במדינת החוצפנים

"רצח האופי שנעשה לצבי פורטל על שולחן העריכה בתוכנית אמש היה מן המוצדקים ברציחות ישראל הטלוויזיוניות", נונה ד. במעקב שבועי אחר האח הגדול

14/03/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS

דלת יציאה: איראן זה כאן

בפעם הראשונה בתולדות העונה נשמעו דברי טעם מבעד לשפתיים המוגזמות, ומחצית הזוג צביבית אומרת לעצמה "איזו טעות אלוהים!" ולעברו של צבי: "חוצפן מארץ החוצפנים, רק התוכנית מעניינת אותך". כמה טוב שתחפושת הצבי הוסרה מיד אחרי חג פורים, הזאב התגלה מתחתיה, והדרך שסלל לעצמו אל הגמר בין גבעות הסיליקון של אביבית –  הגיעה לקיצה. עוד דקת מסך אחת לדוחה הזה והעגבניות שבביתי היו מתחילות לעוף על מסך הפלזמה היוקרתי, וחבל.

רצח האופי שנעשה לצבי פורטל על שולחן העריכה בתוכנית אמש היה מן המוצדקים ברציחות ישראל הטלוויזיוניות, ותענוג שכך –  צבי פורטל הוא הגרסה הדלוחה ונטולת ההומור של קותי: צ'חצ'ח עלוב ואלים שהדעות החשוכות שלו לגבי חופש הביטוי פלוס גינוני האפנדי הדוחים ביחסים זוגיים יכולים להעניק לו בקלות אזרחות של כבוד באיראן, או בכל מדינה אליה הוא שלח את סער.

שיחות סלון: מקווקאז באהבה

המדריך המלא לאבני חן: בעקבות ההעמדה האחרונה להדחה וכאוהדת של שרי שימחוב המופלאה אני מודה שהחשש שלא יסמסו לה מספיק, אלא יקליקו על הפורטל, הותיר את ציפורניי כסוסות עד זוב דם. זה הזמן להודות להפקה שסופסוף איזנה את מינוני "רמת אביבית כיתה גימל" באפליה מתקנת של דקות מסך הגונות לשרי - היהלום הבלתי מלוטש של הבית – כשהעמידה במקום את קותי הקוטר. כבר בתחילת העונה העזתי להשוות אותה לאלין לוי מהעונה השנייה:  ילדונת סגורה עם שריון של צדפה שמצטיירת כנעלולה סתומה אך מתגלה בהמשך כפנינה מלאת בגרות ואינטליגנציה רגשית גבוהה.

חדר האח הגדול: וידוי הזוי ולא לגמרי בדוי

לא אכחיש, צחקקתי לא מעט במשחק ההלוך-חזור בין האח יורם ז"ק לבין קותי, ערס המחמד שלו, על הידע הנרחב במילים לועזיות ועל כיצד קותי יגיב בתקשורת במקרה של ניצחון: "פגשתי פה אנשים מדהימים, עברתי תהליך, הייתי עובר שוב את החוויה ..." ושאר בלה-בלה-בלה, או במקרה של הדחה: "תכנית חרא, הפקה חרא, מקלל ת'יום שבאתי לפה...", אבל (ומדובר ב"אבל" ענק) הייתי ממליצה לז"ק וחבורתו לשים לב טוב לאיומים שמאחורי הדאחקות, ולעיין בערך 'סער שיינפיין' על מירמור ונקמה – במקומכם לא הייתי בונה על זה שלקותי אין תעודת משפטן.

אפרופו הפרשה שמסעירה את כולם: האם גם לכם יצא לשמוע את שיינפיין העלוב מספר לגיא פינס איך הד"ר נתן לו כדורים ושלח אותו בפקודה לשגול את איילה רשף? הלוזר הגדול בתולדות בית האח הגדול גורס שמה שקרה מתחת לסדינים עם איילה הסמרטוטה לא היה זיון סוער אלא מעשים חסרי אחריות של מוח שטוף סמים פסיכיאטריים. משום מה קשה להאמין שד"ר אילן רבינוביץ', חובב התבטאויות וולגריות לכאורה וגרופי של סלבס ככל שיהיה,  יבוז ככה לאתיקה הרפואית ויפר את חיסיונו של פציינט בסמול טוק עם אנשי ההפקה.

פינת עישון: עד שיצא עשן לבן

סחר בבני אדם? עם כל הבעייתיות באישיות של יאנה, אנחנו מפרגנים לה, ובגדול, משום שבאמת מגיע לבחורה הזאת את כל הטוב שבעולם, וזה לא בהכרח כולל נשיקה עם קותי. ואני לא לבד: גם בהפקה חפצים ביקרה ולועסים לה היטב את הדרך לגמר. נדמה שהחבורה שמושכת בחוטים דואגת לכל הקלוז-אפים המחמיאים ולצעידות מסלול על עקבים, כדי להצית קרב בין חברות האופנה שממתינות בחוץ לנסיכה הטג'יקיסטנית עם אמא מוסלמית ואבא מובטל - כפרזנטורית הבית. זה, פלוס הפרגונים מפי אסי וארז בכל הזדמנות, כמעט מבטיחים חוזה דוגמנות שממנו תיאלץ להפריש אחוזים ניכרים ל"קשת" על פי ההסכם שחתמה עמם, וכולם יעלצו כמשפחה אחת גדולה ומעושרת.

כשאת בוכה את כה יפה: הדרך בה יאנה מנהלת שיחות פיוס עם אביבית ובוחנת מחדש את עמדותיה שלה, מסיקה מסקנות ומתחרטת עד דמעות על ששפטה את אביבית לכף של חובה, מחזקת את מה שאני מזמן גורסת: תנו לנשים בלבד לעמוד בראשות מדינות האזור, ותראו כיצד הסכסוך עם העולם הערבי נפתר בין כמה שיחות על קרמים משובחים ועל רגשות לגברים נימולים, אך ערלי לב.

בקרוב: האם המצלמות הפולשניות יראו לנו סופסוף את אביבית עירומה מהריסים המלאכותיים? האם מישהו יטרח להסביר לתמיר למה לא הייתה לו אף פעם חברה? והאם סער אורב לנו בפינה עם מונולוגים טריים מהקוראן? כל זאת ועוד בפרק הבא של "מעצר בית".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך