באנג וגמרנו - ליהנות גם מסקס מהיר

לא חבל לוותר על יחסי המין רק כי אין לנו חשק להשקיע במשחק המקדים? מפגש מיני יכול לספק ולרגש את שני בני הזוג, גם כשהוא קצר וקולע

29/05/2014
ורדית סיני קבלו עדכונים מורדית
  • RSS

דורקס פורפליי. צילום: שאטרסטוק

ברשימת המשימות הבלתי נגמרת שלנו, קורה הרבה שהסקס נדחק לאחד המקומות האחרונים. בית, משפחה ועבודה הם מעמסה לא קטנה ואיכשהו, בעיקר אחרי כמה שנים של זוגיות, יחסי המין הופכים לנדירים יותר ויותר בחייהם של זוגות רבים, עובדה שמשפיעה לרעה על הן על הזוגיות והן על שאר תחומי החיים.

אחת הסיבות שבגללן זוגות נוטים לוותר לגמרי על מפגש מיני, היא הזמן הרב שהוא לוקח. אם נסכם, בהכללה די גסה, את מהלכם הסטנדרטי של יחסי מין, הם יכללו בדרך כלל את אותו המסלול של נשיקות, קצת מזמוזים ולטיפות באיזורים שונים של הגוף בואך החלק "העיקרי" של המין - החלק האחרון שעבור הגברים לפחות מהווה את שיאו של המפגש המיני - הלא הוא החדירה.

אז איך אפשר ליהנות מיחסי מין טובים ומספקים גם אם מדי פעם מוותרים על טקס הפורפליי?

מיתוס הפורפליי

האם באמת כל הנשים מוכרחות משחק מקדים כדי להיות מוכנות ליחסי המין? שלי פסטרנק, יועצת זוגית ומינית, סבורה שזה מיתוס שמפיל, שלא בצדק, את כל ה"כובד" המדומיין שמלווה את קיום יחסי המין, על הנשים.

"זה מתחיל מזה שלנשים שמורה האפשרות לוותר על יחסי מין", מפרטת פסטרנק. "אשה יכולה להגיד לגבר שהיא עייפה ולא בא לה, אבל גברים לא יעשו את זה כמעט. זה מגיע מכך שאשה יכולה להשיג סקס כמעט ב-100% ועבור גברים זה יותר קשה - זה ציד, זה חיפוש. לכן גברים כמעט אף פעם לא יוותרו על החדירה והשפיכה, אבל הרבה פעמים לא יהיה להם כוח או חשק לכל הטקס שמסביב".

ומה עם נשים? יש גם נשים שלפעמים כל מה שבא להן זה לגמור, לא? "נכון מאוד. גם לנשים, לפעמים, אין חשק למשחק המקדים. הן יודעות שזה יכול לקחת להן זמן, וגם הגבר יודע את זה", עונה פסטרנק.

יש סטטיסטיקות על הזמן שלוקח לנשים להגיע לאורגזמה? "המון נשים הן מה שמכונה 'מעוכבות אורגזמה'", עונה פסטרנק. "הזמן הממוצע של נשים להגיע לאורגזמה הוא 25 דקות - שזה בעצם לא כל כך הרבה זמן אם היה לנו זמן להשקיע באהבה. כאן בדיוק נכנסים לתמונה הוויברטורים ושאר אביזרי המין".

אורגזמה כסגולה נגד מתחים

"החיים שלנו מלאים בכל כך הרבה מתחים ודאגות", מסבירה פסטרנק, "עד שלפעמים קשה לנו לישון. היתה לי מטופלת שסבלה מקשיי שינה וניסינו לבדוק אם להגיע לאורגזמה לפני השינה יכול לעזור".

ומה ייעצת לה לעשות? "אמרתי לה: ספרי לילדים שאת הולכת לקרוא ספר בחדר, הוציאי את הוויברטור מהמגירה, היכנסי למיטה ועופי על עצמך", עונה פסטרנק בחיוך, "זה עבד כמו שעון".

סקס כסגולה לזוגיות טובה ויציבה

"מה שקורה כשהגברים הם מתחשבים, ומקשיבים לחוסר החשק של האשה, זה שפשוט מוותרים על יחסי מין", אומרת פסטרנק. "הגברים מעדיפים לאונן, למרות שזה בכלל לא אותו הדבר, ואז נוצרים מתחים גם בין בני הזוג".

ואיך זה משפיע לאורך זמן? "אין ספק שזמן רב ללא סקס משפיע לרעה על המערכת הזוגית", עונה פסטרנק. "אני שומעת על זגות רבים שבשלב מתקדם במערכת היחסים פשוט מפסיקים לגעת זה בזה, ותמיד זה קשור באיזשהו אופן לחיי מין לא בריאים, לא יציבים או שאינם קיימים כלל".

להעיר את מערכת היחסים הרדומה

אז מה אפשר לעשות ?"תהיו שובבים, נועזים", מייעצת פסטרנק, "תעשו סקס חפוז בחמש בבוקר, לפני שמעירים את הילדים. זה יכול להיות אפילו כזה שמתפתח במטבח ואז רצים מהר לחדר. כך תקבלו את התחושה שמערכת היחסים שלכם יותר מגניבה משל אחרים, שאתם לא זקנים"."תארי לך שאת הולכת לעבודה", ממשיכה פסטרנק", עם הידיעה שעשית סקס הבוקר. "הידיעה הזאת תעזור לך לחשוב על מערכת היחסים שלך כמערכת בריאה ויציבה, כזאת שהיא לא משעממת כמו אולי של אחרים".

עצה לנשים בזוגיות: צעצוע זה כל הסיפור

"זוגות יכולים, יחד, להוריד מעל יחסי המין את תחושת הכובד", מייעצת פסטרנק ."ראשית - לא כל יחסי מין צריכים להסתיים בחדירה, גם אם תעניקי לו מין אוראלי זה ייצור אצל שניכם את הריגוש הרצוי וישאיר אתכם עם טעם של עוד".

"בגלל ששניכם יודעים שיחסי המין ייקחו הרבה זמן" היא מוסיפה, "כדאי להוסיף סטימולטור. להחזיק איזה צעצוע ליד המיטה, אולי. משהו קטן, אתם לא צריכים משהו גרנדיוזי, אפשר מתחת לכרית אפילו. ככה, בשניה אחת את מכניסה אותו לאווירה בכל רגע שתרצי".

ולוותר לגמרי על המשחק המקדים? "ממש לא", עונה פסטרנק. "אפשר גם וגם. זה כמו שלא בכל ערב תלכי לאכול במסעדת גורמה. מדי פעם אפשר גם לטרוף איזו שווארמה או פיתה עם משהו ברחוב. אם את נהנית מחצי מנה שקשוקה זה לא אומר שלא תאהבי גם ללכת מדי פעם למסעדת שף".

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה