בדרך לעצמי: ''מסע בעקבות אחד''

ב"מסע בעקבות אחד", בהפקה שבה מטיילים את סיפור החיים, הדבר שהכי מרגש אותי הוא לייצר עבור גיבור המסע והשותפים שלו לדרך, חוויה רגשית באמצעות מסע בזמן. הוא נפגש עם עצמו במצבים שונים ובנסיבות מגוונות, משחזר חוויות משמעותיות שעלו מתוך סיפור חייו

30/10/2016
לירון אלעד קבלו עדכונים מלירון
  • בדואר
  • RSS

אני לירון אלעד.
בתוך העשייה המגוונת שמלווה את חיי, אני קודם כל אמא ואשת משפחה, ובהמשך לזה גם יזמת. בת 38 , נשואה לעופר ואמא לעלמא, ליבי, נגב ופלד, שממלאים את חיי באור ובאושר גדול. לפני כעשור בחרנו לעבור למושב חקלאי בנגב ולהקים כאן בית ומשפחה. באנו לנגב כדי להגשים חלום
ולהקים בו משק חקלאי. מאז נולדו לי כמה ילדים וגם כמה חלומות. אני מנהלת את חיי באמונה מלאה שצריך לחלום חלומות. ולהגשים.

מצאתי שהנגב, דווקא מתוך ה"ריק" שכביכול יש בו, מאפשר לי לייצר הרבה 'יש', ואני מתרגשת בכל פעם מחדש לברוא בתוכו עולמות חדשים. העולם המקצועי ממנו הגעתי הוא העבודה הסוציאלית, שם עבדתי עם אוכלוסיות מגוונות, אך המפגש המרגש והמשמעותי ביותר עבורי היה עם בני הגיל
המבוגר כשהרגשתי שכאשה צעירה הייתה לי הזכות להיחשף לזקנה ולמוות ומשם ללמוד לעומק את העוצמה והמשמעות של החיים. אני מאמינה בלב שלם שהחיים הם עכשיו ושואפת כך לחיות את חיי.

ילדיי יודעים שהזכות והחובה המרכזית שלהם היא להיות מאושרים. במהלך עיסוקי כעובדת סוציאלית כתבתי את התזה שלי, הבוחנת את הזיקה בין תפיסת המימוש העצמי וההתייחסות למוות וראיינתי אנשי דור תש"ח באמצעות סיפורי חיים. החשיפה לעולם המרתק של סיפורי החיים פתחה בפני צוהר לעולם חדש, שהפך להיות עבורי כלי מרכזי מאז. הנגיעה בסיפור החיים האישי תמיד גורמת למספר לפגוש את עצמו מחדש, לפעמים באופן שבו לא זכר או אפילו לא ידע את עצמו.

מדבר אירוע

בהשראת התזה ומתוך העולם של סיפורי החיים הקמתי את העסק שלי,"מסע בעקבות אחד". גם ב"מסע בעקבות אחד", בהפקה שבה מטיילים את סיפור החיים, הדבר שהכי מרגש אותי הוא לייצר עבור גיבור המסע והשותפים שלו לדרך, חוויה רגשית באמצעות מסע בזמן. הוא נפגש עם עצמו
במצבים שונים ובנסיבות מגוונות, משחזר חוויות משמעותיות שעלו מתוך סיפור חייו, יחד עם בני משפחה וחברים ועם מגוון אלמנטים נוסטלגיים. מצאתי שהחוויה הרגשית היא הדבר שמעניין אותי לייצר, ובכל סיפור ובכל הפקה, יש עולם חדש וסיפור חדש. כמו בעצם בכל אחת מאתנו.
לפני קצת יותר משלוש שנים נפטר אבי במפתיע.

אבא שלי היה צלם טבע ואספן, וביתו היה בית ייחודי ויוצא דופן. יום אחרי שנפטר היה לי ברור שאקים מוזיאון עם האוספים שלו. רק במהלך השבעה נחשפתי למושג 'חדר פלאות' ואז הבנתי שכל חיי חייתי בחדר פלאות. כבר אז ידעתי, שזה מה שאקים. את חדר הפלאות הקמתי בניצנה, והוא מוזיאון חוויתי ייחודי, שמעוצב כחדר פלאות בהשראת הבית של אבא שלי וחדרי פלאות נוספים בעולם. בחדר הפלאות החוויה מבוססת על ערך הלמידה האוטודידקטית ועל חווית החקר והגילוי העצמי, כמו שהיה אבא שלי.

גם שם, המסע יהיה מסע למידה אישי חוויתי. הקמת חדר הפלאות הייתה עבורי פרק משמעותי בתהליך הפרידה ממנו והיוותה עבורי דרך לשמר את מפעל החיים של אבא שלי ולהנגיש אותו לילדיי ולקהל הרחב. חודש אחרי שאבי נפטר, הבנתי שבעוד כמה חודשים אהיה בת 35 . מתוך עיסוקי בסיפורי חיים, ומתוך אמונה עמוקה בכאן ועכשיו, הגעתי להחלטה שאני לא רוצה לחכות לגיל 70 למסיבת חיים שכאלה והחלטתי להפיק לעצמי את מסיבת אמצע השבעים.

מטרת המסיבה הייתה להזכיר לי ולאורחים שלי שהחיים הם עכשיו. זו הייתה מסיבת קונספט, שהעבירה ערכים מצד אחד, ומצד שני גם תוכן וחוויה אישית בתוכה. היו בה עמדות מובנות של עבודה אישית, כל אחת מהן פגשה את המשתתפים באמצעות משימה או שאלה בנקודה ובזמן אחרים בחייהם, בצמתים של קבלת החלטות ובזירות התמודדות בחייהם. כשחודשים וגם שנים לאחר המסיבה היו מי שאמרו לי שהאירוע הזה היווה נקודת ציון משמעותית בחייהם על ציר קבלת ההחלטות, הרגשתי שבכך בוצעה מלאכתי.

נשים מדבר

מסיבת אמצע השבעים הייתה לי להשראה כשבניתי את "בדרך לעצמי", נקודה משמעותית בדרך שלי, האישית והמקצועית והוא מצליח לחבר בתוכו את האהבות הגדולות שלי שהן יצירת תהליך, חוויה ותוכן אישי, שיוצרים בעיני שלם אחד.
"בדרך לעצמי" הוא אירוע חוויתי ייחודי מתמשך בן יומיים המיועד לנשים, שנולד כדי לתת לך הזדמנות אחרת לבחור בעצמך. במהלך האירוע כולו, את הגיבורה של הסיפור. לאורך הדרך תפגשי את עצמך בתחנות שונות ובצמתים, כל פעם בפרק אחר בסיפור שלך.

את היא זו שבוחרת כל פעם מחדש באיזה פרק להתמקד. זה אירוע שכולו מדבר אותך, והוא נשאר ומהדהד בך גם הרבה אחרי שהוא נגמר. האירוע מבוסס על רצף של סדנאות איכות תהליכיות לבחירה, הרצאות עם נשים שסיפורן האישי חזק ומעורר השראה, מופע שירה מרגש, פעילות ריו אביירטו לילית וקינוח במפגש עם ציפור הנפש.

עוד יהיו עמדות תוכן לעבודה אישית במרחב, ארוחות, לינה ופינוקים במרחב והרבה חשיבה והשקעה בקונספט ובפרטים הקטנים שמדברים אותך "בדרך לעצמי". במהלך זמן הסדנאות ייערכו 8 סדנאות. במקביל, כל אחת מהן מצוינת בתחומה, מתוכן עליך לבחור 3 שהכי מדברות אליך, כל אחת מהן מייצרת תהליך באמצעות כלי אחר, אבל כולן פוגשות אותך.

"בדרך לעצמי" יתקיים בין התאריכים: 24-25 לנובמבר בחאן בארותיים בעזוז וידבר מדבר.  "בדרך לעצמי" יתקיים  לטובת"בדרך לעצמי" מצורף הקישור. לחצו כאן

אני מזמינה אותך להיכנס לאתר, לטעום מהחוויה ולהיות הגיבורה בסיפור שלך, בדרך לעצמך.

לירון אלעד
054-5325454
[email protected]

צילום: מלי גולדפרב, צילום מתוך אלבום של לירון
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה