בעלה של זהבה גלאון על שער גיליון "את"?

פסח בעלי מצליח לאזן בין קריירה לבין משפחה, הוא מכין קפה מדהים וכמוני גם הוא אוהד שרוף של הפועל פתח תקווה. אבל זה לא משנה כלום כי פסח, כמו מיכל הרצוג וכמו שרה נתניהו, לא מתמודד בבחירות

25/02/2015
ח''כ זהבה גלאון קבלו עדכונים מח''כ זהבה
  • RSS

פסח גלאון

תכירו, זה בן זוגי, פסח. בניגוד לשרה נתניהו ומיכל הרצוג, הוא לא באמת הולך להופיע על שער עיתון 'את' הקרוב, ואף אחד לא הולך לבקש מכן לבחור אם אתן מעדיפות אותו או את אחת מהן על השער, בתחרות מכעיסה שמנסה להפוך את המראה של נשות המועמדים למשהו שאמור להשפיע על ההצבעה שלכן. יש לזה סיבה: בישראל 2015 חיפצון הוא משהו שעדיין שמור לנשים בלבד.

גם את נתניהו ואת הרצוג אף אחד לא העלה בדעתו לצלם ישובים ברגליים משוכלות על כסאות, ובאמת איזה מזל שיש להם בנות זוג שאפשר להתעסק בשמלות שלהן ולשאול אותן על איך זה לגדל ילדים ואיך הן תומכות בבעל, ועוד שלל שאלות שגברים בכלל ופוליטיקאים גברים בפרט אף פעם לא נשאלים.

למקרה שתהיתם, פסח מצליח לאזן בין קריירה לבין משפחה, הוא מכין קפה מדהים, וכמוני גם הוא אוהד שרוף של הפועל פתח תקווה. אבל זה לא משנה כלום כי פסח, כמו מיכל הרצוג וכמו שרה נתניהו, לא מתמודד בבחירות.

הנה תזכורת למי שחושבים בטעות שהבחירות האלה הן על התדמית של נשות המועמדים: כשאתם הולכים לקלפי ומצביעים למפלגה שלכם אתם מקבלים אך ורק את האנשים שנמצאים ברשימה ולא את בני או בנות זוגם. אתם לא מצביעים על מראה או קול, אלא על מצע ועל ערכים ועל הרקורד הפוליטי של המועמדים.

אז אם אתן ואתם רוצים להכניס נשים לשיח הציבורי אני מזמינה אתכם לעשות את זה לא דרך הנעליים של אשת ראש הממשלה אלא בדלת הראשית: תצביעו למפלגה הפמיניסטית היחידה בישראל; למפלגה היחידה בכנסת שאישה עומדת בראשה; למפלגה היחידה ש - 50% מהרשימה שלה הן נשים; למפלגה שהצטיינה בענק בחקיקה למען זכויות נשים בכנסת הזאת, והקודמת, וזאת שלפניה. רוצות לראות נשים בכנסת, ולא נשות מועמדים על שערי עיתון? הפעם 100% מרצ.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה