בחירתה של סופי

הארגנטינאים יאלצו להתמודד עם הצ'יקיטיטה מישראל ונונה ד. ממשיכה לנסות להבין את סוד קסמה של אביבית, שמתייחסת לעצמה כמו חפץ. האח הגדול, מעקב שבועי

29/02/2012
נונה ד. קבלו עדכונים מנונה
  • RSS

דלת יציאה

אמא, אוי אמא חבקיני חזק: כמו לירון, (ולמרות שמדובר בסוף של תסריט ידוע מראש), גם אנחנו עלצנו בעזוז ויצאנו בפיזוז כשזו יצאה לנו מהמסך לעד, לא לפני שדגמנה לנו חיבוק אם-בת עתיר דמעות שהותיר את המודליסטית לשעבר עם איפור מרוח באופן אומנותי. הפסיכוטית לכאורה, חסרת המיומנויות החברתיות, ניהלה שיחות משעממות על התחלואים שלה והפגינה שתלטנות וחוסר הקשבה שהתישו כל חלקת סבלנות שלי (רחמים על הילדה שלה). וווויפפפפפפ.... כמה בזבוז של כזה יופי חיצוני על דלות וכיעור פנימי – במקרים של דיסוננס כזה מתערערת בי האמונה שקיים בורא עולם.

שיחות סלון: הצבוע של השבוע

לזכותה של לירון ייאמר שלמרות הידיעה שבכדי לא להפוך לאפיזודה קצרת טווח חובה על הדיירים החדשים לתקוע את לשונותיהם עמוק בעכוזם של הוותיקים, היא נשארה ביץ' כהרגלה בקודש ולא נכנעה לקוד.

מי שכן עובד בלהישאר עד הגמר (למרות סטטיסטיקת מאת האחוזים הנשענת על עובדות מהעונות הקודמות שזה לא יקרה), זהו כמובן הזאב שמחופש לצבי, שאולי עושה פוזה של אחד שלא יסבול את הסצנות של אביבית, אבל עוגב עליה שוב בשנייה שהוא מגלה שהוא מועמד להדחה – כי גם צ'חצ'ח עם משחקי כבוד יודע שלרכוב כל הדרך אל הגמר על עמק הסיליקון של אביבית העמים זה הצ'אנס היחידי שלו.

חדר שירותים: משהו מסריח פה

נכון, קיבלנו רגע סוחט דמעות של יאנה על אחים שהולכים לביה"ס בלי אוכל ועל אמא שלא מכירה את אילת או אפילו אשדוד אלא רק את דלי הספונג'ה עמו היא מפרנסת את ביתה. אבל כנראה שמדובר בזוטות - אחרת איך אפשר להסביר למה שתי דקות של מונולוג קורע לב שכזה מושתלות לתוך שעה וחצי של עולם שכולו אביבית?

את זו קיבלנו אמש בשלל מחוות דרמטיות זולות: מחליפה נוזלי פה עם הזאב בעפעופים צדדיים למצלמה – כי מה יותר חשוב מזווית הצילום? מייללת בזיופים את "שמע ישראל אלוהיי, עכשיו אני לבד" – כי איך יכול להיות שהזאב לא שמר לה סלט? מאפרת ונדבקת לויקטוריה הארגנטינאית – כי מי אמר שהפרס של המיליון או תכשיטים עדיפים עליה יותר? נוזפת ברכושניות בערן הזגזגן על שהיה מאושר בזרועותיה של לירון – כי כשאת מתייחסת לעצמך כחפץ, למה שלא תחשבי שהאנשים סביבך הם רכוש? מפגינה אאוטפיט חושפני לקראת תצוגת האופנה שאלתרה הילדונת מארגנטינה, אבל נעלבת אנושות מההומור הטסטוסטרוני של הבחור החדש שלה. ואז מה אם מדובר במיצג של שדיים עתירי סיליקון + שפתיים מנופחות שמשתרבבות בתנוחת פיתוי + רפרוף בלתי פוסק בריסי מטאטא + שטחיוּת שמודדת הכל בחומר -  כי מה הקשר בין כל אלה לבין זה שגברים מתייחסים אלייך כאל אובייקט מיני?

נשגב מהבינה כיצד 18 פרקי התוכנית עוסקים באישה העלובה שמודדת עצמה לפי מדד האובססיה הזכרית סביבה, אישה שחושבת שהגבר שלה לא אמור להרים צלחת בבית כי היא תשמש לשיך הסעודי התורני שלה כפאטמה 24/7 תמורת שמונה 'טורטית', שלוש עשרה 'טעמי' וחמישה יהלומים ליום. לבי על הגבר שיתחתן עמה – עשיר ככל שיהיה נראה שביחד עם החתימה על הכתובה ייאלץ האומלל לחתום גם על טפסים לפשיטת רגל.

פלאי קלעים מערוץ עשרים

ברור כשמש שזה כבר לא יקרה, אבל חייבים לקרוא לילד בשמו: תמורת טלנובלה זולה ומשעממת, ההפקה מפספסת רגעי עומק נדירים שרק צופי ערוץ עשרים זוכים להם, ובגדול: שיחות נפלאות בין סער ליעל שנפלו בחדר העריכה, רומן אפלטוני (למעט שלושה מסאז'ים ועשרות מבטים מאוהבים) בין ערן מימין לסער משמאל; התפרצויות זעם אלימות מילולית של קותי על יאנה שכוללים איומים וכינויים כמו "שרמוטה" ושכל בר דעת היה כבר מרחיק מזמן מהתוכנית במקום להסתיר את האמת כי משום מה ההפקה חפצה ביקרו של ערס מחמד זה; רגעים בהם תמיר מתפקד לא רק כשוטה הכפר אלא גם כליצן עצוב עם סיפור מכמיר של ילד כאפות.

ומעל כל אלה – וידויים קורעי לב של שרי פנונה על ילדה עם פזילה וללא הגנה, ילדה מוחרמת שבמשך כל ילדותה התעללו בה ילדים במכות ובקריאות גנאי בסגנון "הפוזלת המסריחה", ילדה לאמא אלכוהוליסטית שחיה עם גבר אלים, ילדה שעזבה את הבית בגיל חמש עשרה וגידלה את עצמה לבד, ילדה שרשמה עצמה ללימודי אקרובאטיקה וקרקס יוקרתיים ללא שום עזרה כלכלית, ילדה מופלאה שכל האמור לעיל ועוד הרבה חרא וניצול שעברה לא גרמו לה להתייאש מהמין האנושי ולהמשיך ולהאמין בטוב של בני אדם.

בחירתה של סופי: אפילו שאני שמחה בשביל סופי, לא מתכוונת לבזבז אף מילה על משימת ארגנטינה שמעניינת כמו בדיוק כמו "מחץ הדלתא 2" -  גם הסרט הראשון בכיכובו של ג'קי דביל המחמד היה משעמם טילים.

בקרוב: האם הארגנטינאים יתאכזבו לקבל את הצ'יקיטיקה הדשנה מישראל? האם השטיח בבית האח אינו מסוכן לצופינו האפילפטיים? האם ההפקה תספק לצופים עוד משהו מלבד שורות שורות של אפיזודות קיפוח וציצים שנכנעים מרצון להטרדות מיניות? כל זאת ועוד בפרק הבא של "מעצר בית".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך