בלוגי אופנה: לא לרזות בלבד

הן אוהבות לאכול, להתלבש ולכתוב על זה: לובה שמוקלר אספה את חמשת בלוגי האופנה הכי שווים לנשים עם קימורים

22/05/2012
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS

הדיון המתלקח אודות סוגיית המשקל לצד חוק הפוטושופ וה-BMI המתוקן של הדוגמניות, שולח אותנו לבדוק מה מתחולל בבלוגספירה והאם גם שם כבר נוצרו מחנות על בסיס משקל. מסתבר כי על אף שמרבית בלוגריות האופנה נושקות למידת פטיט, קיים גם ייצוג מתפתח של בלוגריות שאינן לובשות מידה 34, או "נשים אמיתיות" כפי שהתקשורת קוראת בהתרסה לכל מי שאינה פטיט. הנה דוגמית לשלש ישראליות ושתי טעימות מחו"ל:

ריי שגב, Ray Plus

ריי שגב, למי שעדיין לא מכיר, היא דוגמנית מידות גדולות ובעלת סוכנות לדוגמניות כמותה, כך שהאג'נדה אינה ממנה והלאה. ואכן, כשדנה פרימן עלתה לכותרות הודות לוידויי אהבתה לרזון, הייתה זו שגב שמיהרה להגיב כנגד דעותיה וייצגה את הנשים העגלגלות באשר הן. הבלוג של ריי מתכתב עם אותה אג'נדה הקוראת להשתחרר מעול המשקל, באמצעות פוסטים משובחים אודות אהבה עצמית (ללא תלות במידת המכנסיים) ואייקוניות שאינן במשקל נוצה. חוץ מאג'נדה, אפשר למצוא כאן פרנזטורית יפת מראה (ריי עצמה שגם צולמה לאחרונה בסלונה), בעלת טעם משובח ואהבה לאופנה, כך שלא מדובר בבלוג למניפות דגל המשקל בלבד, אלא לחובבות אופנה באשר הן.

ריי מתוך קטלוג קסטרו 2011. צילום: דודי חסון

Bright lights

הבלוג של שרון בן שבת (Novella) עלה לכותרות כשזו התרעמה על ההיצע הדל של הרשתות המסחריות לנשים במידה שלה. כשמתבוננים בתמונה של הבלוגרית מבינים על מה המהומה - לא מדובר בבלוגרית גדולה או עגלגלה במיוחד, אלא בבחורה בעלת מידות ממוצעות, עגולה אך בהחלט לא מישהי שניתן להגדיר כמלאה.  התסכול הרב של הבלוגרית, שהטיבה לבטא זאת בצורה כנה ומילולית, לעומת משקלה הממוצע, הולידו את ההבנה שהרשתות המסחריות אינן מקלות על כל מי שלא מצליחה להשתחל למידה 36 ומטה. אז חוץ מאותו פוסט נשכני, תוכלו למצוא בבלוג בעיקר הגיגים על אופנה, כאלה שלא קשורים בהכרח לאג'נדת המשקל ובחורה יפה אחת, שלא מבינה איך זה שאי אפשר לקנות בגדים במידה שפויה בארץ.

בנוסף, שרון משתפת בהפקות אופנה שהיא מצלמת, כמו "קימורי קיץ", שעלתה גם בנענע 10 ומתוכה התמונה הבאה:

להוציא את השלדים מהארון

מיכל שטרן, בעלת הבלוג, תוהה באחד מהעמודים האם בחורות מלאות בנות 20 נידונו לקנות בגדים משמימים שאוהבות רק "מורות להיסטוריה" כהגדרתה? שטרן מעדיפה לחפש אלטרנטיבות שפויות יותר למצוקת מידות הבגדים בארץ. הבלוג מתרכז באופנה במובן הרחב של המילה - הפקות אופנה, קולקציות חדשות, סלבס וטרנדים. תוכלו למצוא רעיונות והשראה לבגדים שניתן לרכוש במבחר מידות, כמו לדוגמא בגדי וינטג' בשוק העתיקות או בגדים שמוזמנים אונליין, מאתרים כמו אסוס לדוגמא.

Le blog de big beauty

הישר מהביצה הארץ ישראלית אנחנו מדגלות לבריכה של הגדולים (ללא קונטציות של משקל), אל עבר הבלוג של ביג ביוטי, הלא היא סטאפני הצרפתית. סטפאני יודעת להפיק לימונדה מלימונים ולראייה- על אף שמדובר בבחורה לא זעירה כלל, סטאפני הצליחה למנף את הבלוג שלה ולהפוך אותו לאחד מבלוגי האופנה המצליחים, בקרב רזות ומלאות כאחד וכן הפכה לפרזנטורית של אופנה מלאה. על אף שבבלוג לא מופיעה ולו מילה אחת באנגלית פרט לאזכור הרשתות שבהן סטאפני רוכשת, אין ספק שכדי לספוג ממנה השראה, אין צורך להבין אף מילה אלא די להביט בתמונות המהפנטות שמשכיחות מאיתנו, ולו למספר רגעים, שאנחנו חיות בעולם שבו המשקל הוא סוגיה חשובה מאין כמותה.

סטפאני היא בחורה מלאה אך לא זה מה שמגדיר אותה, היא קודם כל חובבת אופנה אמיתית, רודפת טרנדים וסטיילינג, כזו שיודעת להפיק את המיטב ממבנה גופה עד שלעתים אפשר לשכוח בכלל את העובדה שמדובר בבלוג אופנת פלאס סייז. כן ירבו.

Cupcake’s clothes

הסטריאוטיפ קובע שבחורות מלאות נוהגות ללבוש כל מה ששחור ומתרחב. פתאום באה ג'ורג'ינה הבריטית, שמנה מוצהרת, ולובשת את ההיפך המוחלט מכל הסטריאוטיפים שהכרנו- צבעוני, קצר ובעיקר עליז.

ג'ורג'ינה, המכריזה את עצמה כחובבת סגנון "סוויט לוליטה", אוהבת כל מה שאסתטי, פסטלי ורומנטי, כך שאפשר למצוא אצלה בבלוג הרבה הדפסים של חדי קרן וכלבלבים (וגם כאלה אמיתיים), הרבה בגדי מתואמים בסגנון מאצ'י מאצ'י ובעיקר הרגשה טובה העולה מהתבוננות במי שלובשת מה שהיא רוצה ומוכיחה שיש מקום לאמירה אישית ומקורית בכל משקל. כדי להיות סוויט לוליטה לא מוכרחים להתהדר במידה 34, כפי שמוכיחה לנו ג'ורג'ינה במאמץ רב.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה