בית מבריק בלי לשבור את הגב

9 טיפים מבריקים לנקיון יסודי של הבית, שיהפכו את הנקיון הגדול של תקופת הסתיו למשימה קלה ומוצלחת

24/09/2015
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
 • RSS

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015

בנקיונות השבועיים אנחנו מרשים לעצמנו לעיצים לחפף. להתעלם מפינות אבק נסתרות, להדחיק כתמים סוררים, חלודה או אבנית. אבל פעמיים בשנה, לקראת האביב ועם בוא הסתיו, אנחנו חייבים לבית איזה "רמונט" יסודי, שירענן ויחדש את הבית.

 יש כאלו שאוהבים "להסתער" על הבית בקריאות מלחמה ואנרגיות נקיון, ואותם אנחנו מעריצים. אבל גם לשאר בני התמותה, שרואים בניקיון מטלה מייגעת ומייאשת, אנחנו מגישים זרקור של תקווה: תשעה טיפים שיקלו עליכם את מלאכת הניקיון הביתית, ויהפכו את הנקיון היסודי של תקופת הסתיו למשימה שיש בה גם קורטוב של כיף:

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015 

 1. כדי להבריק גם את החרסינות העקשניות ביותר, את הכיור המוכתם או את האמבטיה, ולהוסיף ברק לסירים – השתמשו באבקת כביסה. כל מה שצריך לעשות הוא לפזר אבקת כביסה על משטח החרסינה, לשפשף קלות ולשטוף, והכיור או האמבטיה יבריקו בניחוח נפלא. גם את הסיר השרוף אפשר להבריק אם "מבשלים" בתוכו אבקת כביסה ומים כרבע שעה. הסיר יתנקה ויבריק וכל ה"שרוף" ייעלם

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015

 1. אחרי שצחצחתם את החרסינות והאמייל, כדאי לטפל גם בראש המקלחת. כדי  לחדש את ראש המקלחת, ולגרום גם לו לזהור, קבלו הברקה גאונית, שתמיד עובדת:

 

.

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015

.

 1. ועוד טיפ מקורי לניקוי חדר האמבטיה: מכירים את כל כתמי המים והסבון שמתאספים לכם על זכוכית המקלחון? ריסוס בספריי שמן פשוט לבישול יטפל בהם. המתינו כמה דקות, שטפו את שאריות השמן במים וסבון והזכוכית תהיה נקיה ומבריקה.
  .
 1. המזרן שלנו זוכה בדרך כלל להתעלמות בזירת הנקיון. אז מלבד שאיבת האבק המסורתית, הנה טיפ מפתיע לנקיון וחיטוי המזרנים: קחו מעט וודקה, הכניסו אותה לבקבוק ספריי ורססו את המזרן שלכם בעדינו ובאופן שווה. הניחו למזרן להתייבש לאיטו – הוודקה כבר תדאג לרסס את הבקטריות ששואב האבק לא יכול לטפל בהן.
  .
 1. ואם בשאיבת אבק עסקינן, קבלו טיפ מעולה להגעה לכל המקומות הקטנים, הנסתרים והמעצבנים, שאנחנו נמנעים מלהגיע אליהם בדרך כלל:

 .

 1. גם למקרר שלנו כדאי לתת סיבוב נקיון יסודי מדי פעם. אחרי שרוקנתם את כל התכולה, ניתקתם אותו מהחשמל והפשרתם אותו, כל מה שצריך לעשות הוא למרוח משחת שיניים על סמרטוט רטוב ולשפשף קלות את הדפנות הפנימיות של המקרר, והוא יבריק בניחוח מרענן.

.

 1. נקיון יסודי אומר שצריך לנקות גם מאחורי הספות, המזנון והספריה, כן, כן. קבלו שני פטנטים שגם הגב שלכם וגם הרצפה שלכם יודו לכם עליהם: החליקו שמיכה או מגבת ואפילו פרוסות של תפוחי אדמה (!) מתחת לרגלי הרהיטים – זה גם יעזור לרהיט לזוז ממקום למקום בקלות, וגם ימנע שריטות ופגיעות על הרצפה
  .

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015

 1. גם הצעצועים של הקטנטנים זקוקים לנקיון יסודי מדי פעם. את בובות הפרווה אפשר לכבס בתוכנית העדינה של מכונת הכביסה, אבל כדי שצעצועי הפלסטיק לא יהרסו את מכונת הכביסה, פשוט הניחו אותם בתוך ציפית של כרית וקשרו היטב. טיפ נוסף שעובד נפלא: פשוט הניחו אותם במדיח הכלים, והם יצאו נקיים ומוכנים למפגש מחודש עם הידיים והפיות של הקטנטנים.
  .

ניקול כתבת ניקיון סתיו ספטמבר 2015

 1. ובמקום להוציא כסף על מבשמים מלאכותיים, נרות ריחניים ועוד ממסכי ריח מלאים בכימיקלים, קבלו דרך טבעית ופשוטה לשמור על ריח נעים בבית: קחו צלוחית, הניחו בה חומץ, סודה לשתיה או קפה שחור טחון (למי שאין בעיה עם ריח דומיננטי של קפה) והניחו בחלל הרלוונטי. שלושת החומרים האלו סופגים ריחות לא נעימים ומונעים מהם מלהתפזר בחלל. מעולה להנחה ליד הכיריים בעת הבישול.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה