בנעליה של אוסי

אוסי הוד תמיד צעדה באומץ להגשמת החלומות שלה, אבל עם הנעליים שלא תמיד התאימו למידותיה. לפני 5 שנים לקחה את הרגליים לידיים ופתחה עסק עבור כל אישה במידה גבוהה שכמהה לצעוד בביטחון ובחיוך

08/08/2016
קרי רובינשטיין קבלו עדכונים מקרי
  • RSS

״הייתה לי בעיה למצוא מידה 41  בנעליים. תמיד במידה הזו מגיע זוג אחד לחנות". אוסי הוד

הדרך לעצמאות בדרך כלל עוברת במסלול הקבוע. אנחנו טובלות את הרגליים במים ועובדות כשכירות, צוברות מיומנות, השכלה, ידע, מבינות שאפשר אחרת, מתלבטות, משקיעות, מתלבטות שוב (ושוב) וקופצות למים.

אוסי הוד ויתרה על החימום וקפצה מיד קפיצת ראש לעמוקים. ״כבר בגיל 20, לקחתי את מענק השחרור שלי ופתחתי עסק משלי״, היא מספרת. ״כל מה שידעתי זה שני דברים. שאני לא מסוגלת להיות שכירה ושמישהו יגיד לי מה לעשות וידעתי שיש לי חוש אסתטיקה גבוה״. באותו שלב אוסי עוד לא למדה את המקצוע אבל זיהתה צורך ומיהרה לפעול. ״באותם ימים בחולון לא היו הרבה מכוני יופי אז פתחתי את המכון, עשיתי שעוות ועוד כמה דברים ששלטתי בהם ובמקביל למדתי את המקצוע על בוריו״.

20 שנה עברו והעסק של אוסי הפך למוסד מקומי. ״ידעתי לזהות טרנדים חדשים ותמיד הקפדתי שבעסק יהיו פתרונות חדשניים לבעיות קוסמטיות. לא פרסמתי את עצמי אנשים הגיעו מפה לאוזן והיו לקוחות נאמנים. באותם ימים, אחרי 8 שנות ניסיונות נולד בנה השני של אוסי והיא החליטה בעוד צעד אמיץ לשנות את המצב. היא סגרה את מכון היופי הוותיק והתמקדה בגידול בנה. לפרנסתה יצרה עסק ביתי וקיבלה לקוחות בחדר מיוחד בבית. 

"אין לך שעות, את צריכה לדעת לעשות הפרדה ולהישאר מקצועית גם כשמסביבך כל ענייני הבית". אוסי הוד

אילו שינויים נדרשו בהעתקת העסק לבית?

״בעיקר שינויים בתפיסה. אין לך שעות, את צריכה לדעת לעשות הפרדה ולהישאר מקצועית גם כשמסביבך כל ענייני הבית. בחרתי לראות את זה כמו הנאה משני העולמות. יכולתי לגדל את הבן שלי בנחת ולהוריד לחץ בעבודה. נערכתי לזה שהעבודה תרד. היקף העבודה לא יכול להידמות לזה שבעסק בחוץ, אבל גם ההוצאות צונחות״. אוסי מסבירה שלוותר על עבודה לא בא בחשבון. ״נשים צריכות לעבוד אחרת הן נרקבות. רק לגדל ילדים ולבשל אי אפשר. נשים הן כוח. אנחנו המין החזק, הגברים מובלים. אני חושבת שנשים צריכות למצוא את עצמן ולנצל את הכוח שלהן".

העשייה אמנם לא פסקה, אבל אוסי הרגישה שמשהו במציאות שלה חייב להשתנות.

מה הוביל אותך לעשות שינוי גדול בגיל 45?

״אני בחורה של שינויים. אוהבת ללמוד ולהתפתח כל הזמן. אני צריכה להכניס שינויים, אני מאוד פתוחה וגם כשהתחלתי בשלב הזה לשאול את עצמי שאלות הילדים שלי היו שותפים לדילמות. אני אוהבת לשמוע מה הם חושבים. אמרתי להם שאני לא רוצה יותר לעבוד בקוסמטיקה. אבל כמי שחייבת לדאוג לפרנסת המשפחה הייתי חייבת למצוא אלטרנטיבה. הבת שלי הזכירה לי את התסכול הקבוע שיש לי במציאת נעליים למידותי והציעה לי להתמקד בתחום״.

שנים שמעה בתה של אוסי על התסכול ועל הצורך במציאת פתרון. עכשיו הייתה לאוסי ההזדמנות להתפרנס ממציאת פתרון לבעיה שהכירה מקרוב כל כך. ״הייתה לי בעיה למצוא מידה 41  בנעליים. תמיד במידה הזו מגיע זוג אחד לחנות. שנים הייתי חוזרת בוכה. גם בילדות אני זוכרת שהייתי מחפשת ומחפשת עם אמא שלי ולא היו נעליים. אמא שלי הייתה ממש נואשת מזה וויתרה לא מעט. זו הייתה הנקודה החלשה שלי״

אוסי למעשה פעלה מתוך מצוקה מוכרת אל עבר תחום חדש ולא מוכר. עכשיו עליה היה לבדוק כמה נשים כמוה עוד יש ואיך מוכרים סחורה שקשה כל כך להשיג.

מה היו הצעדים הראשונים שעשית?

״פתחתי דף עסקי בפייסבוק וקראתי לו ׳נעלי נשים מידות גדולות׳. העליתי שמות של יצרנים בינלאומיים שחשבתי לעבוד איתם אפילו לפני שפניתי אליהם, וכבר התגובות היו מטורפות עם אלפי לייקים ביום.  היום יש 30 אלך עוקבים. נשים התחילו להציף אותי בשאלות. ביקשו כל מיני בקשות אישיות. גיליתי שיש ביקוש אדיר והנה אני לא יחידה והבנתי שעליתי על המסלול הנכון״.

"נעל זו ה-הופעה. נשים זה רגליים, לא יעזור"

מה זה נעליים בשביל אישה?

נעל זו ה-הופעה. נשים זה רגליים לא יעזור. כולן במידת הנעליים הזו גם גבוהות ורגליים זה הקלף שלהן. יש לנו דור צעיר גבוה, אני רואה בנות מגיל 12 שמחפשות מידה 44. הן מגיעות אליי מכל הארץ״.

מה עשית כדי להשיג עבורן את המוצר?

״בחו"ל אין בעיה להשיג נעליים במידות האלו. בארץ לא מביאים מספיק. עם המעט אנגלית שלי התחלתי לעבוד עם יצרנים. היבוא מאוד יקר להביא לארץ ובגלל שזו מידה גדולה ההשקעה של היצרן היא אחרת. המוצר עצמו דורש השקעה גדולה וזה היה מאוד יקר. הבאתי את הנעליים אבל חשבתי קדימה״.

אוסי החליטה שהיא חייבת להקל על לקוחותיה גם במחיר. היא ביקשה מהלקוחות שהצטברו לשלוח אליה את הבקשות שלהן ובהתאם למה שנראה לה חופף לאופנה או לאיכות שהיא רצתה להשיג, החלה לייצר את דגמי הנעליים במפעל בעצמה. ״אני מזהה טרנדים ויודעת להתאים את הנעל האפנתית לצורך הכרוך במידות גדולות, בין אם מדובר בעקב מאסיבי יותר, כף רגל רחבה או עצם בולטת. לכל דבר יש פתרון ואני תמיד הולכת על קו חתיכי״.

היום מחזיקה אוסי חנות נעליים בביתה, מייצרת נעליים במידות 41-47 וגאה שבין לקוחותיה נערות צעירות, נשים בכל העמדות והגילאים וכל מי שרוצה פתרון לא מתפשר. ״אני חיה את החלום. מילדות רציתי לעשות את זה. אני מרגישה שזה היעוד שלי בחיים״.

אילו עצות יש לך לנשים שחושבות להפוך עצמאיות ?

״להאמין בעצמנו כי יש לנו את הכוח להזיז הרים. אני כחיילת משוחררת הצלחתי. לא תמיד צריך כסף. התחלתי ממקום נמוך. גם בעסק הזה. אמונה היא דבר ראשון, היום הרבה עסקים עובדים מהבית.  הפייסבוק הוא כלי מצוין.  לא חייבות להשקיע בעסק ועדיין להרוויח ממנו״.

 .

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת CashBack ללקוחות הבנק.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך