בין אמנות לסליז

לאספניות בלבד: תמורת 10 אלפים שקלים יוכלו תצלומי השלטים האלה להתנוסס בכניסה לביתכם

31/03/2010
דנה גילרמן קבלו עדכונים מדנה
  • RSS
» 10 א' ש', והיופי הזה יכול להיות שלכם. תצלום של נורית ירדן

שלטי הפרסום של מלון לוטוס ממלאים את תל אביב. לבבות אדומים ילדותיים על גבי מצע ורוד, מעליהם הכיתוב הירוק "מלון לוטוס", ומתחתיו "השכרת חדרים". שילוב הצבעים מזעזע ומפתה בו זמנית – קשה להתיק ממנו את המבט. שלטים אלו הם מעין אישור פומבי לבגידה והצהרה על בגידות קיימות, והם צצו לפני כשנה, במקביל לזוגיות החדשה שלי, שבתחילה נראתה כמו סטוץ, ונדמה שלא היה מקום הולם יותר לממש אותה.

על אף שלא בגדנו באף אחת, ולא היתה סיבה מספיק טובה להתגנב, הצעתי לה לקחת אותי למלון לוטוס. רציתי לחוות את תחושת הלכלוך המרגש שמתלווה למקומות שכאלו, שבהם גונבים רגע של תאווה נטולת אינטימיות, מקומות שנועדו לשבור שגרה מבלי לפרק את המסגרת התקנית. אלו הן קלישאות שחילחלו אליי במשך שנים מסרטים הוליוודיים בינוניים. לרגע רציתי לחוש שחקנית סוג ז’ שמתגנבת עם המאהבת שלה למוטל על אם הדרך.

לפני כחודש הוזמנו לאירוע ברח’ הירקון, בדרום העיר, והחנינו את המכונית בחניון הסמוך. לפתע ראיתי את צבעי הוורוד והירוק המוכרים, וחץ קטן שמורה על הכיוון. "הנה מלון לוטוס", אמרתי לה בהתרגשות. לא היה מקום מתאים יותר למלון שכזה מסופו של חניון, מוסתר על ידי שורה של מכוניות וכמה ענפי עצים. בדיוק ההבטחה שטמונה בצמד המלים "כניסה דיסקרטית". "בואי נברר כמה זה עולה", תפסה זוגתי יוזמה. שני גברים עייפים ישבו בקבלה מקושטת בבמבוק מלאכותי. "עד שלוש שעות בחדר עם ג’קוזי 250 שקל, ובחדר בלי ג’קוזי 150 שקל. כל אדם נוסף בחדר 150 שקל", סיכם אחד מהם. "בייבי רוצה?", שאלה זוגתי. באותו רגע הבנתי שגם אם ארצה, לעולם לא אוכל להיות מהאסכולה של מבקרי מלון לוטוס. המפגש עם המציאות פוגג את הפנטזיה בין רגע.

עכשיו מדובר באמנות

הפעם השלישית בה נפגשתי עם השלט המתעתע היתה בתערוכת הצילום האינטימית, המרגשת, של נורית ירדן, שהוצגה עד לאחרונה בגלריה שלוש בתל אביב. ירדן הציגה בתערוכה ארבע סדרות של תצלומים שנגעו בגבול שבין פנים וחוץ, בין עולם של ילדים לעולם של מבוגרים ובין פנטזיה למציאות.

שלטי המלונות סרי הטעם, המוארים באור ניאון קורץ, עסקו במכירת הפנטזיה של גן עדן הממוקם בחצר האחורית של חניון. הוצאתם מההקשר היומיומי והצבתם כסדרה בחלל תצוגה יצרה מצב מורכב: הפיכתם לדימוי אסתטי הגבירה את מימד האשליה והזוהר, נסכה בהם הילה אך בו בזמן גם חשפה את המניפולציה הזולה, רוקנה אותם מתוכן, חשפה את העובדה שאחרי שעה וחצי של סקס גנוב, עם או בלי ג’קוזי, נחזור אותם אנשים לאותה המציאות.

אמנית: נורית ירדן. את התצלומים ניתן לראות ולרכוש בגלריה שלוש (חיסין 5).

גודל: 67X100

מחיר לתצלום: 10 אלף שקל + מע"מ.

מתוך הבלוג לאספניות בלבד.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה