בנות אוהבות את צה"ל

איך הקמנו עמוד פייסבוק של בנות למען צה"ל, איך הגענו ל-5000 לייקים, ולמה האהבה שלנו כל כך חשובה להם. הצטרפו אלינו!

23/07/2014
אולגה לביא קבלו עדכונים מאולגה
  • RSS

בימים קשים אלה התחלתי לפתוח טלוויזיה כבר בבוקר. מעולם לא עשיתי את זה, איני מכורה לחדשות. אבל כעת אני קמה ומנסה למשוך כמה דקות עד הרגע הזה, בו אפתח טלוויזיה ואשמע את השמות ואראה את הפנים של החיילים- אלו שכבר לא אתנו.

עוד לפני הכניסה הקרקעית התגייסתי עם עוד מתנדבים להכין אוכל לחיילים. גייסנו חומרי גלם, הכנו כריכים ונסענו דרומה לחלק אותם. שם בגבול, כוחותינו המתינו. אך בלילה אחד הכל השתנה, השתנה לגמרי. נסענו עם המשלוח והפיצוצים רדפו אותנו.

ראיתי את החיילים שמקבלים את האוכל ואת מוצרי ההיגיינה שהבאנו, ראיתי כמה חשובה להם  התמיכה - לא האוכל, לא משנה מה נביא, אבל המבטים האלה, החיוכים...״תודה שבאתם״.

חזרתי משם וחשבתי "איך עוד אפשר לעזור?". הרי העם כולו התגייס ומפוצץ אותם באוכל. ובנוסף, ארגונים רבים נלחמים בשדה הקרב ההסברתי. ומה איתנו, עם הבנות?

שיתפתי את  חברתי הטובה ליטל שמש, וביחד החלטנו שהגיע זמנן של נשות ישראל לקחת את היזמה בידן. להראות את האהבה, להפיץ את האכפתיות, להגיע לכל חייל וחייל ולחבק אותו מרחוק, לעטוף אותם בחום ואהבה שם, בשטח, רחוק מהבית.

אז פתחנו עמוד פייסבוק תמיכה ואהבה, Girls Love IDF. הקמנו אותו ובחרנו בשפה האנגלית  שיהיה נגיש לנשים מכל העולם, ואפשרנו לכל אחת להביע את אהבתה ודאגתה לחיילנו בדרך נוחה ופשוטה: להצטלם עם הכיתוב IDF בתוך לב.

olcar237

תוך שעות ספורות החל העמוד לצבור תאוצה. כבר בלילה הראשון הצטרפו יותר מאלף נשים ותוך יומיים הגענו ל-5000 לייקים.

בין המפרסמות, העלתה תמונתה גם הסופרת הצעירה והמוכשרת מרסל מוסרי. היום פרסמה את התמונה שלה עם לב מלא באהבה הדוגמנית חן טל. קיבלנו תמונות מפריס, טורונטו, ניו יורק ומוסקבה. נשים וילדות פרסמו את תמונותיהן עם כיתובים, איחולים וברכות לחיילנו. כשהכל נטול  טיפת ריח של פוליטיקה או אג׳נדה כלשהיא מלבד המסר החיובי שאנו שולחות לחיילנו ולעולם:

אנו עומדות מאחוריכם, אנחנו אוהבות אתכם, מחכות לכם ומחזקות אתכם בכל דרך האפשרית.

נגיע במשלוחים, נגיע באסמסים, נגיע גם דרך הרשתות החברתיות בשביל שתעבירו את הימים האלה בקלות. על מנת שתדעו שכל העם מתאחד ברגעים האלה וכולנו שם אתכם.

יחד עם ליטל וכל הבנות שהצטרפו לדף, לקחנו על עצמנו אחריות להיות החזית החיובית של העורף בימים שכל התקשורת עוסקת בדיונים מיותרים, חושפת את השיחות האחרונות של החללים, אנשים ללא חמלה מפיצים שמועות ובכך רק תורמים לאויב.

ואם ברגעים האלה חייל עייף מסתכל על התמונות האלה, שומע מילותיהן של נשים שונות מכל העולם ומרגיש כמה אנו אוהבות אותו ומחייך-  אנחנו את שלנו עשינו.

עכשיו עשו את שלכם ובבקשה חזרו הביתה בשלום.

2

1

3

4

unnamed
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה