בעד עצמי – תכנית חינוכית לעידוד דימוי עצמי ודימוי גוף חיובי

בני נוער מוצפים בגירויים, מסרים, ומראות התורמים ליצירת אשליה של אידיאל יופי בלתי ניתן להשגה. אשליה זו, בעיקר בקרב בני הנוער, עלולה להוביל לפיתוח הערכה עצמית נמוכה

21/03/2013
Dove קבלו עדכונים מDove
  • RSS

6 מתוך 10 ילדות ונערות נמנעות מפעילויות חברתיות רק מפני שאינן אוהבות את המראה שלהן. רק כ-11% מהנערות מגדירות את עצמן כיפות, לעומתן כ- 72% מהנערות חוות לחץ עצום להיות יפות. כך על פי מחקר בינלאומי שערכה חברת Dove בקרב 900 נערות, ב-6 מדינות שונות, בשנת 2010. המחקר  פורסם בספרות המקצועית תחת השם Dove Research- Rebuilding the foundation of beauty beliefs

החזון של Dove הנו יצירת עולם בו כל אישה מכירה ביופייה על ידי הרחבת התפיסה הסטריאוטיפית של היופי. המותג חרט על דגלו לעורר דיון אודות הגדרת היופי ולעורר שינוי חברתי אמיתי בנושא. בשנת  2004, הקים המותג את קרן Dove העולמית למען חיזוק הדימוי העצמי. הקרן פועלת כיום בכ-40 מדינות ובהן ישראל. מטרת הקרן להוביל לשינוי באמצעות חינוך ולהעניק לנוער את הכלים הדרושים לפיתוח הערכה ודימוי עצמי חיוביים.

תוכנית חינוכית, חוויתית והסברתית

Dove ישראל הצטרפה למשימה העולמית ויזמה את תכנית "בעד עצמי".

הרחבת התפיסות והעמדות החיוביות הקשורות לדמוי העצמי

חברת יוניליוור ישראל תחת המותג דאב DOVE ובשיתוף עם משרד החינוך ועם ואגף הנוער והחינוך לאומנות במוזיאון ישראל, פיתחו לראשונה ערכה משותפת המוטמעת כחלק מתכנית "כישורי חיים" לתלמידי כיתות ט' ו- י', אשר עוסקת בעידוד הדימוי העצמי ובדימוי גוף חיובי".

תוכנית "בעד עצמי" הינה תכנית חינוכית, חווייתית והסברתית, המתמקדת בהרחבת התפיסות והעמדות החיוביות הקשורות לדימוי העצמי, הערכה עצמית, דימוי גוף ודימוי אידיאלי באמצעות פעילויות שונות.

התוכנית מבחינה בין יופי חיצוני ופנימי, הדומה והשונה וממה הוא מושפע: השפעה של נורמות חברתיות, סטריאוטיפים ומיתוסים בסביבה ובמדיה.

הרעיון המרכזי בתכנית הוא לסייע לבני הנוער להפעיל חשיבה ביקורתית על מה משפיע על הדימוי העצמי ואיך נבנית ההערכה העצמית.

לחשוף את בני הנוער למידע

התכנית נכתבה על ידי צוות מקצועי, המומחה בנושאים הקשורים בדימוי עצמי ובעבודה עם בני נוער. בראש הצוות עומדים פרופ' מוריה גולן, מפתחת וחוקרת תוכניות קליניות בתחום הטיפול והמניעה של בעיות משקל ודימוי גוף, חוקרת ומרצה במכללה האקדמית תל חי ובאוניברסיטה העבריתודר' טוביה זקהם, פסיכיאטר מומחה לילדים ונוער.

החלקים החווייתיים בתכנית פותחו על ידי אגף הנוער במוזיאון ישראל.

"בעד עצמי" כוללת 8 מפגשים חווייתיים הכוללים תכנים, חלקם מילוליים וחלקת אומנותיים, על מנת להפנימם בצורה מעמיקה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה