ארי נשר מת ביום הולדתו ה-17

בנו של הבמאי אבי נשר נדרס על ידי החשוד, שחקן מ.ס אשדוד, יצחק אספה, שפגע בו עם רכבו ונמלט. ''ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו", סיפרה המשפחה." כנגד כל הסיכויים, נלחמנו איתו על חייו עד לרגע האחרון"

27/09/2018
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

עדכון (25/10): הכדורגלן יצחק אספה, שפגע בארי נשר בן ה-17 בשדרות רוקח בתל אביב בחג הסוכות, נאשם בהפקרת פצוע בזירה, נהיגה בהשפעת אלכוהול ושיבוש הליכים. כך עולה מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב. תחילה נחשד אספה גם בגרימת מוות ברשלנות - אך סעיף זה לא נכלל בכתב האישום. מאז האירוע הוא נחשד גם בגרימת מוות ברשלנות, אולם סעיף זה לא נכלל בכתב האישום שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב. כפי שפורסם ב-ynet: באישום מצוין כי האופניים הם שסטו אל הרכב: "באותה עת, רכב קטין על גבי אופניים עם מנוע עזר, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז"ל. הקטין רכב על האופניים בכיוון נסיעתו של הנאשם ולפניו במהירות של כ-25 קמ"ש. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של רכב הקיה".

ארבעה ימים אחרי שנפגע קשה בעת שרכב על אופניו בשדרות רוקח - הלך לעולמו ארי נשר, בנם של איריס והבמאי המוערך אבי נשר. נשר נפגע בליל חג הסוכות מרכב שבו נהג החשוד, הכדורגלן יצחק אספה, שנמצא עצור עד יום ראשון. רק אתמול, בבית החולים, צויין יום הולדתו ה-17 של נשר והלווייתו תתקיים ביום א' בשעה 11:00 באודים.

משפחתו, אשר החליטה לתרום את איבריו, סיפרה לתקשורת על ההתמודדות הקשה עם בשורת האיוב. "החלטנו לתרום את איבריו בתקווה שיצילו את חיי אחרים. אף ילד בעולם לא צריך להסתלק ממנו בגיל 17. ארי שלנו נפגע בתאונת דרכים קשה. ברגע אחד, עולמנו חרב עלינו. כנגד כל הסיכויים, נלחמנו איתו על חייו עד לרגע האחרון. משאפסה התקווה, החלטנו לתרום את איבריו של ארי בתקווה שיצילו את חייהם של אחרים. ברגעיו האחרונים ארי שלנו היה מוקף במשפחתו ובחבריו הרבים והאוהבים, שבאו לחגוג לו יום הולדת 17".

ארי נשר צילום ייצוג 1

בבית החולים איכילוב נאבקו הרופאים בכדי להשאיר את ארי בחיים במשך כמה ימים. הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ. מאיכילוב נמסר לאחר מותו: "משפחתו של ארי, באצילות נפש, הסכימה לתרום את אבריו להצלת חיים של אחרים".

נשר גם למד במגמת קולנוע, תחילה בחטיבת הביניים בבית הספר לאמנויות ואז בתיכון, בבית הספר תלמה ילין. כשלא ביים סרטים קצרים הוא התלווה לאביו לפסטיבלים ברחבי העולם והעביר לא מעט זמן על הסטים של אביו, שחתום על כמה מהסרטים המצליחים בישראל ("הלהקה", "דיזנגוף 99", "סוף העולם שמאלה" ו"פעם הייתי"). בקריירה שנקטעה בטרם עת הוא הספיק לככב ב"ארץ נהדרת","הפיג'מות", "פעם הייתי", "זוהי סדום" ו"ילד טוב ירושלים", עליו כתבנו כאן בסלונה. קשה לעכל שהנער המוכשר ויפה התואר איננו עוד ובחייו הקצרים הספיק להתראיין ולספר על עצמו.

ארי נשר צילום יחצ

"יש המון חיבה לעולם הזה של המשחק, של הקולנוע, של המצלמות. זה נפלא בעיניי, אני מאוד אוהב את זה", סיפר בראיון ל"ישראל היום". כשנשאל איך יהיה לעבוד עם אביו יום אחד נשר ענה "זה יכול להיות ממש מצחיק, כי הוא אבא שלי. זה יהיה מוזר לקבל ממנו הערות על הסט. לפני האודישן לסרט (''ילד טוב ירושלים'') התייעצתי איתו הרבה. הוא אמר לי 'פשוט תשחק את זה איך שאתה חושב'. הלכתי לאודישן מאוד לחוץ. יצאתי ואמרתי לאמא שלי שלא הלך לי כל כך טוב. הייתי מבואס. אבל בסוף התקבלתי".

הטרגדיה האיומה הזאת מעלה שוב שאלות לגבי אמצעי הבטיחות בנסיעה על אופניים חשמליים, במקביל לעובדה שבמקרה של נשר, החשוד היה שיכור ודרס אותו. אייטמים רבים נכתבו על הסכנות האורבות למי שרוכב על אופניים חשמליים. בכתבה שפורסמה ב''דה מרקר'' באפריל האחרון, עלה מנתונים שהוצגו בוועדה לזכויות הילד, ש-7 רוכבי אופניים חשמלים נהרגו מתחילת השנה וכי עד סוף השנה הנוכחית עלולים להירשם מעל 15 הרוגים בתאונות מסוג זה.

הכדורגלן אספה צילום מסך

אתמול קבע בית משפט השלום בתל אביב שהנהג החשוד יישאר במעצר לפחות עד יום ראשון. הטוען המשטרתי אמר בדיון: "החשוד הפקיר שני פצועים על הכביש, אחד במצב אנוש, נמלט מהזירה, לא דיווח, לא הגיש עזרה, שיבש ראיות והיה תחת השפעת אלכוהול גבוהה פי חמישה מהמותר בחוק".

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה