אשלי גרהאם עושה לעצמה כנפיים

הדוגמנית המפורסמת למידות גדולות מאסה בכל השחיפיות שצועדות בתצוגת האופנה של ''ויקטוריה סיקרט'' והעלתה תמונה שהפכה ויראלית ברשת. אם זה לא יהפוך אותה למלאכית אז מה כן?

23/11/2017
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

להיות דוגמנית של מותג ההלבשה התחתונה המצליחה, "ויקטוריה סיקרט", זה כבוד שרק מעטות מגיעות אליו. ג'יזל, אדריאנה לימה, אלסנדרה אמברוסיו וג'יג'י חדיד הן רק חלק מהכוכבות שסימנו וי על הג'וב הנכסף, שסייע להן להפוך לאימפריות מהלכות. המכנה המשותך לכולן? רזון וגוף חטוב במיוחד. במילים אחרות: אפס שומן. בתצוגות האופנה של המותג לא תראו דוגמניות מלאות ולאשלי גרהאם, שגרירת הקימורים הבלתי מעורערת, נמאס מהמצב בו אין גיוון וייצוג לנשים בעלות קימורים כמו שלה.

לא ברור למה לא נעשתה פנייה רשמית לגרהאם עד היום, מאחר והיא היתה מעוררת באזז עצום בכל העולם, מגייסת לקוחות חדשות למותג ו"ויקטוריה סיקרט" היתה נחקקת כמותג חברתי שמקדם דימוי גוף חיובי יותר שלא מגייס רק ברביות. לאות מחאה על כך שלא נראו דוגמניות כמוה על המסלול של תצוגת האופנה החגיגית של 2017 בשנחאי, החליטה להעניק לעצמה כנפיים (הרי, כל דוגמנית של המותג זוכה בכנפיים) ואת התמונה העלתה לאינסטגרם שלה, שם זכתה בים של שבחים מעוקבה הנאמנים. לצד התמונה צירפה את הכיתוב בא: "Got my wings! .. my #AdditionElle wings! #thickthighssavelives"

אולי בשנה הבאה יחשבו בחברה שהיא ''ראויה'' לצעוד לצד הדוגמניות האחרות.

אשלי גרהאם

העניין הוא שגם אם גרהאם תצעד יום אחד עבור המותג הפופולארי, זה יראה כאילו "עשו לה טובה" מאחר וקשה לי להאמין שמקבלי ההחלטות שם באמת יציגו גיוון אמיתי. גרהאם עלולה להיות מלוהקת על תקן גימיק, עלה תאנה, ההוכחה שהנה, גם ב"ויקטוריה סיקרט" פותחים את השערים בפני יופי שונה. אך לא משנה מה, הסטנדרט ישאר אותו דבר: רגליים חטובות שלא נגמרות, בטן שטוחה ושיער גלי ונשפך. גם כשדוגמניות שחורות מלוהקות כדי לצעוד בתצוגה, הן עונות לאידיאל היופי המקובל וכמובן: אינן מלאות.

הבעיה היא לא רק מה שמתחולל על המסלול אלא היעדר מידות גדולות בחנויות. המידה הכי גדולה היא אקסטרה לארג וישנן נשים שזקוקות לחזיות גדולות יותר. בימים אלה משוטטת ברשת עצומה הקוראת לגיוון במידות ובינתיים היא מעוררת רעש. לפחות אפשר לפרגן לגרהאם שמנסה בכל דרך לעורר מודעות למידות גדולות שאינן 90-60-90.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה