בחני את עצמך: אילו טעויות טיפוח את עושה?

הולכת לישון עם איפור? לא מקפידה על גוון המייקאפ? מניחה קונסילר רק מתחת לעיניים? אלו רק חלק מטעויות הטיפוח הנפוצות שנשים עושות

15/02/2017
אופנה ויופי קבלו עדכונים מאופנה ויופי
  • בדואר
  • RSS

shutterstock_574499050

רושם ראשוני הוא דבר חשוב והוא מושפע, לא מעט, מהמראה שלנו. אבל גם כשנדמה לנו שאנחנו יודעות מה נכון, חלקנו עדיין עושות טעויות בשגרת הטיפוח שלנו או שוכחות להקפיד על הפרטים הקטנים שמבחינתו הם כמעט בלתי נראים, אבל הם עלולים להיות הראשונים שיקפצו לעין של העומד מולנו.

בחני את עצמך, האם את עושה אחת מהטעויות הללו?

1. בוחרת מייקאפ בגוון לא מתאים

shutterstock_567708469

בחירת גוון המייקאפ הנכון הוא הבסיס לכל מראה הפנים שלך. הוא לא יכול להיות ליד או קרוב, רק מדוייק. על פי שלי גפני, המאפרת הראשית של סופר-פארם, הבדיקה של התאמת הגוון צריכה להיעשות באזור המחשוף. אם המייקאפ מתמזג בקלות עם גוון העור בבית החזה, זה הגוון הנכון בשבילך. כמו כן, חשוב להתאים את גוון המייקאפ לעונה. בקיץ המייקאפ יהיה מעט יותר כהה מבחורף. אל תשכחי להחליף.

קראי על כל מה שכדאי לדעת בנוגע לבחירת מייקאפ והשימוש בו >> כאן

2. מניחה את הקונסילר בצורה לא נכונה

shutterstock_549197950

נשים רבות משתמשות בקונסילר להסוואת העיגולים השחורים מתחת לעיניים, אבל מניחות אותו רק על החלק הכהה. טעות! את הקונסילר מורחים במשולש גדול מתחת לעין ומטשטשים היטב. כך הוא מתמזג במראה הכללי ויוצר אפקט הבהרה טבעי. כדאי להניח מעט קונסילר גם בצידי האף בחלק התחתון הנוטה לאדמומיות, ועל כתמי פיגמנטציה ולטשטש היטב.

3. לא מטשטשת את האיפור

shutterstock_573161224

הבסיס לכל מראה איפור מוצלח הוא טשטוש החיבורים. למעט איילנר משורטט וליפסטיק שצריך להיות מדוייק ולא לצאת מגבול השפה, הגבולות של הצלליות, הסומק, הקונסילר, הברונזר, ההילייטר והקונטור צריכים להיות מטושטשים היטב ולהיטמע במראה הכללי כך שלא יראו היכן הם מתחילים והיכן מסתיימים.

4. לא מסדרת ומדגישה את הגבות

shutterstock_537747922

כבר ציינו את זה עשרות פעמים ונמשיך ונדגיש – גבות מהוות את מסגרת העיניים ויש להן חלק מהותי בלוק הכולל. גבות מסודרות הן חלק בלתי נפרד ממראה פנים מטופח ומאוד מומלץ להפקיד אותן בידי מסדרת גבות מקצועית ולהקפיד להגיע אליה בזמנים קבועים. כשהגבות מסודרות קל להדגיש אותן בכל פעם שאת מתאפרת, באמצעות עפרון ייעודי או צללית ומברשת מתאימה. אל תוותרי על שלב הדגשת הגבות, זכרי שרוב מי שפוגש אותך מסתכל לך דבר ראשון בעיניים והגבות הן חלק בלתי נפרד מהן.

קראי על כל מה שכדאי לדעת בנוגע לעיצוב והדגשת גבות >> כאן

5. הולכת לישון עם איפור

shutterstock_575236837

הלילה הוא הזמן בו העור פנוי לשיקום והזנה ולכן חשוב במיוחד לנקות אותו היטב. אף קרם לחות, סרום, מסיכת פנים או כל מוצר טיפוח אחר, לא יצליח לעשות את עבודתו נאמנה אם לא יונח על עור פנים נקי למשעי והאיפור, יפה ואיכותי ככל שיהיה, בסופו של יום נכנס לנקבוביות ולא מאפשר לעור לנשום ולקלוט חומרים מזינים שנועדו לשקם אותו.

יש להקפיד להסיר את האיפור באמצעות מסיר ייעודי המתאים לסוג העור שלך (ולא באמצעות סבון גנרי שייבש אותו), לנקות היטב את הצלליות והמסקרה באמצעות מסיר איפור עיניים, להשלים במי פנים על מנת להיות בטוחות שהוא נקי למשעי ורק אז למרוח קרם לילה וקרם עיניים.

אל תשכחי להסיר היטב גם את שאריות השפתון וללחח את השפתיים במהלך הלילה על מנת שיהיו מוכנות לקבל את הליפסטיק בבוקר ללא יובש וקילופים.

בימים שאת ממש מותשת ולא מצליחה להביא את עצמך לבצע את כל התהליך השתמשי לפחות במגבון הסרת איפור שמומלץ שיהיה לך קבוע לצד המיטה. דקה של עבודה שתמנע נזק מיותר לעור.

קראי את המדריך לניקוי הפנים >> כאן 

6. מחליקה את השיער ולא מטפחת אותו בהתאם

shutterstock_317047241

רוב הנשים מעדיפות שיער חלק ואם הן לא קיבלו אותו מהטבע, הן נעזרות בפן או מחליק על מנת ליצור אותו. מחקרים מראים ששיער חלק יוצר תחושה מסודרת ורצינית יותר מאשר תלתלים (זה מסביר למה נדיר לראות פוליטיקאיות או מגישות בטלויזיה בשיער מתולתל). הבעיה מתחילה כאשר כתוצאה מההחלקות התכופות השיער מאבד מרעננותו ונראה עייף וחסר ברק. אם החלקת את השיער אבל הוא נראה רע, לא השגת את המטרה.

לכן, הקפידי להשתמש רק במוצרים ייעודיים לשיער שעבר החלקה, מרחי סרום על הקצוות (אותם יש להקפיד לגזור אחת לחודשיים) והשתמשי באופן קבוע, לפחות אחת לשבוע במסכה משקמת. ועשי לעצמך טובה, אחת לתקופה תני לו לנוח ולהתייבש באופן טבעי. הוא יודה לך ותוכלי לראות את ההבדל במיידי.

7. משאירה את הלק יותר מדי זמן

shutterstock_221340997

כפות הידיים הן כרטיס הביקור שלך ולכן חשוב לשמור עליהן יפות ומטופחות. הציפורניים הן חלק בלתי נפרד מכפות הידיים וצריך להקפיד שיהיו מסודרות ונקיות ורצוי גם משוחות בלק, שקוף, בהיר או צבעוני בהתאם לאופייך ועיסוקך.

עם זאת, לק מתקלף גרוע יותר מלא לשים לק בכלל. אל תחכי לקילוף הראשון על מנת להסיר את הלק. אם את משתמשת בלק רגיל שאינו ג'ל, מומלץ להחליף אותו אחת לשלושה-ארבעה ימים (אלא אם כן התקלף עוד קודם). בנוסף, הקפידי למרוח מתחת ללק בסיס שיגן על הציפורניים, יחזר אותן וימנע הצהבה שעלולה להיגרם משימוש תכוף בלקים צבעוניים.

קראי על צבעי הלק של חורף 2017 >> כאן

***

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה