אפשר לצאת ממעגל האלימות

''בזכות עמותת רוח נשית זכיתי להשיב לעצמי את הביטחון והאמונה העצמית שאבדו לי במהלך השנים", מספרת אשה שיצאה ממעגל האלימות. ביום 15.11.17 יתקיים ערב התרמה לעמותת "רוח נשית" בתיאטרון הלאומי "הבימה". אל תפספסו!

07/11/2017
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

מאת מירב (שם בדוי)

"בתקופות הקשות היו לי מחשבות על מוות, היום בזכות רוח נשית יש לי הרגשה שיש לי מה לתת לעולם".

מירב (שם בדוי) היא אישה בת 40 ואם לשבעה ילדים. בגיל צעיר התאהבה במי שיהיה תוך זמן קצר בעלה ואב ילדיה. אך האהבה הגדולה שמילאה את בני הזוג, נעלמה והאלימות תפסה את מקומה. במשך שנים רבות סבלה מירב מאלימות פיזית, מילולית ונפשית מצד בעלה ולאחר זמן לא רב החלו אף ילדיהם המשותפים לסבול מאותה אלימות מצד אביהם.

לאחר תהליך ארוך שעברה ולאחר שהרגישה שאינה יכולה לסבול יותר, החליטה מירב כי "לא עוד" ושמה קץ לנישואים המתעללים, בהליך גירושין שלקח זמן רב. לאחר גירושיה, נאלצה מירב להתמודד עם מצב חדש אותו לא הכירה- שכן לראשונה נאלצה לדאוג לעצמה ולילדיה באופן מוחלט, ללא תמיכה כספית.

מוטי רייף רוח נשית

למירב, שהייתה עסוקה במשך רוב שנותיה הבוגרים בטיפול בילדים ולאחר מכן בהתמודדות עם תהליך גירושין לא פשוט, היה ניסיון תעסוקתי דל ומועט והיא התקשתה למצוא מקום עבודה שייצר עבורה הכנסה מספקת. המצב בו הייתה שרויה מירב, שכל שברצונה היה הנו למצוא מקום יציב ובטוח עבורה ועבור ילדיה לא הקל עליה. היא נכנסה לקשר רומנטי נוסף, אך לא הייתה שלמה בו וסבלה מאפיזודות של דיכאונות חוזרים ונשנים.

רוח נשית

מאז כשהיתה קטנה, חלומה הגדול ביותר של מירב היה להופיע על הבמה והיא אף למדה בעברה מוסיקה וגם הופיעה מעט, אך בעקבות האלימות שחוותה וספגה, היא איבדה את הביטחון במהלך השנים וזנחה לגמרי את החלום. נקודת המפנה בחייה של מירב הגיעה כאשר זכתה להכיר את עמותת "רוח נשית", שם זכתה לליווי צמוד וקרוב של אנשי העמותה, במהלכו הצליחה להחזיר לעצמה את הביטחון שאבד לה במהלך השנים וצברה ביטחון עצמי וחזרה להאמין בעצמה וביכולותיה.

רוח נשית

מירב התחילה בסדנת תעסוקה בעמותת "רוח נשית" ולאחריה התחילה תהליך אימון אישי, ומעידה כי כבר בפגישה הראשונה, חשה את החיבוק והתמיכה של אנשי העמותה. לאחר שהבינה כי גם הקשר החדש שבו היא נמצאת לא מיטיב עימה, היא נפרדה מבן הזוג ולאחר מכן אף הכירה בן זוג חדש שלראשונה הרגישה שהקשר בריא וטוב לה. השניים אף נישאו לאחרונה ומירב העידה כי "לראשונה היא מאושרת במערכת זוגית".

כאשר מירב הגיעה לעמותת "רוח נשית" היא לא עבדה מזה ארבע שנים. לאחר הליווי של העמותה התחילה מירב לעבוד כסייעת בצהרונים ומאד אוהבת את העבודה עם הילדים. הליווי לו זכתה מאנשי העמותה אף הצליח לגרום למירב להגשים את חלומה והיא התחילה להתקדם ולהתפתח בתחום שהכי מעניין אותה – תחום הבמה והמוזיקה. בזכות חיבורים שערכו אנשי עמותת "רוח נשית", עובדת כיום מירב כעוזרת במאי בהצגות בתיאטרון מוכר ואף משתתפת בעצמה במספר הפקות. בימים אלה, ובתמיכה של מוסד תרבות מוכר, עובדת מירב על מופע מוזיקלי אותו היא מרימה בעצמה ואחראית לחלקים גדולים בו.

ההצלחה הזאת של מירב להחזיר את שמחת החיים ולחזור למסלול חיים חיובי, אף סייעו לה להסדיר חובות של עשרות אלפי שקלים שצברה במהלך תהליך הגירושים הארוך שעברה. בסיום התהליך אומרת מירב:

"בזכות עמותת רוח נשית זכיתי להשיב לעצמי את הביטחון והאמונה העצמית שאבדו לי במהלך השנים. היום אני אדם חדש, מאושרת ובטוחה בעצמי! תודה רוח נשית!".

** ערב התרמה לעמותת "רוח נשית" בתיאטרון הלאומי "הבימה" ביום 15.11.17

כאות הזדהות עם חודש נובמבר בסימן המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, בחר התיאטרון הלאומי "הבימה", לתרום את כל ההכנסות מערב של הופעה של המחזה המוסיקלי "סימני דרך" לעמותת "רוח נשית", המקדמת את עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות.

הערב המיוחד יתקיים ביום רביעי 15.11.17 בשעה 20:00 בתיאטרון הלאומי - הבימה, רחוב שדרות תרס"ט 2 , תל אביב.

מחירי הכרטיסים עבור השתתפות בערב מ-180 ₪- עד 1,000 ₪.

ניתן להזמין כרטיסים בטלפון 0722507770
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה