ביקורת הסדרה ''בקרוב אצלך''

באופן קליל ולא יומרני ומתוך ראיית עולם פמניסטית מנסות היוצרות לספר משהו על נשים, על גברים, על זוגיות ועל חברויות בכלל. הליהוק עצמו מעניין ואף האופן המהיר בו עוברת לנו בדיוק מיירבי ובמעט זמן הסיטואציה

07/11/2016
מרלין וניג קבלו עדכונים ממרלין
  • RSS

"בקרוב אצלך" היא סדרת רשת המורכבת מפרקים קצרים בני כ-10 דקות. בימים אלו העונה השנייה שלה עולה בפייסבוק וביוטיוב. לפורמט הסדרה יש אמירה מעניינת הן בתוכן והן בז׳אנר כשהשאלה המתבקשת היא עד כמה באמת אפשר לקפל קונפליקט לתוך דקות טלוויזיוניות ספורות ולספר בתוך רסיס אחד את התמונה כולה. אבל אם אתם מפקפקים עד כמה זה אפשרי, הפרקים הצפויים לעלות לשידור מוכיחים שזה אפשרי ובהצלחה גדולה.

חמשת הפרקים בעונה הראשונה יספרו לכם בכחמישים דקות סך הכל. על חמש דמויות-נשים צעירות בנות שלושים פלוס (נעמה אמית, נעמה פרייס, מאיה קניג, תמר סגל, אלמה דישי) שמתמודדות באופן שונה עם חיי הזוגיות שלהן. כבר בתחילת הפרק הראשון, אנחנו פוגשים את כולן יחד, באופן סימבולי למדי, בחתונה.
התרחיש מוביל אותן לווידויים קטנים. וכך הראשונה שנפגוש בפרק היא סיון, גרושה ששבעה מערכות יחסים ואינה מרוצה גם ממערכת היחסים הנוכחית שלה. שבעת רצון זאת לא המלה כי כשסיון חושבת על זה לעומק היא מבינה שהיא בעצם בכלל שונאת את בן הזוג הנוכחי שלה. וכדי להבין על מה סיון מדברת אנחנו עוברים בשוט הבא לסלון המשותף שלהם.

בנות יס

הדינמיקה שם אכן לא עובדת. אבל מה זה אומר על הבטחון הנשי של סיון? בפרק השני אנחנו עוברים למלכי. מלכי מתקשה למצוא עבודה מה שמעיב על התקשורת עם בן הזוג שלה שמנסה לשלוט בה למורת רוחה. בפרק השלישי אנחנו מתוודעים לבאלי, נשואה והם לילדה שנמצאת על סף גירושים.

בפרק הרביעי דני שזהותה המינית לא מגובשת מתלבטת בין גברים לנשים ובפרק האחרון שירה, שמתלבטת על מקומה בעולם ומרבה, במהלך החיפוש הלא שקט שלה, לשקר כאשר הדילמה המרכזית שלה היא השאלה עד כמה היא רוצה להביא עם שותפה לחיים, ילדים לעולם.

חמש נשים אלו משקפות חמש מערכות יחסים אפשריות בין בני זוג ודילמות שנשים רבות מתחבטות בהן.

באופן קליל ולא יומרני ומתוך ראיית עולם פמניסטית מנסות היוצרות לספר משהו על נשים, על גברים, על זוגיות ועל חברויות בכלל. הליהוק עצמו מעניין ואף האופן המהיר בו עוברת לנו בדיוק מיירבי ובמעט זמן הסיטואציה. עם זאת קיים פער בין איכויות הפרקים. פרק מסויים יכול להיות במרקם מדוייק להפליא (יחסית לשמונה דקות) ופרק אחר להיראות כמו סרטון גמר של סטודנטים. גם איכויות המשחק שונות משחקנית לשחקנית על אף שכולן מעניינות. אבל בסך הכל הצפייה בפרקים כולם מומלצת ומבטיחה חוויה קלילה ומעוררת מחשבה.

לינק לצפייה, של כל הפרקים, ניתן לראות פה

פרק 1 תוכלו לראות פה:

צילום: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה