בלוגריות אופנה חזקות

סלונה בוחרת: 8 בלוגי אופנה מעניינים ששווה לעקוב אחריהם. הנשים שיודעות להתלבש ולכתוב על זה

06/11/2011
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS
» אנסטסיה. מצילה את עולם בלוגי האופנה הא-מיני

בשנה החולפת, סצינת בלוגי האופנה הישראלית סערה מתמיד, רבות הודות לבלוגים חדשים, שהופיעו כפטריות אחרי הגשם במפת הבלוגספירה המקומית. למעשה, בנקודת הרתיחה של התופעה, היה נדמה כי אם אין ברשותך בלוג אופנה המתעד את מלבושייך בשלל פוזות צנוניות- הרי שאת פשוט לא קיימת. רק כעת, כשנדמה שהסצינה מעט נרגעה ובלוגים רבים נעלמו מלב הקונצנזוס, ניתן למפות את הבלוגים הותיקים לצדם של החדשים ולבדוק מה השתנה בשמי הבלוגספירה האופנתית. נפתח עם בלוג טרי ומסקרן:

סקס אפיל

Let them stare- השם שנבחר לבלוג כבר מעיד על העדכניות שלו. אנסטסיה, הפאשניסטה שעומדת מאחוריו, מגדירה אותו כ'בלוג אופנה פרובוקטיבי'. היא הבינה לא מכבר שמה שחסר יותר מכל בבלוגספירה המקומית, היא מנה גדושה של סקס אפיל. גם היא ראתה שהבלוגריות הישראליות אולי יכולות בפוטנציה להפוך למושא הערצתן של פשיוניסטות צעירות, אבל איך לומר זאת בעדינות, ההבעות החמצמצות מדי והרצינות התהומית שמאפיינת את חלקן לא בדיוק אטרקטיביות. לנשים וגברים כאחד.

ובאמת, מזל שאנסטסיה קיימת. על אף שהקימה את הבלוג רק לפני חודשים ספורים, היא כבר הצליחה להכניס לבלוגספירה ניחוח סקס שלא היה קיים בעולם הא-מיני הזה בעבר. אז כמובן שבדומה לבלוגים אחרים, גם הבלוג של אנסטסיה מציג מראות לבוש מוקפדים ומלוטשים, אלא שפה ושם היא פותחת כפתור וחושפת טפח, כדי להזכיר לנו שעוד לפני שהיא יישות אופנתית- היא קודם כל אישה. מעבר לכך, הרבה מהפריטים שמציגה אנסטסיה בבלוג הם פריטים שנתפרו על ידיה, ושילובם עם ההפקות המושקעות הופכים את הבלוג לאחד המסקרנים ביותר שנראו לאחרונה.

הכוח הצרכני של המלאות

שרונה יוצאת מהארון- הבלוג, ששב לפעילות סדירה החל ממרץ 2010 (לאחר שהוקם אי שם בשנת 2008- דינוזאור אמיתי במונחים של בלוגי אופנה ישראלים), הוא ללא ספק אחד הבלוגים המעניינים והצבעוניים ביותר שקיימים כעת בביצה הישראלית. הנפש הפועלת שעומדת מאחורי הבלוג, והופכת אותו לייחודי כל כך, היא שרונה ראובני, שמנה גאה במילותיה שלה, ובעיקר מישהי עם חוש אופנתי מחודד, אוצר מילים מושחז והרצון להתבטא כראות עיניה, גם במחיר של ביקורת מצד הטוקבקיסטים.

ביקור ראשון בבלוג של ראובני עשוי להרתיע בחורות שלא משתייכות לקטגוריית הפלאס סייז, במחשבה שמדובר בבלוג שמיועד לנישה הזו בלבד. אלא שכל רצונה של ראובני הוא להראות שנשים גדולות יכולות להתלבש בדיוק באותה צורה כמו רזות, ובהתאם לכך הן גם צריכות ליהנות מאותן האפשרויות העומדות בפני נשים קטנות מימדים. מכאן נובע שכל אחת, ללא קשר לצבע, צורה או גודל, יכולה להתמוגג בצורה שווה לנוכח בחירותיה האמיצות והייחודיות של ראובני.
אלא שלצד הרצון לשתף מלבושים ולסחוף מחמאות, רצון שמאפיין בוודאי את כל הבלוגריות, הבלוג של ראובני מנסה כאמור לקדם את האג'נדה שלה כאישה מלאה אשר לא מוצאת את מבוקשה ואת מקומה בעולם האופנה הישראלי, על אף מוכנותה שלה ושל רבות אחרות לשלוף את הארנק ולהוציא סכומים לא מבוטלים על פריטי לבוש, בתנאי שאלו הולמים ויפים. כתוצאה מהתסכול הזה ,יצרה ראובני קבוצת מחאה, הקוראת לצדק חברתי גם בגזרה האופנתית- נשים גדולות יוצרות כח צרכני גדול, אותה היא מקדמת בין היתר גם באמצעות פלטפורמת הבלוג.

..


שרונה ראובני בבלוג "שרונה יוצאת מהארון". צילום: דני דורפמן
..

מלוטש ומענג

The cool closet- לא לחינם בחרה ליאן לקרוא לבייבי הקטן שלה The cool closet, שכן זה ללא ספק הפרוייקט המגניב ביותר שראינו בבלוגספירה בתקופה האחרונה. מדובר באחד הבלוגים היחידים בז'אנר שמצליח להיות מושקע מבלי להסריח ממאמץ, שהתמונות בו ערוכות במידה- מבלי להיראות קיטשיות מדי, שהדגש על האסתטיקה מושם בו בדיוק במינונים הנכונים, והוא מצליח לגעת בנושאים שונים מבלי לעייף את הקורא/ת.

פעמים רבות, בלוגים מקצועים ומלוטשים מדי מאבדים מקולם האישי, או להיפך- בלוגים אישיים מדי חוטאים בחוסר מקצועיות- אך לא כך במקרה של ליאן, שמצליחה לספק לנו תוצר אסתטי שבו טביעת האצבע האישית שלה ניכרת מכל פינה. היא לעולם לא מעמיסה בתמונות או במלל, אלא תמיד מספקת תמהיל מדוייק משניהם, תמהיל שהופך את הבלוג שלה לתענוג צרוף.
..

מתוך הבלוג The cool closet
..

פרויקט שילר

Schiller’s blog- הבלוג של יעל שילר הוא קולי לא רק מעצם העובדה שהיא מתלבשת בצורה משובחת, כי אם גם בזכות הידיעה שכל מה שהיא לובשת בצורה כל כך חיננית וחסרת מאמץ הוא למעשה פרי עיצובה. אם השילוב הקטלני הזה לא גורם לכם לפלוט קריאת 'סופר קול!', אז מה כן?

הבלוג מגיש הצעות לשילוב קליל של טרנדים בלי להפוך לקורבן אופנה (ע"ע חולצת הכוכבים השקפקפה), ובנוסף גם לשתף את הקוראים בתהליך יצירת הפריט החל מהסקיצה הראשונית ועד שהוא נראה על שילר עצמה. הטעם האופנתי המגובש של שילר מבהיר מעבר לכל ספק שלא מדובר בבחורה שתעלעל בנבכי ארכיון הבלוג ותתחרט על בחירות שעשתה בעברה, מהסיבה הפשוטה שהיא לא חוטאת לעולם, אלא תמיד מפגינה טעם משובח וסגנון קלאסי על זמני.

...

יעל שילר מדגמנת בגדים בעיצובה, מתוך הבלוג שלה. צילום: אלון סגל

ליטוש חו"לי

It’s all about fashion- אילולא תת הכותרת שמסגירה את מוצאה של רנה בראון, סביר להניח שלעולם לא היינו מנחשים את מוצאה. מעבר לכך שזו מתהדרת בשם בעל ניחוח בינלאומי, הרי ששום דבר בבלוג לא מסגיר את היותה ישראלית, החל משיערה הבלונדיני החלק ועיניה התכולות, עד לסגנונה האופנתי שלא נראה באופן תדיר ברחובות ועד לצילומים האיכותיים, או אפילו הנופים האוניברסליים שיכולים בקלות להימצא גם בפרוורי ארה"ב למשל.

רנה בראון היא אכן אחת משלנו, ובכך אנחנו יכולים להתגאות- הצילומים שלה מרהיבים (ולכן אין זה מפתיע לגלות שהיא צלמת מקצועית), הסגנון שלה הוא טרנדי אך לא מוגזם או מייגע, ומורכב בעיקר מפריטים מוצלחים שהיא מלקטת מרשתות מסחריות כדוגמת זארה ומנגו, מה שמוכיח שעם מעט יצירתיות אפשר להרכיב פנינים אמיתיות מפריטים עממיים. אה, והיא מהממת, אמרנו את זה כבר? הפן היחידי שדורש כאן עבודה הוא ברמת הטקסטים, שנכתבים באנגלית ודורשים ליטוש כדי שיוכלו להשתלב בין בלוגי אופנה אחרים מחו"ל. זאת נאמר על אף שברור כי הטקסטים כאן הם לא העיקר, ולעתים התמונות כל כך סוחפות שכלל אין פנאי להתעמק בהם.

..

רנה בראון מתוך הבלוג It’s all about fashion

תספורת פיקסי ופינצ'ר

The zig zag girl- לא ברור כיצד לילו שלו, תל אביבית בכל רמ"ח איבריה, מצליחה לספק לנו בלוג שהוויה שלו מאוד מקומית מחד, אך נראה ומרגיש כמו בלוג מחו"ל מאידך. הרי לילו שלנו, בוחרת לחלוק איתנו נופים שהם תל אביביים באופן מובהק, לעשות מחוות למעצבים ישראליים החביבים האלה (כמו שני בר למשל) ולשתף אותנו בפנינים קטנות שהופכות את תל אביב למיוחדת כל כך בעיניה. אז למה בכל זאת היא נראית תוצרת חו"ל? ובכן, לילו מביאה עמה לבלוגספירה הישראלית משהו שונה שלא ראינו בעבר, משהו שאפילו קשה להניח עליו את האצבע ולהגדיר מהו בדיוק, משהו שמזכיר לנו איכויות של בלוגרים שמקורם במדינות אחרות, הרחוקות מכאן.

השילוב בין תספורת הפיקסי בסטייל שנות ה-60', לבין סגנון הוינטג' המובהק והתמימות שבה היא מטיילת ברחוב עם הפינצ'ר החמדמד שלה בעודה נראית כמו גלויה מן העבר, הופכים את הבלוג שלה לממתק אמיתי בבלוגספירה שאיבדה מתמימותה לטובת השקות, מתנות ויחסי ציבור.
..

לילו, מתוך בלוג האופנה Thezigzaggirl. צילום: ג'סי שלו
..

מאתגרת את גלגלי המוח

Lili loft- הבלוג של אביטל ולץ הוא ללא ספק הבלוג האינטליגנטי ביותר שנתקלנו בו לאחרונה, והוא גם המגוון ביותר- שכן חוץ מאהבתה לאופנה, הבלוג גם מבטא את התעניינותה של אביטל בווינטג' וצילום. הבלוג הזה נוצר לטובת הקוראים שלא די בפוסט מלבושים פה ושם כדי לאתגר להם את גלגלי המוח, אלא הם מחפשים ערך מוסף שיצדיק את ההירשמות כמנוי לבלוג. זה בדיוק מה שמספקת לנו אביטל, שכל פוסט שלה לא דומה לקודם ועוסק בנושאים מגוונים כאשר המכנה המשותף בין כולם הוא כתיבתה הרהוטה, העניין הרב שנוטף מהם והרמה המעולה של התמונות, שמצליחות להיראות מקצועיות מבלי להיות יומרניות מדי.

נחמד לעתים לקבל הצצה לטעמה של בעלת הבלוג, שמתבטא לא רק בבחירותיה האופנתיות אלא גם במקורות ההשראה שלה ובמה שמוביל לאותן בחירות בסופו של דבר. הבלוג של אביטל, אם כן, הוא לוח השראה אחד גדול, מהסוג שמעורר חשק לעדכונים תכופים כדי ליהנות מעוד כמה דקות של נחת בסיומו של יום עבודה נטול מוטיביציה.
..

אביטל בצילום מאחד הפוסטים האחרונים

אשת אשכולות

מודה לנד- פעם היה מקובל לחשוב שבלוגי אופנה הם למעשה גחמות של טינאייג'ריות או סטודנטיות שאין להן איך למלא את זמנן הפנוי. כיום זה כבר לא סוד שנשות קריירה ונשות משפחה, מצליחות, במקביל לעיסוקיהן היומיומיים, גם לנהל בלוג אופנה מצליח. כזו למשל היא אינה, בלוגרית, סטייליסטית, אישה נשואה ומי שעתידה למלא בקרוב את אחד התפקידים החשובים בחייה- אם אופנתית. אינה היא מושא לקנאה ואין על כך עוררין, שהרי מעבר לכך שהיא בורכה בנתונים פיזיים נאים ובסטייל מרשים, היא אוחזת ללא ספק באחד ההריונות הפוטוגניים ביותר שנראו לאחרונה ברשת. למעשה, אילולא היא הייתה מפרסמת ברבים את דבר הריונה, סביר להניח שלעולם לא היינו מנחשים שהיא מגדלת בבטנה חיים חדשים.
..

..

אינה גוטמן מתך הבלוג Modaland. צילום: סורין גרופר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה