג שלו, כמו ילד ילד מפוחד תחת שמלת אמו. שניהם, מחשש לפגיעה במעמדם ומשרתם שלחו - כך נראה - את נילי פריאל  ואביבה וינשטיין לעמוד מול רשויות החוק וזאת לאחר שבביתם של כל אחד מהזוגות נתפסה עובדת זרה בלתי חוקית.

אני לא מכיר לפרטי פרטים את תיקי החקירה של רשות ההגירה, אך אני מניח שהדירה של משפחת וינשטיין רשומה על שם שני בני הזוג, וכך גם דירתם של אהוד ונילי. עוד אני מניח כי את עלות אחזקת הבתים שלהם חולקים ה"גברים" הללו עם נשותיהם. אני מתקשה להאמין שברק או וינשטיין לא התעניינו בזהותן של הנשים שכיבסו את תחתוניהם המלוכלכים ואחר כך קיפלו אותם מבושמים במגירת הלבנים שלהם.

הנחה נוספת שאני מרשה לעצמי להניח, היא שהנשים המסורות הסכימו לשאת לבדן באשמה ולא הפלילו בעדויותיהן את הבעלים הפחדנים, מחשש לקריירה של הגבר שלהם.

הרשויות הישראליות השובניסטיות שבוודאי היו מתקשות לקבל את גרסת ה"לא ידעתי, לא שמעתי, לא ראיתי" של ברק-את-וינשטיין לו היה מדובר בעבירת בנייה בדירות, או חוזה התקשרות עם קבלן משפץ -  קיבלו אותה בקלות יחסית במקרה הזה. שכן מדובר בנקיון הבית, ונקיון כידוע הוא עסק של אישה.

בעוד שעבור לוינשטיין, זו פעם ראשונה שהוא נתפס מתחבא מפוחד תחת שמלת רעיתו - אצל ברק כבר היה תקדים. בשנת 2008 נחשף שנילי פריאל פתחה חברה בשם טאורוס שמטרתה הייתה "לקשר בין מקבלי ההחלטות ואנשי עסקים בישראל לבין אנשי עסקים בחו"ל". למרות שהדבר לא היה אפשרי להוכחה משפטית, היה ברור שבעל הקשרים במשפחה הוא דווקא אהוד ברק, וכי נילי היא רק בעלת החברה על הנייר. גם בפרשה זו חדי העין יכלו למצוא את ברק מסתתר מאחורי זוגתו, מנסה להמלט מהפיכת הנושא לסערה פוליטית.

יצחק רבין התפטר ב77 מראשות ממשלתו בשל חשבון הדולרים (אסור אז להחזקה בידי ישראלים) שאשתו היתה המוטבת היחידה בו. רבין לא ילל כתינוק, אלא נשא באחריות המשותפת כמקובל בקרב בני זוג. היכן הימים בהם במקרה של מצוקה היה זה תמיד הגבר שנעמד לפני הגברת, ומבקש לשאת באחריות לכל בעיה?

כשכאלו הם פני הדברים, אין אלא להציע לגברת פריאל להגיד תודה על שלא הגיעה עם ברק לאימון שבמהלכו אירע אסון צאלים, מי יודע, אולי גם שם, הוא היה מצביע עליה ועולה לבדו על מסוק לקריה.

לא מזמן הורשעו צעירים שישבו כנוסעים ברכב רק משום שנהגו השתולל ונסע במהירות מופרזת. התביעה ובית המשפט סברו שנוכחותם ברכב מספיקה להרשעה חמורה. כך יש לנהוג גם בצמד הפחדנים. לאמור: אתם שותפים מלאים לעבירה לכאורה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה